slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

sobota, 08 czerwiec 2019 21:11

Konkurs „Poznajmy kraje Unii Europejskiej”

Napisał

     W tym roku konkurs „Poznajmy kraje Unii Europejskiej” przybrał formę konkursu wiedzy na temat krajów UE, ich stolic, zabytków, kultury, muzyki etc. Uczniowie – za pośrednictwem platformy „quizziz.com” rozwiązywali test składający się aż z 65 nie zawsze łatwych pytań.

Do konkursu zgłosiło się 27 uczniów z klas IV-VIII. W trakcie rozwiązywania testu, wyniki każdego ucznia były na bieżąco wyświetlane za pośrednictwem cyfrowego rzutnika, co tylko podniosło poziom emocji szczególnie na samym końcu konkursu, tj. pytaniach które decydowały o zwycięstwie.

Największą wiedzą na temat krajów UE spośród wszystkich uczestników okazał się uczeń klasy V – Michał Krawiec, któremu serdecznie gratulujemy. Warto zauważyć, iż Michał już drugi rok z rzędu udowodnił (również starszym kolegom), że nie ma sobie równych w tym konkursie.

Na drugim stopniu podium uplasowała się Julia Kuszewicz z klasy VIII, trzecie miejsce natomiast przypadło Wiktorii Sprancel również z klasy VIII. Tuż za podium uplasował się Michał Wotzka z klasy VI, a na miejscu piątym uczennica z klasy V – Natalia Kornek.

Wszystkim uczestnikom – a szczególnie zwycięzcy – serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok na kolejną edycję konkursu.

                              Jak zawsze na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody!                             

Organizator konkursu: Jan Dziubałtowski