slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

11 Listopada "Święto Odzyskania Niepodległości"

         Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, to szczególny dzień dla narodu Polskiego, bowiem 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność.

Rocznicowe uroczystości mają miejsce w wielu polskich miastach. Największe obchody z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Nasz zespół również aktywnie włączył się w obchody 11 Listopada. W przeddzień uroczystych obchodów Święta Niepodległości przeżywaliśmy w naszej szkole uroczysty apel, przygotowany z tej okazji przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawcy pana Sebastiana Żymła.

Tego dnia ubrania uczniów i nauczycieli zdobiły biało-czerwone kotyliony ? ?symbol dumy z polskich barw narodowych oraz radosnych obchodów Święta Niepodległości?. Przygotowaliśmy je w odpowiedzi na apel Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego:

?Chciałbym ponownie zaprosić uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce,
aby w przededniu Święta Niepodległości w dniu 10 listopada ?
włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów,
które będą znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty?.

Zdjęcia w Galerii.

 

11listopad