slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

XI pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

         W Polsce i poza nią jest coraz więcej szkół imieniem Jana Pawła II, ale tylko mniej niż połowa z nich bierze udział w corocznej pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku naszą szkołę w Częstochowie reprezentowali uczniowie klasy IV, V i VI oraz ich wychowawcy i katechetka. Zebrało się wtedy u tronu Królowej Polski 20 tys. młodych ludzi, którzy modlitwą, śpiewem i umartwieniem pokazali, że potrafią stawiać sobie wymagania, tak jak oczekuje tego od nich Patron Jan Paweł II. Udział w pielgrzymce był dziękczynieniem za dar beatyfikacji Patrona. Widocznym znakiem tej wdzięczności ma być sfinansowanie budowy szkoły im. Jana Pawła II w Togo. Nasze dzieci ofiarowały na ten cel ponad 100 zł.

         Podsumowując nasz pobyt na Jasnej Górze gospodarze sanktuarium ojcowie Paulini z podziwem i wdzięcznością wyrażali się o obecności i postawie tak licznie zebranych młodych ludzi. Pielgrzymi wrócili do szkół i domów ubogaceni nie tylko pamiątkami w postaci misyjnych różańców i znaczków, ale również świadectwem wiary współuczestników.

         Zdjęcia w Galerii.