Aktualności z roku szkolnego 2013/2014

Wielkie Ślizganie 2014 - Dziewiąte szaleństwo

wielkie_slizganie

 

?Artykuły dasz, radość masz?

Nasi uczniowie po raz pierwszy w historii szkoły wzięła udział w akcji charytatywnej ?Wielkie Ślizganie? organizowanej po raz dziewiąty przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP, której celem jest zbiórka artykułów kosmetyczno-higienicznych oraz środków finansowych na rzecz opolskich Domów Dziecka. Rangę akcji charytatywnej podkreśla fakt, iż patronem honorowym akcji jest Prezydent Miasta Opole, Marszałek Województwa Opolskiego oraz Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Akcja swoim zasięgiem objęła szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz mieszkańców województwa opolskiego.  Finałem akcji było dziewiąte ?Wielkie Ślizganie? na lodowisku Toropol w Opolu dnia 2 marca 2014 r.. Cały dochód oraz zebrane artykuły zostały przekazane na potrzeby placówek biorących udział w projekcie.

Akcję w naszej szkole zainicjował Samorząd Uczniowski. Zadaniem każdej klasy było zebranie jak największej ilości  środków kosmetycznych i higienicznych. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, co potwierdza zebrana ilość artykułów w liczbie 311.  Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić najhojniejszą klasę. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV, pokonując zaledwie o jedną dziesiątą w punktacji klasę VI. Zwycięskiej klasie gratulujemy.

Miejsce

Klasa

Łączna ilość

artykułów

Ilość artykułów

na 1 ucznia

1

kl. 4

61

6,10

2

kl. 6

66

6,00

3

kl. 1

91

5,35

4

kl. 2

54

4,50

5

kl. 3

39

3,00

 

 

slizganie