slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2016/2017 - Szkoła

wtorek, 29 sierpień 2017 12:12

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Napisała

23.06.2017

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 14:26

Zajęcia z TiK w kl. 4-6

Napisała

      W drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017 od marca do czerwca nauczyciele p. A. Filipek i p. S. Żymła prowadzili zajęcia pozalekcyjne z technologii informacyjno-komunikacyjnej (TiK), w ramach realizacji projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki.  Zajecia w kl. 5 odbywały się z tygodnia na tydzień w czwartek po lekcjach, a dla kl. 4 i 6 w wybrane soboty. Klasa 5 i 6 pod okiem p. Agnieszki poznawały tajniki języka programowania zwanego Scratch. Zadania praktyczne na komputerach obejmowały rysownie, tworzenie animacji i historyjek oraz programowania prostych gier.

    We wtorek 13 czerwca na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się Międzynarodowe Igrzyska LZS Szkół Wiejskich w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowały Paulina i Agnieszka Krok w biegu na 300m i skoku wzwyż oraz Kamil Ledwig w biegu na 500m. Z całej trójki, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, największy sukces odniosła Agnieszka Krok, która zdobyła srebrny medal w konkursie skoku wzwyż.

niedziela, 25 czerwiec 2017 09:52

Zajęcia metodą eksperymentu w kl. 2-3

Napisane przez

     W roku szkolnym 2016/2017 r. panie M. Matczak i B. Romaniszyn prowadziły zajęcia dodatkowe dla uczniów klasy II i III, które odbywały się na terenie szkoły w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”. Zajęcia oparte były głównie na metodzie eksperymentu. Natomiast główne cele to przede wszystkim: budzenie zainteresowań naukowych, zapoznanie z metodami i formami pracy badawczej, rozwijanie twórczej działalności, podnoszenie poziomu i zwiększanie zakresu wiedzy przyrodniczej, kształtowanie umiejętności stawiania hipotez i sprawdzania ich prawdziwości. Tematyka zajęć związana była z badaniem właściwości wody, powietrza i światła. Zajęcia odbywały się w szkole i w terenie, uczniowie sami według wskazówek wykonywali i przeprowadzali doświadczenia, eksperymenty i wyciągali odpowiednie wnioski.

     Dzięki metodzie projektu edukacyjnego opartego głównie na przeprowadzaniu eksperymentów uczniowie zdobyli umiejętność: wyszukiwania informacji, wyrażania swoich myśli i opinii, efektywnej współpracy, organizowania pracy, dyskusji, kreatywności, oceniania pracy własnej i innych, znajdowania związków między zachodzącymi zjawiskami. Umiejętności te bardzo przydały się w różnych sytuacjach szkolnych np.: przy rozwiązywaniu zadań problemowych itp.

czwartek, 31 sierpień 2017 12:23

Akcja Czysty Aniołek 2017

Napisała

    Z końcem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę artykułów higienicznych w szczytnym celu. Dzieci przyniosły m.in. mydła, szampony, pasty i szczoteczki do zęów, płyny do kąpieli. 

"Akcja ta ma na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Honorowy patronat nad akcją objął Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska."

    Więcej informacji znajdziemy na stronie http://www.piekne-anioly.org/czystya4.html

Paulina Krok kl . 5:
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu sztafetowym 4x100m
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu na 300m
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych 

Agnieszka Krok kl. 6:
I miejsce w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych
III miejsce w Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce w biegu na 600m
II miejsce w Międzynarodowych Igrzyskach  LZS  Szkół Wiejskich w Lekkoatletyce w skoku wzwyż 
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu sztafetowym 4x100m
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu na 600m
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełomowych

Wiktoria Wicher kl. 6:
III miejsce w Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce w skoku w dal 
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu sztafetowym 4x100m
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w skoku w dal 

Julia Kuszewicz kl. 6:
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu sztafetowym 4x100m

niedziela, 18 czerwiec 2017 23:03

Młody Literat 2017

Napisane przez

    12 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16 w Opolu podsumowano wyniki XII Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Młody Literat”. 82 uczestników rywalizowało w trzech grupach wiekowych. W tym roku uczniowie pisali opowiadanie z elementami opisu na temat ”To wydarzyło się wiosną w parku”. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Wotzka, który zdobył 3. miejsce. Otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów.

    12 czerwca br. odbyła się XI Pielgrzymka szkół im. Jana Pawła II na Górę św. Anny. Boguszycką szkołę reprezentowali niemalże wszyscy uczniowie z Panią Dyrektor na czele, z nauczycielami oraz kilkorgiem rodziców. Szkoły godnie reprezentowały poczty sztandarowe. Uroczystej homilli przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Paweł Stobrawa. Po Eucharystii uczestnicy spotkania przeszli pod pomnik swojego patrona, by pomodlić się i złożyć mu hołd.

    Pogoda troszkę nie rozpieszczała przybyłych do sanktuarium annogórskiego. Nie przeszkodziło to jednak uczestnikom, aby na zakończenie pielgrzymki wybrać się na lody lub kupić pamiątki w pobliskich kramikach.

sobota, 17 czerwiec 2017 20:45

Egzamin na kartę rowerową

Napisała

    Dnia 8 czerwca uczniowie klasy czwartej pomyślnie zdali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Tydzień później odbył się egzamin teotetyczny, który okazał się nie być takim łatwym. Mimo jednostkowych poprawek ostatecznie wszystkim udało się zaliczyć egzamin na kartę rowerową. Gratulujemy!

     We wtorek 6 czerwca na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowały cztery dziewczyny: Paulina Krok w biegu na 300m, Agnieszka Krok biegu na 600m, Wiktoria Wicher w konkursie skoku w dal oraz Julia Kuszewicz, która wraz z trzema poprzednimi dziewczynami startowała w sztafecie 4x 100m. Wszystkie nasze reprezentantki spisały się znakomicie, a na szczególne wyróżnienie zasłużyły Agnieszka Krok i Wiktoria Wicher, które w swoich konkurencjach zdobyły brązowe medale. Gratulujemy!

czwartek, 30 listopad 2017 05:28

Śląsko-morawskie dni sportowe 2017

Napisał

logo

     W sobotę 3 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Pavlovic u Prerova. Wyjazd odbył się w ramach realizacji wspólnego projektu unijnego pod nazwą „Śląsko-morawskie dni sportowe 2017”.

     Wizyta rozpoczęła się od powitania, przedstawienia projektu oraz wspólnego posiłku. Następnie dzieci zostały podzielone na 4 grupy treningowe. Każda z grup udała się na swoje stanowisko, gdzie ćwiczyła koordynację, prowadzenie piłki, podania oraz strzały na bramkę. Po kilkudziesięciu minutach treningu na danym stanowisku dzieci przechodziły na kolejne stacje, tak aby doskonalić każdy z elementów techniki piłkarskiej.

     Kolejnym punktem programu była wizyta byłego trenera Viktorii Pilzno oraz selekcjonera reprezentacji Czech (m.in. na EURO 2016) - Pavla Vrba, który pochodzi z pobliskiego Prerova. Trener podzielił się z ćwiczącymi swoimi spostrzeżeniami na temat obserwowanych wcześniej treningów, a później chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

     Po tej części projektu uczniowie udali się do szkolnej stołówki, by zjeść smaczny obiad. Po jego zakończeniu odbył się długo wyczekiwany turniej piłkarski. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, starszej i młodszej. Wszystkie drużyny grały w pełnym zaangażowanie, a mecze były pełne widowiskowych akcji, pięknych bramek i spektakularnych obron bramkarskich. Z kronikarskiego obowiązku dodamy, iż w obu kategoriach zwycięstwo zanotowały drużyny z naszej szkoły. Pamiętać jednak należy, iż celem turnieju nie było zwycięstwo tylko wspólna zabawa i integracja uczestników.

     Ostatnim punktem programu była tradycyjna wizyta na imprezie muzycznej pod nazwą „Hudebni Pavlovice”. Podczas imprezy jeszcze raz przedstawiono cele i założenia wspólnego projektu.

Zdjęcia z wizyty można zobaczyć w galerii.

czwartek, 08 czerwiec 2017 19:57

Dzień Dziecka

Napisała

     Dzień Dziecka w naszej szkole minął uczniom bardzo przyjemnie. Po zaledwie dwóch godzinach normalnych lekcji rozpoczął się czas wolny od nauki i siedzenia w szkolnych ławkach. Najpierw wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na szkolnym korytarzu na wspólnym apelu. W tym czasie zostały wręczone nagrody w konkursach czytelniczych. Wyłoniono tegoroczną miss i mistera grzeczności. Głosami uczniów zwyciężyła Magda Krok z kl. 5 i Karol Włodarczyk z kl. 6.

     Potem udaliśmy się na boguszycki plac zabaw. Uczniowie w wybranych przez siebie grupkach rozłożyli swoje koce i plecaki na trawie. Tutaj miło spędzali czas rozmawiając, bawiąc się lub pałaszując przyniesione smakołyki. Kto chciał mógł spędzić czas bardziej aktywnie grając w różne dyscypliny sportowe: piłkę nożną, babinktona, koszykówkę. Dzieci korzystały również z atrakcji boguszyckiego placu zabaw. Niespodzianką przygotowaną przez  Rada Rodziców były pyszne lody dla każdego. I tak radośnie i swobodnie minął nam 1 czerwca 2017 roku

czwartek, 01 czerwiec 2017 22:00

Dzień Mamy

Napisała

    Uroczysty apel dla Mam naszych uczniów z okazji ich matczynego święta odbył się 31 maja. Uczniowie klas 2 i 3 zaprezentowali spektakl pt. "Szewczyk Dratewka". Blisko miesiąc wcześniej rozpoczęły się intensywne przygotowania do tego wyjątkowego wystąpienia. Każdy młody aktor starał się jak najlepiej zaprezentować przed swoją Mamą. Niezaprzeczalnie każdemu to się udało. Mamom towarzyszyło wzruszenie, radość oraz duma.

    Starsze klasy również starały się dorównać młodszym. Tutaj była już różnorodność wystąpień. Pojawiły się scenki z życia rodzinnego z akcentem humorystycznym. Teleturniej "Milionerzy". Piosenki w wykonaniu chórku szkolnego oraz chłopców. Gra na instrumentach muzycznych. Szczególnie uroczo zaprezentowała się grupa mażoretek, która od kilku lat szlifuje swoje umiejętności w murach naszej szkoły.

    Ostatnim punktem uroczystości było zaśpiewanie przez dzieci "Sto lat" kochanym Mamom, wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków oraz smaczny poczęstunek. 

czwartek, 01 czerwiec 2017 21:57

"Zaczarowany Świat" w naszej szkole

Napisała

    29 maja przybyli do naszej szkoły animatorzy z opolskiego RZPWE. Poprowadzili oni bardzo ciekawe zajecia z udzielani pierwszej pomocy, zajęcia muzyczne oaz zajęcia matematyczno-fizyczne. Uczniowie byli zachwyceni.

    Realizacj tychże zajęć, to jeden z punktów projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki".

czwartek, 01 czerwiec 2017 21:56

Wycieczka do Toszka kl. 2-3

Napisane przez

22.05.2017

poniedziałek, 29 maj 2017 20:43

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej LA

Napisał

     W sobotę 27 maja na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły sie Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowały cztery dziewczyny, które spisały sie znakomicie i w komplecie awansowały do Finału Wojewódzkiego. Paulina Krok zajęła II miejsce w biegu na 300m, Agnieszka Krok zajęła I miejsce w biegu na 600m, Wiktoria Wicher zwyciężyła w konkursie skoku w dal. Sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie: Paulina Krok, Agnieszka Krok, Julia Kuszewicz, Wiktoria Wicher również zajęła I miejsce. Gratulujemy!

niedziela, 21 maj 2017 23:27

Konkurs Matematyczny

Napisane przez

     19 maja 2017 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Boguszycach odbył się XX Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 10 najlepszych matematyków z klas III, ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali Michał Krawiec i Viktor Pawleta. Najlepszymi okazali się:

I miejsce Michał Krawiec – PSP Boguszyce
II miejsce Sławomir Krawczyk – PSP Złotniki, Viktor Pawleta – PSP Boguszyce
III miejsce Dawid Anioł – PSP Złotniki

sobota, 13 maj 2017 20:52

Konkurs o Krajach Unii Europejskiej

Napisane przez

Dzień Unii Europejskiej

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Z okazji tego święta Europy, jak co roku, organizowaliśmy w naszej szkole szereg zabaw i konkursów, których celem było propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, języka, historii i geografii krajów europejskich.

POZNAJEMY KRAJE EUROPEJSKIE

Podobnie jak co roku, jednym z głównych akcentów celebrowania tego dnia był konkurs „Poznajemy kraje europejskie”

Organizatorami konkursu byli:
- Dyrekcja ZSP im. Jana Pawła II w Boguszycach,
- nauczyciele ZSP im. Jana Pawła II w Boguszycach: Teresa Blachucik oraz Jan Dziubałtowski,

Udział w konkursie
1. W konkursie udział wzięło 15 uczniów z klas IV-VI.
2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było utworzenie przez uczniów grupy oraz wybranie jednego państwa UE, które było przez tę grupę prezentowane.
3. Każda grupa składała się z 3 osób.
4. Konkurs obejmował 2 etapy (prezentacja kraju oraz quiz wiedzy)

OSTATECZNE WYNIKI PO 2 ETAPACH !!!

Zsumowane punkty za oby dwa etapy wytypowały końcowego zwycięzcę

1 miejsce -     Hiszpania (Julia Kuszewicz, Wiktoria Wicher, Kamil Ledwig)

2 miejsce -     Portugalia (Julia Groehl, Magda Krok, Martyna Lempka)

3 miejsce -     Grecja (Wiktoria Sprancel, Julia Datko, Magda Rzytka)

4 miejsce -     Włochy (Michał Olsok, Paweł Kasperek, Tomasz Nikolajczyk)

5 miejsce -     Szkocja (Josef Chudalla, Oliver Pawleta, Łukasz Adolf)

Jak co roku, Komisja oceniająca występy naszych uczniów nagrodziła także najlepsze tradycyjne danie danego kraju.

W ocenie Komisji, najsmaczniejszy okazało się danie przygotowane przez drużynę Włoch - Spaghetti Bolonese.

Gratulujemy wszystkim drużynom i zapraszamy już za rok ! 

unia.png 12.05.2017 i 1.06.2017

    Dnia 11 maja 2017 r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie odbyły się eliminacje do XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“ (na szczeblu rejonowym – półfinały). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Laura Pawleta z kl. 6 i Josef Chudalla z kl. 4. Uczniom, mimo iż nie udało się zakwalifikować do finału, gratulujemy pięknego występu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

   Miło nam poinformować, iż wśród uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie Kangur Matematyczny, czworo zdobyło wyróżnienie. Są to następujący uczniowie:

Wanessa Ledwig Łukasz Thomas z kl. 2

Viktor Pawleta z kl. 3

Wiktoria Rozkosz z kl. 4

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników. 

Niebawem wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy uczestnictwa w konkursie. 

Strona 1 z 5