slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

Projekt "Promocja RPO 2007-2013 wśród dzieci i młodzieży w okresie świątecznym"

          Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w projekcie unijnym?Promocja RPO 2007-2013 wśród dzieci i młodzieży w okresie świątecznym?. Podczas pierwszego spotkania uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze informacje dotyczące Unii Europejskiej oraz polskiej prezydencji. Poznali także najważniejsze inwestycje Opolszczyzny współfinansowane przez Unię. Świetnie się bawili w czasie quizów z nagrodami.

Na drugim spotkaniu dzieci wykonywały ozdoby choinkowe w kolorze czerwonym: bombki, łańcuchy, gipsowe aniołki, gwiazdki z masy solnej i różne papierowe dekoracje. Uczniowie zrobili także prace plastyczne prezentujące inwestycje powstałe w regionie, do których dofinansowanie pochodziło z funduszy unijnych.

Trzecie i zarazem ostatnie spotkanie odbyło się 11 grudnia na rynku w Opolu w trakcie wielkiej imprezy ?Święta z Prezydencją?, podczas której pożegnano w regionie kończącą się Polską Prezydencję w Radzie UE. Wspólnie z uczniami różnych szkół i jednego przedszkola dzieci ubrały ?swoją? czerwoną choinkę. Na opolskim rynku stanęły choinki w barwach odpowiadającym kolorom strzałek w logo prezydencji.

Na specjalnie przygotowanej na tę imprezę scenie wybrani uczniowie zaprezentowali najlepsze prace plastyczne. Zostali też poczęstowani gorącą herbatą, ciastem i kanapkami.Za udział w projekcie otrzymali drobne upominki. Sporą frajdą było zrobienie zdjęć z prowadzącym imprezę, znanym dzieciom z programu telewizyjnego ?Tak to leciało? ? Maciejem Miecznikowskim.

Zdjęcia w Galerii.