slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2018/2019 - Szkoła

poniedziałek, 26 sierpień 2019 09:22

Nabór do Scorpion Dance Team

Napisał
niedziela, 09 czerwiec 2019 20:52

Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej LA

Napisał

     We wtorek 4 czerwca na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowała Agnieszka Krok w biegu na 600m oraz Wiktoria Wicher w skoku w dal. Obie dziewczyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, szczególnie cieszyć się mogła Agnieszka, która zdobyła srebrny medal w swojej konkurencji.

niedziela, 09 czerwiec 2019 23:45

Wycieczka do Trójmiasta

Napisał

    W dniach od 29 do 31 maja uczniowie klas starszych udali sie na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym celem podróży był Sopot, gdzie uczniowie zwiedzali popularny Mońciak i najdłuższe drewniane molo w Europie. Następnym punktem programu był przejazd do miejsca zakwaterowania, pyszna kolacja i spacer po plaży.

     Drugi dzień rozpoczął się wizytą w Centrym Nauki Experyment w Gdyni, gdzie uczniowie poprzez łączenie nauki i zabawy efektywnie przyswajali wiedzę na temat otaczającego nas świata. Po kilku godzinach atrakcyjnie spedzonego czasu nadszedł czas na zwiedzanie Daru Pomorza - żaglowca zakupionego przez społeczeństwo Pomorza dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982r. Dar Pomorza funcjonuje jako statek-muzeum, gdzie udostępniono zwiedzającym jego wnętrze i pokład. Po powrocie do hotelu i zjedzeniu kolacji uczniowie udali się na ponowny spacer po plaży połączony w grami i zabawami.

     Ostatniego dnia uczniowie udali się do Gdańska i Malborka. W stolicy województwa pomorskiego czekało na dzieci mnóstwo atracji. Pod okiem przewodnika zwiedzali m.in. Długie Pobrzeże ze słynnym żurawiem, Bazylikę Mariacką (wraz z wejściem po 409 schodach na wieżę widokową), Ratusz Główny Miasta i Fontannę Neptuna. Następnie przyszedł czas na wizytę na połwyspie Westeplatte, gdzie po bardzo ciekawych zajęciach w Strzelnicy nr1 wszyscy udali się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Po krótkim spacerze i pamiątkowych zdjęciach autokar ruszył w kierunku Malborka, gdzie pod okiem przewodników odbyło się nocne zwiedzanie zamku krzyżackiego.

     W tym roku konkurs „Poznajmy kraje Unii Europejskiej” przybrał formę konkursu wiedzy na temat krajów UE, ich stolic, zabytków, kultury, muzyki etc. Uczniowie – za pośrednictwem platformy „quizziz.com” rozwiązywali test składający się aż z 65 nie zawsze łatwych pytań.

Do konkursu zgłosiło się 27 uczniów z klas IV-VIII. W trakcie rozwiązywania testu, wyniki każdego ucznia były na bieżąco wyświetlane za pośrednictwem cyfrowego rzutnika, co tylko podniosło poziom emocji szczególnie na samym końcu konkursu, tj. pytaniach które decydowały o zwycięstwie.

Największą wiedzą na temat krajów UE spośród wszystkich uczestników okazał się uczeń klasy V – Michał Krawiec, któremu serdecznie gratulujemy. Warto zauważyć, iż Michał już drugi rok z rzędu udowodnił (również starszym kolegom), że nie ma sobie równych w tym konkursie.

Na drugim stopniu podium uplasowała się Julia Kuszewicz z klasy VIII, trzecie miejsce natomiast przypadło Wiktorii Sprancel również z klasy VIII. Tuż za podium uplasował się Michał Wotzka z klasy VI, a na miejscu piątym uczennica z klasy V – Natalia Kornek.

Wszystkim uczestnikom – a szczególnie zwycięzcy – serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok na kolejną edycję konkursu.

                              Jak zawsze na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody!                             

Organizator konkursu: Jan Dziubałtowski

sobota, 08 czerwiec 2019 21:12

Dzień liczby Pi

Napisał

     14 maja  w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy „Dzień liczby Pi”.

Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w rozmaitych konkurencjach, musieli się „zmierzyć z pomiarami”, wykazać zręcznością, szybkością i dokładnością a także solidnie pogłówkować.

Jak na matematyczne święto przystało nie zabrakło też tajemniczych zaszyfrowanych wiadomości; a na koniec podchody! Trzeba było odnaleźć ukrytą na terenie szkoły skrzynkę, co nie było łatwe zwłaszcza, że podpowiedzi również były ukryte i opatrzone matematycznymi łamigłówkami.

Zwycięzcami były wszystkie klasy, chociaż największym sprytem wykazała się klasa VII.

Nauczyciel matematyki:

Kamila Adamska

     W dniach 10 i 17 maja 2019r. w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Z chemią za pan brat” członkowie koła chemicznego wraz z nauczycielem zaprezentowali doświadczenia dla uczniów klas I – VIII. Podczas pokazu przedstawiono kilka sposobów otrzymywaniem dwutlenku węgla a także właściwości tego gazu w doświadczeniu „Pływanie w CO2”, „Lampa lawa”, „Balon z CO2”.  Przedstawiono ciekawe właściwości nadmanganianu potasu w eksperymentach: „Chemiczny kameleon” i „Lokomotywa”. Zaprezentowano interesujące właściwości wody utlenionej w doświadczeniu: „Pasta dla słonia”. Uczniowie pokazali ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem produktów spożywczych dostępnych w domu np. „Naturalne wskaźniki pH”. Przedstawione zostało również wyposażenie nowo powstałej pracowni chemicznej. Cieszymy się, że w naszej szkole jest tak doskonale wyposażona pracownia a dzieci już od pierwszej klasy chcą uczestniczyć w zajęciach koła chemicznego. Dziękujemy

Nauczyciel chemii:
Adam Oszek

wtorek, 21 maj 2019 22:01

Konkurs aktorskiego czytania

Napisał

     14 maja trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie Aktorskiego Czytania w Naroku. Konkurs był przeprowadzony w II grupach wiekowych: klasy I- IV i klasy V- VIII. Naszą szkołę w pierwszej kategorii wiekowej reprezentowały uczennice- Marlenka Pantke kl.II oraz Waneska Ledwig i Adrianka Pantke kl.IV. Po bardzo zaciętej rywalizacji i wysłuchaniu wielu pięknych wykonań przygotowanych tekstów  nasze uczennice zdobyły: II miejsce- Marlenka Pantke i III miejsce Waneska Ledwig. Gratulujemy wszystkim dziewczynkom wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów w konkursach czytania i recytacji.

                                                                                  Anna Kwaśniewicz

niedziela, 09 czerwiec 2019 21:59

Wycieczka do Wrocławia

Napisał

     W dniu 13 maja uczniowie naszej szkoły udali się na jedniodniową wycieczkę do Wrocławia. Wizyta w stolicy województwa dolnośląskiego rozpęczęła się od zwiedzania najstarszego w Polsce ogrodu zoologicznego, który liczy prawie 8 tysięcy zwierząt. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie słynnego Afrykarium. Nazwa obiektu powstała od połączenia słów Afyka i Akwarium, a jego głównym założeniem jest przedstawienie róźnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym tego kontynentu. Po zjedzeniu obiadu uczniowie udali się do Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. Pod okiem przewodnika zostali oprowadzeni po obiekcie, gdzie znajduje się 9 stref tematycznych przedstawiających wodę w różnych, ciekawych perspektywach.

niedziela, 09 czerwiec 2019 21:26

Zajęcia tenisowe w naszej szkole

Napisał

     We wtorek 7 maja gościliśmy w naszej szkole po raz kolejny p. Malwinę Wójciak z Fundacji Tenis Prószków. Wizyta miała na celu zapoznać dzieci z tenisem oraz zachęcić je do uprawiania tej wspaniałej dyspypliny sportu. Podczas zajęć pokazowych uczniowie mieli możliwość przybliżyć sobie technikę gry, a także wykorzystać juz poznane elementy w grach i zabawach.

niedziela, 09 czerwiec 2019 21:23

Wycieczka do Byczyny

Napisał

     W poniedziałek 6 maja uczniowie klas młodszych brali udział w wycieczce do grodu rycerskiego w Byczynie. Na miejscu dla dzieci zostało przygotowane mnóstwo atrakcji: opowiadania o życiu i zwyczajach średniowiecznych rycerzy, pokaz strzelania z katapulty, strzelanie z łuku, nauka pisania gęsim piórem oraz wizyta w zbrojowni. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci wraz z opiekunami zebrały sie przy wspónym ognisku, gdzie czekały na nich pyszne kiełbaski.

wtorek, 21 maj 2019 21:57

Projekt Sztuczna Inteligencja I

Napisał

     W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I i II biorą udział w Projekcie Sztuczna Inteligencja I- programowanie w szkołach OPOLSKIEGO NUTS-3. W ramach Projektu uczniowie poznają zasady  kodowania i programowania na specjalnych matach z wykorzystaniem materiałów zakupionych przez szkołę, a także wykonanych przez wychowawców klasy I i II. Największą atrakcją i ulubieńcami dzieci są dwa roboty Photon, dzięki którym ciężka praca, jaką jest programowanie, staje się zabawą. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach przeprowadzonych  w salach Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Anna Kwaśniewicz

wtorek, 21 maj 2019 21:55

Warsztaty kroszonkarskie

Napisał

     9 i 10 kwietnia pani Sonia Fikus- mama uczennicy klasy I, przeprowadziła w klasach I i II warsztaty kroszonkarskie. Pani Fikus pokazała dzieciom własnoręcznie wykonane kroszonki , a także opowiadała o technikach zdobienia jaj wielkanocnych. W drugiej części zajęć uczniowie spróbowali swoich sił w drapaniu wzorów. Zajęcia bardzo się podobały, choć uczniowie zgodnie przyznali, że to bardzo ciężkie zajęcie. Dziękujemy pani Fikus za przeprowadzenie warsztatów.

Anna Kwaśniewicz

     3 kwietnia uczniowie klasy I i II wzięli udział w zajęciach z edukacji regionalnej, które odbyły się w Izbie Regionalnej w Przysieczy. W ramach zajęć dzieci poznały śląskie zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi, a także ozdabiały pisanki i kraszanki różnymi technikami. Na zakończenie uczniowie obejrzeli pamiątki zgromadzone w Izbie, a także delektowali się pysznym chlebkiem pieczonym na płycie pieca.

Anna Kwaśniewicz

niedziela, 12 maj 2019 18:27

Spotkanie z dietetykiem

Napisał

     W ramach programu Trzymaj Formę! w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Boguszycach zostało zorganizowane szkolenie dla rodziców i nauczycieli pt."Kształtowanie nawyków żywieniowych w rodzinie", które odbyło się 11 kwietnia 2019 roku. Zajęcia poprowadziła pani Anna Siennicka - ditetyk kliniczny, specjalista psychodietetyki.

Już w najbliższą sobotę odbedzię się Prószkowski Bieg Uliczny im. Piotra Blachucika!

 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Aktualnie na terenie gminy Prószków GAZ-SYSTEM realizuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice–Wrocław.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

www.gaz-system.pl

Dzień Unii Europejskiej

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Z okazji tego święta Europy, jak co roku, organizujemy w naszej szkole szereg zabaw i konkursów, których celem jest propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, języka oraz historii krajów Unii Europejskiej.

„POZNAJEMY KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ”

Podobnie jak co roku, jednym z głównych akcentów celebrowania tego dnia będzie konkurs „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 10 maja 2019 r. (I etap) oraz 17 maja 2019 r. (II etap)

Wszystkich uczniów klas IV -VIII zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie !!!

Termin zapisów – do 12 kwietnia 2019 r. /Kartki z wybranymi osobami wchodzącymi w skład danej drużyny należy dostarczyć do pokoju nauczycielskiego do p. Jana Dziubałtowskiego)

Przydział państwa dla każdego zespołu odbędzie się w drodze losowania w dniu 12 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali nr 15 (losowanie spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej). 

Udział w konkursie
1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest utworzenie przez uczniów grupy oraz wybranie jednego państwa UE, które będzie następnie przez tę grupę prezentowane.
3. Każda grupa musi składać się z 3 osób (nie muszą być to osoby z tej samej klasy).

PRZEBIEG KONKURSU

 Konkurs obejmuje II etapy :

I Etap:

- przygotowanie przedstawienia (w dowolnej formie np. prezentacji, scenki, kabaretu itp.)  na temat wybranego przez siebie państwa Unii Europejskiej przekazując jednocześnie informację na temat tego kraju (ok. 10-12 minut).

Jak co roku, Komisja oceniająca występy naszych uczniów przewiduje również nagrodę za najlepsze tradycyjne danie danego kraju !

DO DRUGIEGO ETAPU PRZECHODZĄ  3 NAJLEPSZE ZESPOŁY

II etap

- test interaktywny na platformie quizziz w języku polskim z wiedzy o krajach Unii  Europejskiej z zakresu historii, kultury, literatury, polityki, muzyki oraz geografii. Czas trwania: ok. 40 minut.

Jak zawsze na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody!

     W dniu 19 marca 2019 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielką Kasy Rolniczej Ubezpieczenia Społecznego, której celem było przeprowadzenie prelekcji dla uczniów klas I-VI na temat: "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje".
 
Justyna Piernikarska
wtorek, 09 kwiecień 2019 16:52

Hazard? Nie dziękuję!

Napisał
     W dniu 19 marca 2019 r. odbyła się prelekcja, w której wzięli udział uczniowie klas VII i VIII. Zajęcia przeprowadzone w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową dotyczącą nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych pod nazwą „Hazard? Nie, dziękuję”.
 
Justyna Piernikarska
wtorek, 09 kwiecień 2019 16:46

I Dzień Wiosny - Trzymaj Formę!

Napisał
     21 marca obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Uczniowie wykonywali gaiki klasowe, następnie odbyło się karaoke oraz konkurs matematyczny, a także rozgrywki E-sportowe. W ramach Programu "Trzymaj Formę!" uczniowie przygotowywali witaminowe koktajle z owoców i jogurtów naturalnych. Ponadto odbyły się zawody sportowe - drużynowe wyścigi rzędów dla klas I-V oraz rozgrywki w piłce siatkowej dla klas VI-VIII. Na zakończenie dnia wszystkie klasy wzięły udział w wiosennym przemarszu po okolicy.
 
Justyna Piernikarska
 
 
wtorek, 26 marzec 2019 22:00

Wyjazd na lodowisko

Napisał

     W lutym i marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie "Łyżwy + lodowisko = dobra zabawa" organizowanym przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS. W ramach zajęć na lodowisku "Toropol" uczniowie poznawali oraz doskonalili technikę jazdy na łyżwach pod okiem profesjonalnych instruktorów. Dzięki udziale w projekcie dzieci wszechstronnie rozwijały swoją sprawność fizyczną, pokonywali swoje słabości i lęki oraz utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiazujące podczas podróży i zajęć na lodzie.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia z wyjazdów.

Strona 1 z 3