slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

sobota, 08 czerwiec 2019 21:07

Pokazy doświadczeń chemicznych w ramach projektu edukacyjnego „Z chemią za pan brat”

Napisał

     W dniach 10 i 17 maja 2019r. w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Z chemią za pan brat” członkowie koła chemicznego wraz z nauczycielem zaprezentowali doświadczenia dla uczniów klas I – VIII. Podczas pokazu przedstawiono kilka sposobów otrzymywaniem dwutlenku węgla a także właściwości tego gazu w doświadczeniu „Pływanie w CO2”, „Lampa lawa”, „Balon z CO2”.  Przedstawiono ciekawe właściwości nadmanganianu potasu w eksperymentach: „Chemiczny kameleon” i „Lokomotywa”. Zaprezentowano interesujące właściwości wody utlenionej w doświadczeniu: „Pasta dla słonia”. Uczniowie pokazali ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem produktów spożywczych dostępnych w domu np. „Naturalne wskaźniki pH”. Przedstawione zostało również wyposażenie nowo powstałej pracowni chemicznej. Cieszymy się, że w naszej szkole jest tak doskonale wyposażona pracownia a dzieci już od pierwszej klasy chcą uczestniczyć w zajęciach koła chemicznego. Dziękujemy

Nauczyciel chemii:
Adam Oszek