slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

Projekt "Lubię się uczyć"

         W miesiącu styczniu klasy IV-VI wzięły udział w projekcie unijnym pn. ?Lubię się uczyć? realizowanym przez Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL. Główny cel projektu to ?poprawa dostępu i tworzenie warunków równych szans edukacyjnych, wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie oferty szkół oraz wzrost kompetencji kluczowych uczniów i uczennic poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych?.

Warsztaty składały się z kilku części tematycznych. Pierwsza pn. ?Warsztaty super pamięci? to warsztaty z technik szybkiego czytania i zapamiętywania. Uczniowie, którzy wzięli  udział w warsztatach super pamięci, mogli również uczestniczyć w ?warsztatach matematyczno-przyrodniczych? lub ?grafiki komputerowej?. Odbywały się one w drugim tygodniu ferii zimowych.

Podczas warsztatów matematyczno-przyrodniczych uczniowie klasy IV poznawali m.in. zasady rysowania wielokątów foremnych, sztukę orgiami oraz matematykę z chustą animacyjną. W ramach warsztatów z grafiki komputerowej uczniowie klasy V i VI zostali zapoznani z programami do grafiki komputerowej oraz mieli możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy podczas tworzenia projektów graficznych.

Zdjęcia z projektu można zobaczyć w szkolnej Galerii.

nauka