slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

PIERWSZOKLASIŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

 

      6 października 2011r.uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki. Głównym celem imprezy jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki. To miejsce w szkole powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać .Pasowanie poprzedziła lekcja biblioteczna,na której uczniowie poznali organizację i zbiory biblioteki.  Dzieci zapoznały się z zasadami pracy bibliotekarza, rozmieszczeniem zbiorów oraz regulaminem biblioteki. Przeniosły się na chwilę w świat baśni, słuchając fragmentów bajek oraz bawiąc się przy rozwiązywaniu rebusów i odgadywaniu zagadek związanych z postaciami znanych bajek i baśni. W dalszej kolejności pierwszaki poznały zasady wypożyczania i rozmawiały o poszanowania książek i zachowaniu się w bibliotece. Wspólnie ustaliliśmy jakie życzenia mają książki w stosunku do swoich małych czytelników oraz obejrzeliśmy piękne, czyste książki i porównaliśmy je z książkami zniszczonymi .

     Następnie uczniowie złożyli książkom ślubowanie, że będą je zawsze szanować i o nie dbać,a tym samym zostali oni pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY,

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,

ŻE BĘDZIEMY KSIĄŻKI KOCHAĆ,

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY.

WSZYSTKICH WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ.

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ!

PRZYRZEKAMY!

Po ślubowaniu dzieci otrzymały na pamiątkę zakładki do książek oraz zostały założone  karty czytelnika .

Życzę wszystkim uczniom niezapomnianych chwil podczas lektury książek.

 

 • PIC_0001
 • PIC_0002
 • PIC_0003
 • PIC_0004
 • PIC_0005
 • PIC_0006
 • PIC_0007
 • PIC_0008
 • PIC_0009
 • PIC_0010
 • PIC_0011
 • PIC_0012
 • PIC_0049
 • PIC_0050