slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2015/2016 - Szkoła

poniedziałek, 30 maj 2016 07:43

Mistrzostwa Powiatu w LA

Napisał

     W dniu 21 maja na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce. W zawodach wystąpiły cztery uczennice naszej szkoły, które uzyskały awans w zawodach gminnych. Paulina Krok zajęła w swojej serii biegu na 300m V miejsce. Agnieszka Krok w biegu na 600m zajęła III miesjce. Drugie miejsca i tym samym awans do Finału Wojewódzkiego zajęły Wiktoria Wicher w skoku w dal oraz Paulina Gordzielik w biegu na 100m i na 300m.

poniedziałek, 30 maj 2016 07:43

Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA

Napisał

     W dniu 17 maja w Ozimku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA. W zawodach każdy uczestnik wykonuje cztery konkurencje lekkoatletyczne: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg krótki na 60m i bieg długi na 600m. Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę spisała się rewelacyjnie zajmując w ostatecznej klasyfikacji I miejsce.  Drużynę ZSP Boguszyce reprezentowały: Paulina Krok, Agnieszka Krok, Wiktoria Wicher, Paulina Gordzielik, Natalia Włodarczyk i Paulina Wotzka.

poniedziałek, 30 maj 2016 07:41

Wycieczka klas IV-VI w Beskidy

Napisał
poniedziałek, 30 maj 2016 07:40

Mistrzostwa Gminy w LA

Napisał

     W sobotę 7 maja na Stadionie Miejskim w Prószkowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w lekkoatletyce. W zawodach wystąpiły cztery uczennice naszej szkoły. Paulina Krok w biegu na 300m zajęła II miejsce, Wiktoria Wicher zwyciężyła w konkurencji skoku w dal a w biegu na 100m zajęcła II miejsce. Paulina Gordzielik zdobyła złoty medal w biegu na 100m i na 300m. Agnieszka Krok startując w biegu na 1000m spisała się znakomicie, zostawiając w pokonanym polu gimnazjalistki. Wszystkie 4 dzieczyny więły udział także w sztafecie 4x100m pewnie zdobywając pierwsze miejsce.

czwartek, 05 maj 2016 06:47

Pielgrzymka rowerowa do Rogowa Op.

Napisał
czwartek, 05 maj 2016 06:47

Święta majowe

Napisał
czwartek, 05 maj 2016 06:43

Dzień Zdrowej Żywności

Napisał
czwartek, 05 maj 2016 06:42

Dzień Ziemi

Napisał

     W dniu 22 kwietnia uczniowie z klas I-III brali udział w obchodach "Dnia Ziemi". W ramach corocznej akcji dzieci wraz z opiekunami udały się na plac zabaw do Boguszyc, gdzie zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci sprzątały zalegające śmieci. Akcja, oprócz samego zbierania odpadów, miała na celu edukację ekologiczną uczestników oraz promowanie dbania o środowisko.

czwartek, 05 maj 2016 06:41

H2O to jest to!

Napisał

   W dniu 21 kwietnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Komprachcicach odbył się turniej adresowany dla uczniów szkół podstawowych z gmin: Prószków, Komprachcice, Dąbrowa i Krapkowice. Organizowane przez Związek Gmin Prokado rozgrywki miały na celu promocję zdrowego trybu życia oraz edukację uczestników tym zakresie.

   Uczniowie z klas I-III brali udział w rozgrywkach sportowych pod nazwą "Kropelkowe Zmagania" a uczniowie z klas IV-VI w potyczkach umysłowych pod nazwą "Wodne Skojarzenia". Ostatecznie drużyna z Gminy Prószków (reprezentowana przez uczniów ZSP Boguszyce i ZS Zimnice Wlk.) zajęła w klasyfikacji łącznej III miejsce.

środa, 20 kwiecień 2016 21:58

Ogłoszenie o konkursie

Napisał

Dzień Unii Europejskiej

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Z okazji tego święta Europy, jak co roku, organizujemy w naszej szkole szereg zabaw i konkursów, których celem jest propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, języka, historii i geografii krajów europejskich.

POZNAJEMY KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ

Podobnie jak co roku, jednym z głównych akcentów celebrowania tego dnia będzie konkurs „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 20 maja 2016r.

Wszystkich uczniów klas IV -VI zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie !!!

Termin zapisów - 5 maja 2016r. /Kartki z wybranym państwem oraz osobami wchodzącymi w skład danej grupy należy dostarczyć do pokoju nauczycielskiego do p. Jana Dziubałtowskiego)

Udział w konkursie
1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest utworzenie przez uczniów grupy oraz wybranie jednego państwa UE, które będzie następnie przez tę grupę prezentowane.
3. Każda grupa musi składać się z 3 osób.

PRZEBIEG KONKURSU

1. Konkurs obejmuje II etapy :

I Etap – (DO ZDOBYCIA 30 PKT):

- prezentacja kramiku ilustrującego informację na temat wybranego przez siebie państwa Unii Europejskiej. (ok. 10 minut)

Jak co roku, Komisja oceniająca występy naszych uczniów przewiduje również nagrodę za najlepsze tradycyjne danie danego kraju !

DO DRUGIEGO ETAPU PRZECHODZĄ 3 NAJLEPSZE ZESPOŁY

II etap

- test pisemny w języku polskim z wiedzy o krajach Unii Europejskiej z zakresu historii, kultury, literatury, polityki oraz geografii. Czas trwania: ok. 40 minut.

Jak zawsze na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody!

środa, 20 kwiecień 2016 21:55

33 zdania

Napisał

To nieprawda!


Wcale nie trzeba fachowej wiedzy psychologicznej i niewyobrażalnie wielkiej cierpliwości, by dziecko wyrosło na pozytywnie nastawionego do ludzi, pewnego siebie człowieka. Przeczytaj te 33 zdania, zapamiętaj i powtarzaj je swojemu dziecku jak najczęściej.

Są proste, nic nie kosztują, a dotyczą najzwyklejszych codziennych sytuacji. I w tym tkwi ich moc! Nawet jeśli teraz nie jesteś przekonana/ny, wiedz, że to przyniesie efekt.

Twoje dziecko, gdy będzie już dorosłe, przypomni je sobie w trudnych chwilach, wróci do nich, gdy będzie mu źle, wyrośnie na szczęśliwego człowieka, który dobrze czuje się sam ze sobą i z innymi ludźmi.



33 pozytywne zdania, które powinno usłyszeć każde dziecko:

 1. Uwielbiam być twoją mamą / tatą.
 2. Twoje zdanie jest dla mnie ważne.
 3. Wierzę ci. / Ufam ci.
 4. Masz świetne pomysły.
 5. Jestem z ciebie dumna / y.
 6. Zawsze możesz odmówić.
 7. Miałaś / eś rację.
 8. Zasługujesz na to, co najlepsze.
 9. To dobre pytanie.
 10. Jestem szczęśliwa, gdy ty jesteś szczęśliwa / y.
 11. Wybaczam ci.
 12. Wszyscy popełniają błędy.
 13. Słucham cię, to mnie interesuje.
 14. Nie wszyscy będą cię lubić i nie ma w tym nic złego.
 15. Dobrze to powiedziałaś / eś.
 16. Jesteś w tym dobra / y.
 17. Świetnie wyglądasz.
 18. Zawsze będę cię kochać.
 19. Możesz spróbować ponownie jutro.
 20. Wiem, że dałaś / eś z siebie wszystko.
 21. Ja też.
 22. Co dzień uczę się od ciebie nowych rzeczy.
 23. Jesteś pomysłowa / y.
 24. Nie mogę się doczekać, aż mi o tym opowiesz.
 25. Nie bój się być sobą.
 26. Pomagasz mi.
 27. Wierzę w ciebie.
 28. Rozumiem cię.
 29. Lubię spędzać z tobą czas.
 30. Cieszę się, że jesteś.
 31. Proszę, wybacz mi.
 32. To jest Twoja odpowiedzialność.
 33. Kocham Cię.
środa, 20 kwiecień 2016 21:52

UWAGA! BIBLIOTEKA RODZICÓW

Napisał

Wychowanie dziecka nie jest zadaniem łatwym. Niemal każdy rodzic boryka się z pytaniami:

Czy moje dziecko jest szczęśliwe?

Czy potrafię je ochronić przed zagrożeniami świata?

Czy jestem dobrym rodzicem?

Odpowiedzi na te i inne ważne pytania możemy szukać w książkach.

Zachęcamy do lektury proponowanych przez Nas pozycji udostępnionych w bibliotece rodzica, znajdującej się na szkolnym korytarzu.  

 

poniedziałek, 29 luty 2016 09:05

Wyjazd na lodowisko

Napisał

     18 lutego grupa uczniów z klas IV-VI udała się na lodowisko Toropol do Opola. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Łyżwy + lodowisko = dobra zabawa”, którego organizatorem jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS. Dzieci pod opieką instruktorów miały możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego, poprawienie swojej kondycji fizycznej oraz zdobycie nowych umiejętności jazdy na łyżwach. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili do Boguszyc z uśmiechami na twarzy i już z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

poniedziałek, 15 luty 2016 23:22

Bezpieczny internet

Napisał

      28 stycznia w Naszej Szkole odbyło się spotkanie rodziców i nauczycieli z przedstawicielem policji. Spotkanie prowadził st. asp. Marek Gandziarowski z Wydziału Prewencji Komisariatu I Policji w Opolu, który przybliżył zasady bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z zagrożeniami jakie niesie za sobą brak kontroli rodzicielskiej nad sposobem spędzania czasu wolnego przez dzieci w sieci. Opowiedział w jaki sposób można zabezpieczyć dziecko przed niebezpiecznymi treściami w Internecie jak również w jaki sposób edukować dzieci aby chroniły swoją tożsamość w sieci. uczestnicy otrzymali także ulotki edukacyjne.

 

        Oto kilka zasad którymi powinny kierować się dzieci korzystając z Internetu. Rodzicu. warto porozmawiać ze swoimi dziećmi na ten temat.

 

internet

poniedziałek, 15 luty 2016 23:12

Skrzynka zaufania

Napisał

      Od października 2015r. na korytarzu Naszej Szkoły pojawiła się SKRZYNKA ZAUFANIA.

      Korzystając ze skrzynki zaufania uczniowie mogą anonimowo wysłać list z trapiącymi  ich problemami, o których boją się mówić lub też nie wiedzą do kogo  zwrócić się po pomoc. Dzięki tej skrzynce mają możliwość podzielić się  informacjami o problemach Naszej Szkoły, swojej klasy czy też swoich rówieśników, o których dorośli często nie mają pojęcia. Ta skrzynka to szansa na to, by w naszej  szkole wszyscy czuli się bezpiecznie, by atmosfera w niej panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdego z uczniów. Dzięki ich listom i sygnałom możliwe będzie reagowanie przez nas  „dorosłych” w sytuacjach kryzysowych by zapewnić dzieciom niezbędną pomoc i wsparcie. Dzięki skrzynce zaufania możesz otrzymać pomoc ze strony dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców, pedagoga , a także innych osób lub instytucji zajmujących się udzielaniem  pomocy osobom potrzebującym!

      Inicjatywa została entuzjastycznie przyjęta przez uczniów co obrazują powyższe fotografie:)

poniedziałek, 15 luty 2016 23:06

Jasełka i Dzień Babci i Dziadka

Napisał

      21grudnia i 21 stycznia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowane przez siebie jasełka. Premierę przedstawienia obejrzała społeczność szkolna, a następne było skierowane do licznie zgromadzonych w restauracji Antek babć i dziadków. Choć jasełka wystawiane są co roku, powtarzają się w nich tylko najważniejsze szczegóły dotyczące Bożego Narodzenia. Tegoroczna inscenizacja przypominała odwieczną prawdę o walce dobra ze złem w sercu człowieka. W role aniołów i szatanów w przekonywujący sposób wcielili się uczniowie klasy piątej, przy żłóbku stanęli też ich młodsi koledzy z klasy czwartej. Występ uświetnił śpiewem kolęd i pastorałek szkolny chór prowadzony przez p. Teresę Blachucik. Gromkim aplauzem dziękowano też uczniom grającym na instrumentach dętych i strunowych.

      Na zakończenie przedstawienia z okazji Dnia Babci wszyscy uczniowie zaśpiewali swoim babciom i dziadkom Sto lat oraz osobiście złożyli im życzenia i wręczyli przygotowane własnoręcznie prezenty.

poniedziałek, 18 styczeń 2016 23:27

Mistrzostwa Gminy w "Małym Olimpijczyku"

Napisał

     W sobotę 16.01.2016r. na sali w Boguszycach odbyły się Mistrzostwa Gminy w grach i zabawach sportowych. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się w tych zawodach z jak najlepszej strony zdobywając złoty medal zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Oprócz drużyny ZSP Boguszyce w zawodach udział wzięły reprezentacje szkół z Prószkowa i Złotnik. Wszyscy uczestnicy zawodów po ich zakończeniu otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe medale.

W zawodach "Małego Olimpijczyka" wystapili: Emily Wójcik, Agata Balzasch, Wiktoria Chmurowska, Wiktoria Roskosz, Anna Cebula, Magdalen Krok, Paulina krok, Julia Groehl, Martyna Lempka, Łukasz Gordzielik, Paweł Kasperek, Michał Olsok, Michał Wotzka, Maciej Marek, Łukasz Kuc, Paweł Panusz, Karol Włodarczyk, Kamil Ledwig. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

     Należy wspomnieć, iż nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała czwórka sędziowska złożona z absolwentów naszej szkoły. Łukasz Ledwig, Dorian Sikora, Tomasz Wójcik oraz Szymon Pietrek swoją postawą zasłużyli na słowa podziękowania, co z tego miejsca pragniemy uczynić. Jeszcze raz dziękujemy!

poniedziałek, 18 styczeń 2016 23:18

Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym

Napisał

     W dniu 9.01.2016r. na sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Prószkowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym. W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zdobywali: Wiktoria Wicher, Paulina Wotzka, Kamil Ledwig oraz Patryk Groehl. Drugie miejsce w kategorii dziewcząt klas szóstych zajęła Natalia Włodarczyk. Karol Włodarczyk i Dawid Schwalbe po ambitnej walce uplasowali się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce. Gratulujemy!

czwartek, 24 grudzień 2015 19:33

Wesołych Świąt!

Napisał

Drodzy Rodzice


W imieniu wszystkich pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia,

wesołych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia
odzianych w rodzinne ciepełko
pachnących kapustą, grzybami, rybą i choinką
z życzeniami spełniającymi się
przy łamaniu opłatkiem, spędzanych w gronie bliskich i kochanych osób.
Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego na dalsze dni
a dzieciom bogatego dzieciątka.

życzy

Dyrekcja i cały personel ZSP Boguszyce

wtorek, 15 grudzień 2015 23:00

Bezpieczna Szkoła Przy Drodze

Napisał

     9 listopada w Starostwie Powiatowym w Opolu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pn. „Bezpieczna Szkoła Przy Drodze”.  Konkurs zorganizowała Komenda Miejska Policji  w Opolu i Telewizyjne Studio Brawo w Chróścinie.
     Jego celem było propagowanie wśród uczniów klas trzecich szkół podstawowych wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachęcanie dzieci i rodziców do stosowania odblasków.
      Do konkursu przystąpiło 18 szkół podstawowych z Miasta Opola i powiatu opolskiego. Przez dwa miesiące dzieci wykonały kilkaset prac. Nauczyciele wybrali i przesłali do finału trzy najlepsze rysunki. Z 54 nadesłanych obrazków wybrano i  nagrodzono cztery, a osiem wyróżniono.

      Z naszej szkoły IV miejsce zajęła Wiktoria Steinhof uczennica klasy III.

      Wiktorii gratulujemy i wszystkich zachęcamy do bezpiecznego poruszania się po drogach i noszenia odblasków!

 

 

                                                                                                                     Anna Kwaśniewicz

Strona 1 z 2