slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

WYCIECZKA DO WIELICZKI

         Dnia 11 maja odbyła się szkolna wycieczka klas I-VI do Wieliczki. Pierwszą atrakcją po przyjeździe na miejsce był udział uczniów w zajęciach muzealnych prowadzonych w Zamku Żupnych.

Młodsi uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych ?Kuchnia z solą i bez...?. Warsztaty edukacyjne przybliżające m.in. znaczenie soli, ukazujące ciekawostki o spiżarniach królów polskich oraz dawnych potrawach. Dzieci dowiedziały się czym jest zabytek na przykładzie solniczek, a następnie same lepiły solniczki z masy solnej, które zabrały ze sobą do domu.

Dla starszych przygotowane zostały zajęcia prowadzone przez archeologa. Uczniowie mogli dowiedzieć się czym zajmuje się archeologia oraz zobaczyć i dotknąć prawdziwych eksponatów z wykopalisk archeologicznych.

Druga część wycieczki obejmowała zwiedzanie pięknej Kopalni Soli w Wieliczce.

Zdjęcia w Galerii.