slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2014/2015 - Szkoła

niedziela, 28 czerwiec 2015 09:03

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Napisane przez

Kolejny rok szkolny dobegł końca. Nadszedł czas upragnionych wakacji. Pozwólcie jednak drodzy czytelnicy, że wspomnimy ostatnie szkolne wydarzenie, a mianowicie uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Był to czas bogaty pod względem artystycznym, pod względem osiagnięć uczniowskich oraz podziękowań dla rodziców.

Za przygotowanie pięknej oprawy muzycznej oraz występu uczniów podziekowania należą się pani Izabeli Zajkowskiej-Gajos oraz pani Teresie Blachucik. Uczniowie kl. 4 i 5 zaprezentowali cztery zabawne scenki z życia klasowego oraz serię trudnych pytań do nauczycieli. Chórek szkolny wykonał utwory o tematyce wakacyjnej i nie tylko. Przy niektórych z nich akompaniowali uczniowie na fletach i gitarach.

Pani Dyrektor Alina Wasilewska jak zawsze ciepło i serdecznie przywitała wszystkich obecnych: uczniów, grono pedagogiczne oraz rodziców. Z wielką satysfakcją wręczyła szereg wyróżnień, nagród i podziękowań, a było ich na prawdę wiele. Warto o nich wspomnieć w tym miejscu.

Czterech uczniów kl. 4-5, których średnia za wyniki w nauce wyniosła co najmniej 5,10 otrzymało stypendia naukowe. Są to Kamil Ledwig i Julia Datko z kl. 4 oraz Paulina Wotzka i Dawid Schwalbe z kl. 5. Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe w pływaniu na szczeblu krajowym i międzynarodowym otrzymał Michał Majstrenko z kl. 5. Ponad połowa uczniów kl. 4-5 otrzymała świadectwa z czerwonym paskiem – 13 uczniów. Wyróznionych za wyniki w nauce oraz zachowanie zostało 15 uczniów z kl. 1-3.

Podczas uroczystości wręczono dyplomy i nagrody za osiągnięcia w następujących kategoriach:

- Szkolny Konkurs "Poznajemy kraje Unii Europejskiej",

- Szkolny Konkurs „Góra zakrętek”,

- Szkolny Konkurs Czystości –zwycięzca kl. 2,

- Międzyszkolny Konkurs „Młody Literat” - Kamil Ledwig kl. 4,

- Gminny Konkurs Plastyczny „Woda i ja” – wyróżnienie dla Martyny Żelazny kl. 2 i Magdaleny Krok kl. 3,

- Festiwal Piosenki Wartościowej "Szukałem Was" - Magdalena Rzytka i Julia Kuszewicz z kl. 4,

- 100 % frekwencja - Mateusz Goczoł z kl. 1,

- Sportowiec Roku - w kategorii dziewczyn: Agnieszka Krok kl. 4, Wiktoria Wicher kl. 4, Paulina Wotzka kl. 5 i chłopców: Dawid Schwalbe kl  5, Patryk Groehl kl.5, Łukasz Steinhof kl. 5 oraz wyróżnienie za pozaszkolne osiągnięcia sportowe dla Michała Majstrenko,

- za najwyższe czytelnictwo: Zofia Goczoł kl.1, Łukasz Adolf kl. 2, Maciej Marek kl. 3, Wiktoria Sprancel kl. 4,

- podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego za całoroczną pracę.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor poprosiła na środek wszystkich rodziców, którzy bezinteresownie angażowali się na rzecz Szkoły Podstawowej w Boguszycach.

niedziela, 28 czerwiec 2015 07:44

Konkurs plastyczny "Woda i ja"

Napisane przez

W bieżącym roku szkolnym Związek Gmin PROKADO w Prószkowie ogłosił dla uczniów kl. 1-3 SP konkurs plastyczny pt. "Woda i ja". Zgodnie z regulaminem celem konkursu było: "Propagowanie u dzieci postaw społecznych polegających na trosce o ochronę środowiska naturalnego oraz dostrzeganiu istotnej roli wody i jej zasobów w codziennym życiu człowieka, zwierząt i roślin; kształtowanie wiedzy na temat produkcji, uzdatniania, oczyszczania oraz oszczędzania wody."

Na przełomie kwietnia i maja można było nadsyłać swoje prace wykonane dowolną techniką w formacie A4. Dwudziestu uczniów naszej szkoły wykonało prace o podanej tematyce. Prace dwóch uczennic Martyny Żelazny z kl. 2 i Magdaleny Krok z kl. 3 zostały wyróżnione. Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały wreczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

wtorek, 23 czerwiec 2015 05:31

Wycieczka rowerowa do Kopalni Folwark

Napisane przez

W poniedziałek rozpoczynający ostatni tydzień nauki (22 czerwca) w kończącym się roku szkolnym uczniowie dwóch najstarszych klas naszej szkoły pojechali na wycieczkę rowerową na  tarasy widokowe Kopalni Folwark. Na własne oczy przekonali się jak ogromne wyrobisko powstaje w miejscu wydobywania margla na potrzeby produkcji cementu w Cementowni Górażdże. Dokonując obserwacji przez lornetki mogli podziwiać budowę geologiczną odsłoniętych skarp.

Zadowolenia uczestników nie zniweczyła zmienna pogoda, ani drobne awarie rowerów. Po drodze wstąpiono na pyszne lody do Piekarni Margos i przez Złotniki, a potem wzdłuż taśmociągu transportującego wydobyty margiel z kopalni do cementowni powrócono do szkoły. Opiekę nad grupą sprawowały p. T. Blachucik i R. Kiełbasa.

poniedziałek, 22 czerwiec 2015 06:53

Pielgrzymka na Górę św. Anny

Napisane przez

Dla uczczenia Patrona

Co roku w drugi poniedziałek miesiąca czerwca na Górę Świętej Anny przybywa pielgrzymka Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczna była dziewiątą z kolei, więc przyszłoroczna będzie dziesiątą – jubileuszową. Uczestniczyło w niej prawie 650 uczniów z 14 szkół. Naszą szkołę na „górze ufnej modlitwy” reprezentował poczet sztandarowy i Samorząd Uczniowski pod opieką P. Dyrektor i katechetki. Uroczystej Mszy św. na Rajskim Placu przewodniczył ks. biskup Rudolf Pierskała. W swojej homilii ks. Biskup wspomniał pobyt Papieża na Górze Świętej Anny w 1983 r. Zauważył też, że społeczność szkół noszących imię świętego Jana Pawła II jest Jego „żywym pomnikiem”. Zachęcał do wspólnego wysiłku budowania rodzinnej atmosfery w  szkołach, bo do tego przez całą swoją posługę wzywał nasz święty Patron.

Po mszy św. uczestnicy pielgrzymki przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie ks. Biskup odmówił modlitwę w intencji zaplanowanych na 2016 rok w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

Po krótkiej przerwie w Domu Pielgrzyma uczniowie Zespołu Szkół w Tułowicach przedstawili program artystyczny.

W sobotę 6 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Pavlovic u Prerova. Celem wycieczki była realizacja projektu unijnego pod nazwą „Śląsko-morawski dzień ekologiczny”.

Wizyta rozpoczęła się od powitania oraz wspólnego posiłku. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z Pavlovic, które wspólnie śpiewały utwory w ich ojczystym języku. Po części artystycznej przyszedł czas na warsztaty ekologiczne, które miały zaznajomić uczestników z zasadami ochrony środowiska oraz prawidłowej segregacji odpadów. Po warsztatach uczniowie z zaciekawieniem obserwowali „ekologiczny” teatrzyk. Eko-przedstawienie wszystkim się podobało, co można było wywnioskować po licznych brawach.

Po tej części projektu uczniowie udali się do szkolnej stołówki, by zjeść smaczny obiad. Po jego zakończeniu odbyły się zajęcia z wykorzystaniem nakrętek od napojów. Podzielone na grupy dzieci miały za zadanie ułożyć z nich śmieciarki. Wszyscy bardzo chętnie wzięli się do pracy i po chwili z tysięcy nakrętek utworzono barwne samochody.

Ostatnim punktem programu była tradycyjna wizyta na imprezie muzycznej pod nazwą „Hudebni Pavlovice”. Podczas licznych występów muzycznych swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała m.in. dwójka naszych uczniów – Laura Pawleta oraz Kamil Ledwig.

czwartek, 18 czerwiec 2015 07:43

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Napisane przez

           W tegorocznych wyborach do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016 startowało sześciu kandydatów: z kl. 4 - Julia Datko, Julia Kuszewicz, Kamil Ledwig i Wiktoria Wicher, z kl. 5 - Natalia Włodarczyk i Paulina Wotzka. Po podliczeniu głosów jednoznacznie zostali wyłonieni poniżsi zwycięscy. W zależności od liczby zdobytych głosów będą w nowym roku szkolnym pełnić następujące funkcje:

Paulina Wotzka - przewodnicząca

Natalia Włodarczyk - z-ca przewodniczącej

Julia Datko - sekretarz

Kamil Ledwig - członek

 

czwartek, 18 czerwiec 2015 07:42

X Międzyszkolny Konkurs Literacki "Młody Literat"

Napisane przez

Międzyszkolny Konkurs „Młody Literat” jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 16 w Opolu pod patronatem Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Celem konkursu jest kształcenie umiejętności uczniów w zakresie posługiwania się różnymi formami wypowiedzi obowiązującymi w klasach IV-VI szkoły podstawowej, popularyzowanie piękna języka ojczystego, stwarzanie możliwości do zaprezentowania dorobku literackiego uczniów poza szkołą i rozwijanie zdolności twórczych uczniów.

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie napisali „Opowiadanie z życia szkoły”.

Na tegoroczny, jubileuszowy konkurs wpłynęło ponad sto prac. Laureatami zostało 15 osób w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Kamil Ledwig za pracę „Majówka w szkole” zdobył I miejsce. Gratulujemy sukcesu!

 

wtorek, 16 czerwiec 2015 19:24

Podsumowanie całorocznej zbiórki zakrętek

Napisane przez

Kolejny rok uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zbiórce plastikowych zakrętek. Akcji przyświecał szczytny cel - pomoc chorej Hani.

Mobilizacją dla uczniów była możliwość rywalizacji międzyklasowej. Uczniowie systematycznie przynosili  i liczyli zakretki. Najbliżej zwycięstwa znalazły się klasa 2 i 5, które do ostatniej chwili walczyły o pierwsze miejsce. Ostatecznie zaszczytną pozycję numer jeden zajęła klasa 5. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Łączna ilość zebranych zakrętek to prawie 165 tysięcy sztuk. W przeliczeniu na masę jest to między 300 a 500 kg. Szczegółowy rozkład znajdziemy w poniższej tabeli.

 

Miejsce Klasa Suma
zakretek
Średnia
na ucznia
I kl. 5 39826 3983
II kl. 2 56648 3777
III kl. 4 28224 2352
IV kl. 3 20490 2049
V kl. 1 19478 1217
poniedziałek, 15 czerwiec 2015 11:18

Wycieczka kl. 1-3 do Staniszczy Małych

Napisane przez

18 czerwca 2015 r. uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili Zagrodę Edukacyjną w Staniszczach Małych, gdzie poznali niektóre tajniki życia w gospodarstwie rolnym. W wesołej atmosferze uczniowie:

  • piekli ciasteczka,
  • parzyli herbatę,
  • malowali ekologicznymi farbami,
  • poznali prace pszczelarza,
  • jeździli samochodzikami,
  • wędrowali w labiryncie z bali siana,
  • bawili się na placu zabaw,
  • piekli kiełbaski w ognisku.

Na zakończenie pobytu uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do lasu do źródełka z cudowną wodą. Każdy mógł pomoczyć sobie wodą policzek lub czoło i w nagrodę stawał się piękny lub mądry. Śmiechu i zabawy było przy tym co niemiara. W miłej i radosnej atmosferze, cali i zdrowi wszyscy wrócili do szkoły.

 

poniedziałek, 08 czerwiec 2015 21:57

„Mam kota na punkcie mleka”

Napisane przez

Od 2013/2014 roku bierzemy udział w ogólnopolskim programie ”Mam kota na punkcie mleka”. Celem programu jest poznanie przez uczniów właściwości odżywczych mleka i produktów mlecznych, zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się oraz utrwalanie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mleczarskich.

W ramach programu rysowaliśmy portrety kota, układaliśmy historyjki obrazkowe o przygodach kota, mlecznego bohatera. Uczniowie otrzymali broszury informacyjno-edukacyjne, gry karciane uczące kreatywności i logicznego myślenia.

W bieżącym roku szkolnym we wszystkich klasach zorganizowano lekcje „zdrowego, mlecznego posiłku”. Uczniowie przygotowywali kanapki, sałatki, koktajle, twarożki, dzielili się przepisami na zdrowe mleczne śniadania i desery. Było dużo zabawy. Przygotowane przez uczniów posiłki były kolorowe i bardzo zdrowe.

środa, 03 czerwiec 2015 17:25

Egzamin na kartę rowerową

Napisane przez

2 czerwca 2015 r. uczniowie klasy czwartej zdawali egzamin na kartę rowerową. Najpierw zmierzyli się z testem z wiedzy teoretycznej a następnie z egzaminem praktycznym.

Na boisku szkolnym zaadaptowanym na plac manewrowy uczniowie pokonywali przeszkody, które mogą pojawić się na drodze. Zmagania uczniów koordynował funkcjonariusz policji z gminy Prószków, który pochwalił uczniów za bardzo dobrze opanowaną jazdę na rowerze.

Na zakończenie egzaminu uczniowie otrzymali opaski odblaskowe oraz książeczki dotyczące ruchu drogowego.

2 czerwca 2015 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Złotnikach odbył się VI Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Celem konkursu jest rozwijanie logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem, przestrzegania poprawności ortograficznej oraz podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych na szczeblu edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując między innymi zagadki, krzyżówki, rozsypanki literowe, sylabowe, porządkowali zdania według określonych kryteriów. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Panusz i Ania Cebula, którzy zostali wyróżnieni.

środa, 03 czerwiec 2015 17:23

Dzień Matki

Napisane przez

1 czerwca 2015 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Boguszycach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Najpierw uczniowie zaprezentowali część artystyczną, podczas której recytowali dla mam i o mamach wiersze, śpiewali i tańczyli. Następnie odbyły się konkurencje sportowe „uczniowie kontra mamy”. O słodki poczęstunek dla mam i ich pociech zadbała szkolna Rada Rodziców. To popołudnie z pewnością należało do udanych.

środa, 03 czerwiec 2015 17:22

Dzień Dziecka

Napisane przez

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci, ponieważ przypada wtedy ich święto - Dzień Dziecka. W naszej szkole w tym dniu nie zabrakło atrakcji skierowanych właśnie do dzieci.

Niespodzianką były słodkości w postaci fontanny czekolady, w której uczniowie zanurzali owoce i pianki oraz lody. Atrakcja ta możliwa była dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców oraz sponsorowi w osobie Państwa Jagło.

Drugą atrakcją była możliwość zaprezentowania swoich pasji, zainteresowań oraz pokazanie społeczności szkolnej swoich pupilów. Uczniowie prezentowali zainteresowania muzyczne: gra na trąbce i eufonium oraz sportowe takie jak piłka nożna, karate, hokej na lodzie, piłka ręczna. Wśród kolekcji można było zobaczyć zbiory monet, lalek, dinozaurów, pluszaków, pojazdów oraz rekwizytów rycerski. Najwięcej emocji wzbudziły prezentowane zwierzęta: świnki morskie, chomiki, rybka, królik, pies oraz kot.

29 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole XVIII GMINNY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS III. Celem konkursu jest: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych, ujawnianie talentów matematycznych, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów, integracja środowiska uczniowskiego.

Każdą szkołę podstawową reprezentowało po dwóch uczniów, wytypowanych w drodze eliminacji szkolnych. Wyniki konkursu:

I miejsce - Piotr Baron PSP Prószków
II miejsce - Wiktoria Marek PSP Prószków
III miejsce - Paweł Panusz ZSP Boguszyce

wtorek, 26 maj 2015 11:30

Mistrzostwa Gminy w LA

Napisane przez

     W dniu 9 maja 2015 r. na Stadionie Miejskim w Prószkowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gminy w lekkoatletyce. Reprezentanci naszej szkoły pokazali się w tych zawodach z niezłej strony, zdobywając kilka medali. W skoku w dal I miejsce zajęła Wiktoria Wicher. Ta sama uczennica zajęła III miejsce w biegu na 100 m. W biegu na 300 m I miejsce zajęła Paulina Gordzielik a III miejsce Paulina Krok. W biegu na 600 m I miejsce przypadło Agnieszce Krok a III miejsce zdobyła Natalia Włodarczyk. W biegu na 1000 m III miejsce zajął Łukasz Steinhof. To samo miejsce przypadło Szymonowi Kabela w pchaniu kulą. W biegu sztafetowym 4x100 m złoto zdobyła sztafeta dziewcząt a chłopcy zdobyli srebro.

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Z okazji tego święta Europy, jak co roku, organizowaliśmy w naszej szkole szereg zabaw i konkursów, których celem było propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, języka, historii i geografii krajów europejskich.

POZNAJEMY KRAJE EUROPEJSKIE

Podobnie jak co roku, jednym z głównych akcentów celebrowania tego dnia był konkurs „Poznajemy kraje europejskie”, który odbył się w naszej szkole w dniu 14 oraz 21 maja 2015 roku.

Organizatorami konkursu byli:
- Dyrekcja ZSP im. Jana Pawła II w Boguszycach,
- nauczyciele ZSP im. Jana Pawła II w Boguszycach: Teresa Blachucik oraz Jan Dziubałtowski,

Udział w konkursie
1. W konkursie udział wzięło 18 uczniów z klas III-V.
2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było utworzenie przez uczniów grupy oraz wybranie jednego państwa UE, które było przez tę grupę prezentowane.
3. Każda grupa składała się z 3 osób.

PRZEBIEG KONKURSU

1. Konkurs obejmował II etapy :

I Etap – (DO ZDOBYCIA 30 PKT):

- prezentacja kramiku ilustrującego informację na temat wybranego przez siebie państwa europejskiego. (ok. 10 minut)

WYNIKI KONKURSU PO I ETAPIE:

1 miejsce -      HISZPANIA (Patryk Groehl, Dawid Schwalbe, Łukasz Steinhof)

2 miejsce -      POLSKA (Paulina Wotzka, Natalia Włodarczyk, Szymon Kabela)

3 miejsce -      FRANCJA (Wiktoria Sprancel, Wiktoria Wicher, Julia Datko)

Kolejne miejsca zajęły kolejno drużyny Włoch, Anglii oraz Niemiec.

Jak co roku, Komisja oceniająca występy naszych uczniów nagrodziła także najlepsze tradycyjne danie danego kraju. Tym razem, owe wyróżnienie przypadło drużynie WŁOCH, która przygotowała przesmaczne danie o nazwie „Rissotto”.

Serdecznie gratulujemy !

DO DRUGIEGO ETAPU PRZESZŁY 3 NAJLEPSZE ZESPOŁY

II etap

- test pisemny w języku polskim z wiedzy o krajach europejskich z zakresu historii, kultury, literatury, polityki oraz geografii. Czas trwania: ok. 30 minut. Drugi etap konkursu odbył się 21 maja 2015r.

OSTATECZNE WYNIKI PO 2 ETAPACH ZOSTANA PODANE JUŻ WKRÓTCE !!!

Możemy jedynie zdradzić, iż w drugim etapie triumfowała inna drużyna aniżeli w pierwszej części konkursu. Zsumowane punkty za oby dwa etapy wytypują końcowego zwycięzcę – którego poznacie już podczas apelu na zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

Jak zawsze na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody!

 

czwartek, 21 maj 2015 22:09

Wycieczka kl. 4 i 5 do Krakowa

Napisane przez

            "19 maja 2015 r. klasa IV i V pojechały pociągiem do Krakowa. Dla wielu uczniów było to wielkie przeżycie, ponieważ pierwszy spędzały noc poza domem, a niektórzy pierwszy raz jechali pociągiem. Po zakwaterowaniu ruszyliśmy na podbój pięknego i ciekawego Krakowa :) Program zwiedzania mieliśmy bardzo bogaty. W pierwszym dniu między innymi spacerowaliśmy po rynku oraz oglądaliśmy jego podziemia. Po zielonej nocy, podczas której smarowaliśmy się pastą do zębów musieliśmy bardzo wcześnie wstać, żeby spakować wszystkie nasze rzeczy i wyruszyć na miasto. Podziwialiśmy piękny Wawel, Komnaty Królewskie i Dzwon Zygmunta. O godzinie 17.00 wyruszyliśmy w podróż powrotną. Wycieczka była bardzo udana."

Paulina Wotzka kl. 5

Dnia 17 maja 2015 r. uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Boguszycach Julia Kuszewicz i Magdalena Rzytka z klasy 4 wzięły udział w X Festiwalu Piosenki Wartościowej „Szukałem Was”. Organizatorem jubileuszowego konkursu było Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie.

Uczennice zajęły II miejsce w kategorii solistki. Zaprezentowały dwa utwory: „Rytm i melodia” oraz „Gramy w kolory”. Ponadto Julia Kuszewicz otrzymała puchar oraz dyplom w kategorii najmłodszy uczestnik konkursu.

Wysokie osiagnięcie naszych uczennic w konkursie w Szymiszowie nie jest ich pierwszym sukcesem. W ubiegłych latach również stawały na podium. Osobą przygotowującą dziewczynki do eliminacji konkursowych była pani Teresa Blachucik, nauczyciel muzyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boguszycach.

Dnia 5 maja 2015 r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie odbyły sie eliminacje rejonowe w konkursie recytatorskim języka niemieckiego pn. „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję”. Organizatorem konkursu jest Towarzystawo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Eliminacje konkursowe odbywają się na kilku etapach: szkolnym, gminnym, rejonowym i wojewódzkim. 

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Laura Pawleta, ktorej udało się przejść pierwsze trzy etapy. Laura pięknie wyrecytowała dwa utwory. Otrzymała dyplom oraz książeczkę z wierszami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strona 1 z 4