slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

XVIII Regionalny Konkurs Literacki "Ze Śląskiem na t"- Łubniany 2011

          W niedzielę 27 listopada o godz. 16.00 odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII Regionalnego Konkursu Literackiego ?Ze Śląskiem na ty?. Łącznie na konkurs nadesłano prawie 200 prac. Nagrodzono najlepszych.

Pięknej uroczystości towarzyszył kwartet smyczkowy Divertimento oraz czytanie prac, które zdobyły zaszczytne I bądź II miejsca (w kategorii II nie przyznano pierwszej nagrody). W tej właśnie kategorii uczennica klasy VI naszej szkoły Nadine Schindzielors za pracę ?Jak z niemieckiej dziewczyny stała zech się slonskoł dziołcha? napisanej pod opieką pani Izabeli Zajkowskiej ? Gajos zajęła III miejsce.

O sukcesie Nadine można było przeczytać w poniedziałkowej NTO. Nadine udzieliła także pierwszego w swoim życiu krótkiego wywiadu dla radia, gdyż jej historia zainteresowała przedstawicieli mediów.

Zdjęcia z gali laureatów w Łubnianach można obejrzeć w naszej galerii.

Na stronach internetowych NTO oraz Radia Opole można zobaczyć artykuły:

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111127/POWIAT01/270119059

http://www.radio.opole.pl/2011/listopad/kultura-i-rozrywka/laureaci-konkursu-ze-slaskiem-na-ty-w-lubnianach.html