slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

Pielgrzymka na Górę Świętej Anny

         11 czerwca prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły pielgrzymowali po raz szósty do świętej Anny. Tegoroczna VI pielgrzymka Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II była dla naszej szkoły wyjątkowym wyzwaniem. Byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie liturgicznej oprawy Mszy świętej. Nasi uczniowie podczas Eucharystii sprawowanej, pod przewodnictwem ks. Biskupa Pawła Stobrawy, przez 7 kapłanów posługiwali jako ministranci, lektorzy oraz odczytali wezwania modlitwy wiernych. Pani Dyrektor i p. S. Żymła, w imieniu wszystkich zebranych, podziękowali Księdzu Biskupowi za udział, wspólną modlitwę i wygłoszone słowo Boże. Po zakończeniu liturgii w bazylice wszyscy pielgrzymi przeszli pod ołtarz papieski, aby modlić się w intencji rychłej kanonizacji Patrona, po czym po przerwie na posiłek mogli obejrzeć poruszający przedstawienie  oraz prezentację sztandarów szkół im Jana Pawła II.

Napawa nadzieją na przyszłość fakt, że wielu naszych uczniów tak

chętnie podjęło się trudu pielgrzymowania do świętej Anny, czczonej od pokoleń na tej górze ufnej modlitwy.

 

Zdjęcia w galerii.