slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

Dzień Edukacji Narodowej

          Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich pracowników oświaty.  W Polsce obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku.

Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z edukacją, dlatego w naszej szkole tego dnia miał miejsce uroczysty apel, który przygotowała klasa IV pod kierunkiem wychowawczyni pani Agnieszki Filipek. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie części artystycznej i zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne. Akcentem kończącym apel była prezentacja multimedialna pt. ?Z życia szkoły w Boguszycach?.

Wśród zaproszonych gości swoją obecnością tego dnia zaszczycili nas nauczyciele emerytowani w osobie pani Janiny Szymała i pana Stanisława Baranowskiego. Wdzięczność obecnym i byłym nauczycielom oraz pracownikom obsługi szkoły w Boguszycach uczniowie wyrazili odśpiewując znane wszystkim ?Sto lat? i wręczając symboliczne upominki.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób. W tym roku szczególnym wyróżnieniem za pracę na rzecz szkoły w Boguszycach, bo Nagrodą Burmistrza Gminy Prószków, została nagrodzona pani Róża Kiełbasa ? nauczycielka przyrody i religii. Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w ZSP w Boguszycach otrzymali nauczyciele: pani Izabela Smarzlik, pani Małgorzata Matczak i pani Agnieszka Filipek.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się w naszej Galerii.

 

dz_nauczyciela