slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

Dzień Patrona

          26 października obchodziliśmy w naszym zespole Dzień Patrona. Szkolną uroczystość poprzedziła msza święta w parafialnym kościele. Apel z tej okazji przygotowała w tym roku klasa VI pod opieką wychowawczyni ? pani Izabeli Gajos, o oprawę muzyczną zadbała pani Teresa Blachucik.

Na początek Łukasz Ledwig pięknie zagrał na trąbce, a wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Potem na scenę weszli uczniowie klasy VI. W scenerii kawiarenki snuli wspomnienia o Janie Pawle II, wcielając się w role jego przyjaciół.

?Karol nie dawał ściągać na klasówkach. W każdej, nawet w tak błahej sprawie, chciał być uczciwy. Gdy ktoś potrzebował pomocy, mógł godzinami tłumaczyć mu zadania z matematyki czy objaśniać wzory z fizyki, ale ściągać nie pozwalał?- usłyszeliśmy w jednym ze wspomnień.

Były też zabawne anegdoty, również inscenizowane, recytacje poezji Karola Wojtyły, fragmenty nagrań kilku homilii, prezentacje zdjęć z różnych okresów życia Jana Pawła, wreszcie wspólny śpiew m.in. najbardziej znanej papieskiej pieśni - ?Barki?.

W takim dniu nie zabrakło również najprawdziwszych i przepysznych kremówek, które upiekły mamy dziewcząt. Za co serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty przed popiersiem Patrona.

Zdjęcia znajdują się w Galerii.