slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

Projekt "Śląsko-morawskie dni poznawcze 2012"

 

proszkow-ue2

 

           W dniu 16 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się do Pavlovic u Prerova w ramach projektu unijnego ?Śląsko-morawskie dni poznawcze 2012?. Projekt ten jest kontynuacją współpracy polsko-czeskiej pomiędzy Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Boguszycach a Szkołą Podstawową w Pavlovicach.

Pierwsze spotkanie w ramach wspólnego projektu, które nosiło nazwę ?Poznajemy zwierzęta w Czechach?, rozpoczęło się od serdecznego przywitania delegacji polskiej przez stronę czeską. Następnie, po krótkim posiłku, udaliśmy się do ogrodu zoologicznego w Ołomuńcu. W zoo, które znajduje się na wzgórzu Svatý Kopeček czekało na nas mnóstwo atrakcji. Po obejrzeniu licznych wybiegów, wolier oraz pawilonów mieliśmy okazję m.in. karmić żyrafy oraz wielbłądy. Odważne osoby, które skorzystały z możliwości wejścia na wieżę widokową, w nagrodę mogły podziwiać przepiękny widok otaczającego ich krajobrazu. Po krótkim odpoczynku oraz zabawach w mini-zoo czekała na nas przejażdżka kolejką po największych zakamarkach ogrodu zoologicznego.

Wizytę w Ołomuńcu zakończyliśmy wizytą w wybudowanej w XVII wieku Bazylice Najświętszej Maryi Panny.

Po powrocie do Pavlovic udaliśmy się pieszo na ostatni punkt spotkania ? Hudebni Pavlovice. Podczas tej imprezy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, grając m.in. na trąbce, waltorni oraz wiolonczeli. Następnie, po serdecznym pożegnaniu przez Starostę oraz nauczycieli udaliśmy się w drogę powrotną, która minęła pod znakiem  opowiadań o minionym dniu a także czekającym nas wieczornym meczu Euro 2012 Czechy - Polska.

Zdjęcia niebawem w Galerii.