slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

CZESI W BOGUSZYCACH

        

proszkow-ue2

          W dniu 23 września gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów i nauczycieli z Czech. Było to już nasze trzecie spotkanie z Czechami w tym roku kalendarzowym. Dwa pierwsze miały miejsce w czeskich Pavlovicach u Prerova. Pierwszew dniach 10-11 czerwca pod hasłem ?Uczymy się czeskiego w Czechach? i drugie 2-3 września, gdzie głównym tematem był sport i zabawa w Czechach. Spotkanie w Boguszycach ogłoszone zostało hasłem ?Uczymy się polskiego w Polsce?.

Swój pobyt w naszym kraju goście z Czech rozpoczęli od wizyty w naszej szkole. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor Alinę Wasilewską i oprowadzeniu po budynku szkoły, uczniowie i nauczyciele z Boguszyc zaprezentowali przygotowany program połączony z nauką języka polskiego.

W jednej sali lekcyjnej odbywały się zajęcia kulinarne, gdzie dzieci polskie i czeskie wspólnie przygotowywały sałatkę owocową. W drugiej sali uczniowie klasy VI: Nadin, Aleksander i Łukasz zagrali na swoich instrumentach kilka utworów muzycznych. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat życia szkoły opatrzoną polsko-czeskimi komentarzami oraz zdjęcia z pobytu w Pavlovicach u Prerova. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę w czterech językach w tym w języku polskim i czeskim.

W drugiej części spotkania udaliśmy się wszyscy do Przysieczy do konnego gospodarstwa agroturystycznego Państwa Lipińskich. Tam czekały na nas atrakcje na świeżym powietrzu m.in. mini zoo, przejażdżka po okolicy bryczką z zaprzężonymi końmi, ciągnięcie minibryczki, korzystanie z placu zabaw, gry i zabawy na boisku oraz grillowanie. Ostatnim akcentem dnia było pamiątkowe zdjęcie w koszulkach z logo projektu ?Śląsko-morawskie partnerstwo przez miedzę 2011?.

Wszystkie wydarzenia dnia zostały uwiecznione w naszej Galerii. Zapraszamy do obejrzenia.

 

Czesi_u_nas