slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

Program społeczny "Szkoła bez przemocy"

         We wrześniu 2011 r. rozpoczęła się VI edycja Programu społecznego ?Szkoła bez przemocy". Głównym celem Programu jestzwiększanie poziomu świadomości problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz dostarczanie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających jej skuteczne zapobieganie.

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła wzięła już kolejny raz udział w tym programie. W związku z organizacją przez Polskę i Ukrainę Mistrzostw Europy w piłce nożnej przez cały rok propagowaliśmy ideę kibicowania fair play. Aktywnie włączaliśmy się w różne akcje w ramach tego programu m.in. konkursy nawiązujące do idei kibicowania fair play.

Braliśmy udział w konkursie na "Kodeks Fair Play", czyli dekalog kulturalnego kibica, a także w konkursie na oficjalny hymn kibica VI edycji ?Szkoły bez przemocy"!

Taki oto kodeks kibica ułożyli nasi uczniowie:
1. Bądź ze swoją drużyną "na dobre i złe".
2. Zachowuj się przyjaźnie wobec kibiców drużyny przeciwnej.
3. Nie przeszkadzaj innym w oglądaniu meczu lub zawodów.
4. Nie używaj wulgarnego słownictwa.
5. Nie obrażaj sędziów, zawodników i innych kibiców.
6. Nie awanturuj się i nie wszczynaj bójek.
7. Nie spożywaj napojów alkoholowych przed ani w trakcie meczu.
8. Pamiętaj, że nie zawsze się wygrywa. Umiej przyjąć porażkę.
9. Nie przynoś wstydu swojej drużynie.
10. Bądź przykładem dla innych.

5 czerwcaz całą rzeszą szkół w Polsceobchodziliśmy ?Dzień szkoły bez przemocy? pod hasłem ?Dzień Fair Play?. Atrakcji nie brakowało. Już od rana w szkole zrobiło się biało ? czerwono. Wszyscy byliśmy kibicami: stroje w narodowych barwach, trąbki, pomalowane twarze i radosne przyśpiewki tworzyły niepowtarzalny klimat. Starsze klasy pracowały nad plakatami tematycznie związanymi ze zbliżającym się Euro 2012 i  programem szkoły bez przemocy.Wybraliśmy też?Sportowca fair play?. W wyniku głosowania wszystkich uczniów w starszej grupie wiekowej zwyciężył Tomek Piechota z klasy IV, natomiast w młodszej zwyciężczynią została Paulinka Wotzka z klasy II. Triumfatorzy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi prezentami. Odbył się równieżkonkurs na strój kibica. Uczestników było bardzo dużo, a stroje piękne i oryginalne. Dlatego trudno było wybrać zwycięzcę. W takiej sytuacji komisja składająca się z przedstawicieli nauczycieli i uczniów zdecydowała się nagrodzić najpiękniejszy strój w każdej klasie. I tak w poszczególnych klasach zwyciężyli:

Kl. I Kamil Ledwig
Kl. II Łukasz Steinhof i Dawid Schwalbe
Kl. IV Krzysztof Niespor
Kl. V Marcel Broj
Kl. VI Łukasz Ledwig

Dodatkowo została wyróżniona klasa I za najpiękniej prezentującą się grupę kibiców. Zwycięzcy otrzymali czapki kibica, a klasa I słodycze.

Ostatnim punktem obchodów ?Dnia Fair Play był mecz piłki nożnej chłopców. W składach obydwu drużyn znaleźli się przedstawiciele wszystkich klas. Zarówno wygrani, jak i przegrani otrzymali drobne upominki. Najważniejsza przecież była dobra zabawa.

W tym roku, tak jak i w poprzednich, szkolnymi koordynatorami programu ?Szkoła bez przemocy? w naszej szkole były panie Małgorzata Matczak i Izabela Zajkowska ? Gajos.

Zdjęcia w Galerii.