slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

Dzień prawidłowej postawy ciała

          Zgodnie z Programem Przeciwdziałania Wadom Postawy Ciała u Dzieci i Młodzieży dzień 14.12.2011r. w naszej szkole był Dniem prawidłowej postawy ciała. W tym dniu na zajęciach wychowania fizycznego w klasach I ? II i IV ? VI uczniowie pod nadzorem nauczycieli wykonywali ćwiczenia korekcyjne. Zwracano uwagę na ćwiczenia posturalne korygujące niedbałą postawę ciała, ćwiczenia elongacyjne, czyli wyprostne             ( prawidłowe siedzenie np. w ławce szkolnej). Ćwiczono mięśnie stóp przeciwdziałając płaskostopiu oraz wzmacniano mięśnie brzucha i grzbietu bardzo ważne w utrzymaniu świadomej i prawidłowej postawy ciała. Zdjęcia ćwiczących uczniów w naszej Galerii.

postawa