slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2019/2020 - Szkoła

    „Brzydkie Kaczątko”- to jeden z najbardziej znanych tytułów pięknych i wzruszających opowieści najsłynniejszego baśniopisarza świata.
Nastrojowa mądra, napisana pięknym językiem baśń Hansa Christiana Andersena zachwyca po dziś dzień dzieci i dorosłych.

„Brzydkie Kaczątko” ma już 177lat, a jego przesłanie jest wciąż (a może coraz bardziej) aktualne. Uczy otwartości na drugiego - często różniącego się od nas pod wieloma względami - człowieka. Pokazuje jak ważna jest akceptacja, empatia, szacunek i tolerancja dla inności. Warto się nad tym zastanowić w przededniu demonstracji z okazji 11 listopada…

Baśń duńskiego pisarza Hansa Christniana Andersena wydano po raz pierwszy 11 listopada 1843 r. w zbiorze Nye Eventyr. Første Bind. Første Samling.  Andersen wzrusza pisząc w niej o braku akceptacji i odtrąceniu różniącego się wyglądem od innych kaczątka, które po przykrych przygodach zmienia się w pięknego, królewskiego łabędzia.  

„(…) Stare łabędzie pokłoniły mu się z dobrocią i uznaniem.

Wtedy zawstydzony i wzruszony razem, ukrył głowę pod skrzydło, nie wiedząc, co począć. Czuł się tak bardzo, tak bardzo szczęśliwy! Myślał o tym, jak niedawno i jak długo cierpiał z powodu swej brzydoty, jak nie miał nikogo, kto by chciał być jego bratem, przyjacielem, a teraz — bratem jest ptaków królewskich, jak one piękny, może najpiękniejszy! Świat cały zdaje się śpiewać pochwały jego piękności, czeremcha przesyła mu słodki zapach, słońce promienie złote, woda go pieści dotknięciem, przyjaźnie odbija jego obraz. O, jak miłe jest życie!

Rozpostarł skrzydła, które zaszumiały głośno, podniósł do góry szyję wdzięcznym ruchem i z głębi serca zawołał radośnie:

— Nie marzyłem o takim szczęściu — nie marzyłem!”

Uczniowie klasy I wykonali prace plastyczne(dowolna techniką) -ilustrację do „Brzydkiego kaczątka” oraz do ulubionej baśni, bajki, filmu . Na wystawę prac zapraszamy do galerii.

                                                                                                       Uczniowie klasy I.

Zakończenie roku odbędzie się w dniu 26.06.2020 r. od godz. 8.00 – 9.45 z zachowaniem reżimu sanitarnego (jeśli uczeń ma obawy może odebrać świadectwo indywidualnie  w terminie późniejszym lub we wrześniu (nie dotyczy uczniów kl. 8).

 

Klasa

Uczniowie wg nr dziennika

Godzina

Sala

Nauczyciele

VIII

wszyscy

8.00

gimnastyczna

Wszyscy

I

1 – 9

8.30

15

B. Romaniszyn

10-18

8.45

III

1 – 5

8.30

1

A.    Kwaśniewicz

6-10

8.45

II

1 – 7

9.00

21

M. Matczak

8 – 14

9.15

VI

1 – 8

9.00

10

M. Mazurkiewicz

9 – 16

9.15

V

1 – 12

9.30

34

A.    Filipek

13 – 23

9.45

VII

1 – 7

9.30

10

B. Lisoń

8 – 14

9.45

 

Uczniowie przychodzą na wyznaczoną godzinę z zachowaniem środków ostrożności (w maseczkach, zachowanie bezpiecznego odstępu i nie gromadzenie się).

czwartek, 04 czerwiec 2020 14:39

Informacje na temat pracy biblioteki szkolnej

Napisane przez

 

Na czas trwajacej pandemii COVID-19 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa wprowadzone zostają nowe zasady, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie osoby korzystające z biblioteki szkolnej. 

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19

 

Postanowienia ogólne:

 1. Bibliotekarz powinien przebywać w bibliotece szkolnej w rękawiczkach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki jako osłony nosa i ust, jednak może nakładać maseczkę lub przyłbicę podczas wykonywania obowiązków.
 2. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (rekomendowane są 2  metry, minimum 1,5 m).
 3. Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia (co godzinę).
 4. Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, blaty, oparcia krzeseł.
 5. Organizacja trybu pracy zostaje dostosowana do potrzeb uczniów i nauczycieli, którzy mają potrzebę korzystania z usług biblioteki szkolnej. Godziny otwarcia biblioteki dostosowane są do potrzeb czytelników.
 6. W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.

REALIZACJA PRZYJMOWANIA I ZWROTÓW MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:

 • na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby);
 • tektura i papier – wirus jest aktywny do 24  godzin (jedna doba).
 1. Kwarantannie podlegają wszystkie materiały biblioteczne.
 2. Przynoszone przez czytelników książki będą odkładane na stół, specjalnie do tego przygotowany, z którego bibliotekarz będzie je sam odbierał ( korytarz szkoły)
 3. Po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
 1. Zwracane książki można umieszczać w tym samym pomieszczeniu, w którym znajdują się książki do wypożyczenia. Zwracane egzemplarze mogą być również przechowywane w  pudłach i torbach – można je ustawiać na podłodze.
 2. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu.
 3. Nie wymaga się osobnych pomieszczeń na kwarantannę, ponieważ wirus nie przenosi się samodzielnie.

ORGANIZACJA PRACY SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

 1. Nauczyciel bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły i wychowawcą klasy zasady zwrotu książek i podręczników oraz terminy ich oddania do biblioteki szkolnej.
 2. Uczeń/rodzic zostanie poinformowany, na którą godzinę ma przybyć do szkoły, aby uniknąć grupowania się uczniów.
 3. Wychowawca powiadamia uczniów/rodziców przez dziennik elektroniczny o  terminach zwrotów książek i podręczników.
 4. Przypomnienie uczniom i rodzicom zasad zwrotu wypożyczonych podręczników i książek zgodnie z zapisami regulaminów (zwrot podręczników w kompletach, usunięcie foliowych okładek, usuniecie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki - wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).
 5. Za książki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zakupy nowej pozycji wskazanej przez wychowawcę i bibliotekarza w ustalonym terminie.
 6. Książki będą zwracane u wychowawcy w wyznaczonym pomieszczeniu w szkole .
 7. Wychowawca wyznacza miejsce składowania oddawanych podręczników.
 8. Osoby dokonujące zwrotu podręczników oraz książek muszą być poinformowane o określonym sposobie przekazania podręczników szkolnych:
 • podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa.

Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników.

poniedziałek, 01 czerwiec 2020 10:51

Zajęcia szkolne od 25.05 - informacja

Napisał

     Zgodnie z rozporządzeniem MEN od dnia 25 maja prowadzone są w naszej placówce zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi dla uczniów klas I-III oraz konsultacje dla uczniów z klas VIII.

Od dnia 1 czerwca z konsultacji mogą skorzystać wszyscy uczniowie z klas V-VIII.

Organizowane zajęcia i konsultacje są prowadzone zgodnie z wytycznymi resortów edukacji i zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

     Dźwięki to nieodłączny element naszego życia. Sama muzyka ma znaczący wpływ na rozwój dziecka, uwrażliwia go czy kształtuje jego charakter. Umysł dziecka jest niesamowicie chłonny. Dziecko jest ciekawskie, interesuje się otaczającym światem lubi wszystko sprawdzić, dotknąć i eksperymentować. Własnoręcznie zrobione instrumenty muzyczne to nie tylko spora dawka wiedzy, ale i cała masa dobrej zabawy.

     Uczniowie klasy I sami lub z pomocą swoich rodziców wykonali w domu instrumenty muzyczne wykorzystując materiały wtórne: pudełka po chusteczkach jednorazowych, rolki po ręcznikach papierowych, pudełka po mleku, kuchenne gąbki, zakrętki wykałaczki, plastikowe butelki, puszki, pudełka tekturowe, gumki  oraz materiały przyrodnicze : szyszki, gałęzie, konary, bambus itp.
      I tych materiałów zostały skonstruowane  niesamowite instrumenty, które wydają dźwięki i można na nich grać np.: fletnia, perkusja, flety, fujarki, zaklinacze deszczu, grzechotki, marakasy, bębenki, gitary, trąbki, tuby. Powstała naprawdę niezła orkiestra muzyczna- szkoda,że nie możemy się spotkać w szkole i dla Was zagrać!

           Przyszła wiosna i przyjemnie jest pójść na spacer na łąkę, w pole. W tym okresie  najintensywniej tętni tam życie. Zobaczymy mnóstwo  kolorów, kształtów, poczujemy wiele zapachów,usłyszymy niezliczoną ilość odgłosów!  Pojawiły się motyle, pszczoły,bociany,owady, ptaki...
 


"Łąka tylu ma mieszkańców
zwierząt, roślin kolorowych.
Tu motylek, a tam pszczółka
tutaj kwiatek – o różowy.
Z kopca wyszedł krecik mały
obok niego idzie mrówka.
Na rumianku w krasnej sukni
przycupnęła boża krówka
Nad tą łąką kolorową
bal wydały dziś motyle.
Zapraszają wszystkie dzieci
więc zatańczmy z nimi chwilę."

   Uczniowie klasy I zapraszają do galerii.

     To wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. Ten dzień szczególnie obchodzony jest w szkołach. Organizowane są wtedy  konkursy z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klas wybierają się razem z nauczycielami na spacer po okolicy i zbierają  śmieci.  Jest to bardzo ładny gest, który z pewnością wiele pokazuje i daje do myślenia. W tym roku obchody przeniosły się do Internetu, a uczniowie klasy I wykonali w domu z tej okazji bardzo ciekawe i pomysłowe plakaty.

Zdjęcia prac znajdują się w galerii- zapraszamy do oglądania.

        W czasie nauki zdalnej uczniowie klasy I  wykonali pomysłowe i ciekawe prace plastyczne i  techniczne związane z Wielkanocą, wiosną, zmianami,które zachodzą w przyrodzie.

        Wśród przesłanych prac znalazły się kolorowe kwiaty,  zwierzęta wykonane z dostępnych materiałów i rolek po papierze toaletowym, przestrzenne kartki wielkanocne oraz kwitnące drzewa.  Przy wykonaniu tych prac Rodzice i uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością :) - WIELKIE BRAWA, bo nie jest to łatwe w tym okresie. Zastosowano  różnorodne techniki : malowanie farbami, stemplowanie patyczkami kosmetycznymi, gąbką, komponowanie pracy z odbitej na papierze dłoni, wyklejanki,wycinanki,  elementy origami, a nawet wyszywanie!

 Zapraszamy do galerii !

wtorek, 05 maj 2020 07:21

Wirtualna wystawa

Napisane przez

     Wszyscy pracujemy w domach. Jest dziwnie, inaczej, ale to nie znaczy, że gorzej. Teraz tym bardziej uczniowie mogą się dowiedzieć, ile mają fantazji i cierpliwości.

Prezentujemy prace, które powstały w czasie zawieszenie zajęć, efekt zdalnej pracy uczniów i nauczycieli.
Czyż nie są wspaniałe?

Trzeba dodać, że uczniowie borykają się często z problemem braku materiałów plastycznych, bo przecież zostały w szkole, a nie można było wyjść z domu i kupić materiały

Dziękujemy również  Rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci i zapewne wielokrotnie pomagają, choćby w przesyłaniu zdjęć! Zapraszamy do galerii!!!

czwartek, 23 kwiecień 2020 15:19

Biblioteka cyfrowa

Napisane przez

                         

Drodzy uczniowie, 

na czas zamknięcia szkół i bibliotek, chciałabym Wam wskazać, gdzie możecie znaleźć darmowe książki (i nie tylko) do poczytania w Internecie

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

O KORONAWIRUSIE

Masz tę moc

Świetny i darmowy ebook o koronawirusie dla dzieci (i nie tylko). Od Wydawnictwa Olesiejuk.Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu?


iCzytam.pl

Serwis iCzytam.pl oferuje kilkadziesiąt darmowych książek onnline i audiobooków podzielonych na grupy wiekowe:2-5 lat,6-9 latiponad 9 lat.

Nexto

Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

AUDIOBOOKI

Spotify

Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania

                                                               

                                                                                   

czwartek, 16 kwiecień 2020 10:38

Konkursy dotyczące spisów powszechnych

Napisał

     Urząd Statystyczny w Opolu organizuje konkursy dotyczące tematyki spisów powszechnych. Oferta konkursów jest zróznicowana stosownie do wieku dzieci i obejmuje nastepujące propozycje:

1) Konkurs "Rozszyfruj wiadomość" dla uczniów z klas I-III

2) Konkurs "Usmiechnięta statystyka" dla uczniów klas IV-VI

3) Logiczno-matematyczny konkurs "Spisowe łamigłówki uczniów" dla uczniów z klas VII-VIII

4) Konkurs "Spisowe fantazje" - dla uczniów z klas I-VIII

 

Po kliknięciu w odpowiedni konkurs otworzy się plik z informacjami dotyczącymi celów, zadań, terminów oraz nagród dla każdego z konkursów.  Termin przekazywania odpowiedzi mija 26 kwietnia 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Poniżej można równiez pobrać prezentacje multimedialne:

1) Prezentacja dla klas I-III "Raz, dwa, trzy - liczy sie każdy"

2) Prezentacja dla klas IV-VI "Liczymy sie dla Polski"

3) Prezentacja dla klas VII-VIII "Spisz sie sam"

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

środa, 11 marzec 2020 12:58

PILNE!!!

Napisał

W dniach 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 zajęcia dydaktyczno – wychowawcze są zawieszone.

 

Uwaga:

 W dniach 12 i 13 marca 2020r. dla uczniów i dzieci rodziców, którzy nie mogą w tych 2 dniach zapewnić opieki będą prowadzone zajęcia opiekuńcze.

środa, 11 marzec 2020 12:58

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce

Napisał
poniedziałek, 10 luty 2020 14:22

Warsztaty kroszonkarskie w naszej szkole

Napisane przez

     6 lutego w naszej szkole odbyły  się warsztaty kroszonkarskie, podczas których uczniowie klas I-VIII poznali  tradycyjne  techniki zdobienia wielkanocnych jajek.

     Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o zwyczajach związanych z okresem Wielkiego Postu oraz Wielkanocy. Pani, która przyjechała do nas z Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach opowiedziała skąd wzięła się tradycja malowania jajek. Okazało się, że najstarsza znaleziona pisanka liczy sobie aż 10 tys. lat i pochodzi z terenów Mezopotamii. Następnie zademonstrowała w jaki sposób tworzy swoje kroszonki oraz jak wykonuje się wzory na skorupce techniką wytrawiania.

      Uczniowie pracowali z ogromnym zapałem i pięknie ozdobili przyniesione jajka.

poniedziałek, 10 luty 2020 14:20

Książki do czytania w czasie ferii

Napisane przez

      Biblioteka szkolna przypominała o możliwości wypożyczenia większej ilości książek na ferie – tak jak to już było w poprzednich latach. Chociaż uczniowie zwykle mają dość książek, to warto jednak odstawić uprzedzenia na bok i sięgnąć po dobrą, pełną przygód powieść podczas ferii zimowych. Ktoś powiedział, że czytanie jest nudne? Dzisiaj czytanie jest modne i popularne. Dlaczego by nie spędzić więc ferii z książką? Przekonaj się, że ferie z książką to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu

       W szkolnej bibliotece zorganizowano wystawkę książek do czytania w czasie ferii.

                                                                                           Miłej lektury

poniedziałek, 10 luty 2020 13:59

Tydzień Głośnego Czytania 3-7 II 2020

Napisane przez

     Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się  „Tydzień Głośnego Czytania”, mający na celu  propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Jest to czas, w którym przypomina się, że czytanie  jest najprostszym sposobem na wychowanie mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka i  pokazuje, że czytanie jest ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

       W naszej szkole  w „Tygodniu Głośnego Czytania” czytaliśmy na każdej lekcji przez 5 minut.  Czytali uczniowie i nauczyciele. Czytano książki wybrane przez dzieci , które przynieśli z domu albo wypożyczyli w bibliotece szkolnej. Były też lektury szkolne ,na które uczniowie nie mają czasu na czytanie w domu ( tak przynajmniej twierdzą uczniowie :) ).

       W tym roku „Tydzień Głośnego Czytania” przypadł na okres przed feriami i był on inspiracją i podpowiedzią dla dzieci co warto wypożyczyć i przeczytać. Biblioteka szkolna wyszła naprzeciw oczekiwaniom uczniów i można było wypożyczyć większą ilość książek .

                                                                                                              Miłej lektury

poniedziałek, 10 luty 2020 13:54

Bal karnawałowy klas I-III

Napisane przez

     Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą i długo wyczekiwaną również przez dzieci. Tak też było w naszej szkole, w dniu 5 stycznia 2020 roku. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, żołnierzy, superbohaterów i wiele innych barwnych postaci, których nie sposób zliczyć i wymienić.

     Niezastąpieni Rodzice zorganizowali dla dzieci  poczęstunek, dzięki któremu dzieci mogły nabrać sił do dalszej zabawy.

      Zabawę poprowadził pan  animator, który zapewnił oprawę muzyczną i wspaniałe konkursy i zabawy.

      Zabawa była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie i rumiane policzki.

Następny bal już za rok!

                                                                                                    

poniedziałek, 10 luty 2020 13:36

Mistrzostwa Gminy w Siatkówce

Napisał

     31 stycznia na sali gimnastycznej w Zimnicach Wielkich odbyły sie Mistrzostwa Gminy w Siatkówce. Zawody rozrywane były w dwóch kategoriach wiekowych - Igrzyska Dzieci (kl. V-VI) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). Naszą szkołę reprezentowały łącznie 4 drużyny, które zajęły dwa I miejsca (starsze dziewczęta oraz młodsi chłopcy) oraz dwa II miejsca (młodsze dziewczęta i starsi chłopcy). Gratulujemy!

Strona 1 z 3