slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

niedziela, 09 czerwiec 2019 23:45

Wycieczka do Trójmiasta

Napisał

    W dniach od 29 do 31 maja uczniowie klas starszych udali sie na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym celem podróży był Sopot, gdzie uczniowie zwiedzali popularny Mońciak i najdłuższe drewniane molo w Europie. Następnym punktem programu był przejazd do miejsca zakwaterowania, pyszna kolacja i spacer po plaży.

     Drugi dzień rozpoczął się wizytą w Centrym Nauki Experyment w Gdyni, gdzie uczniowie poprzez łączenie nauki i zabawy efektywnie przyswajali wiedzę na temat otaczającego nas świata. Po kilku godzinach atrakcyjnie spedzonego czasu nadszedł czas na zwiedzanie Daru Pomorza - żaglowca zakupionego przez społeczeństwo Pomorza dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982r. Dar Pomorza funcjonuje jako statek-muzeum, gdzie udostępniono zwiedzającym jego wnętrze i pokład. Po powrocie do hotelu i zjedzeniu kolacji uczniowie udali się na ponowny spacer po plaży połączony w grami i zabawami.

     Ostatniego dnia uczniowie udali się do Gdańska i Malborka. W stolicy województwa pomorskiego czekało na dzieci mnóstwo atracji. Pod okiem przewodnika zwiedzali m.in. Długie Pobrzeże ze słynnym żurawiem, Bazylikę Mariacką (wraz z wejściem po 409 schodach na wieżę widokową), Ratusz Główny Miasta i Fontannę Neptuna. Następnie przyszedł czas na wizytę na połwyspie Westeplatte, gdzie po bardzo ciekawych zajęciach w Strzelnicy nr1 wszyscy udali się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Po krótkim spacerze i pamiątkowych zdjęciach autokar ruszył w kierunku Malborka, gdzie pod okiem przewodników odbyło się nocne zwiedzanie zamku krzyżackiego.

Ostatnio zmieniany niedziela, 09 czerwiec 2019 23:45