slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2017/2018 - Przedszkole

środa, 06 czerwiec 2018 21:36

Dzień Dziecka

Napisał

     Dnia 01 czerwca z okazji Dnia Dziecka na wszystkie dzieci od rana czekały miłe niespodzianki. Pierwszą niespodzianką były odwiedziny kucyka Państwa Serwotka. Pan Andrzej zaprosił każde dziecko na przejażdżkę.
Dzieci odważnie na kucyki wsiadały,
i dumnie się na nich prezentowały.
Była to dla wszystkich dobra zabawa,
każde dziecko powie, że kucyk to świetna sprawa!
      Następnie przedszkolaki udały się do remizy Straży Pożarnej w Źlinicach gdzie panowie strażacy zaprezentowali nowy wóz strażacki i jego wyposażenie. Wszyscy chętni, mogli wejść na pokład wozu strażackiego. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą go przymierzali.
Kolejną atrakcją tego wyjątkowego dnia był pokaz robienia baniek mydlany przez mamy naszych przedszkolaków. Po krótkim pokazie, każdy miał możliwość samodzielnego tworzenia baniek za pomocą wybranego przez siebie urządzenia.
Dzieci również były zaproszone na słodki poczęstunek.
Na koniec na dzieci czekała niespodzianka przygotowana przez strażaków - kurtyna wodna gdzie dzieci mogły schłodzić się w ten gorący pełen atrakcji dzień.
      Dziękujemy serdecznie panu Andrzejowi Serwotka za spotkanie z kucykiem. Strażakom za pokazanie wozu strażackiego i liczne atrakcje. Pani Sylwii, Juli, Beacie, Bogusi i Sylwii za przeprowadzenie pokazu baniek mydlanych i przygotowanie stołu ze słodkościami.
Zabawa była wspaniała, co potwierdzały piękne uśmiechy na twarzach dzieci.

Izabela Kubis

     30 maja 2018r odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty florystyczne.
      Dzieci przygotowywały, pod okiem florystki pani Marty, kompozycje kwiatowe Mama Martynki i Łukasza opowiedziała dzieciom o tym, jak wygląda praca florystki, czym się zajmuje. Dzieci dowiedziały się jak nazywają się niektóre rośliny używane do tworzenia pięknych i niezwykłych bukietów, jakie przybory i narzędzia potrzebne są do ich wykonania. „ Kotki” i „ Biedronki” miały niepowtarzalną okazję wykonania własnej kompozycji florystycznej.
      Zajęcia okazały się niezwykle atrakcyjne dla przedszkolaków, które z niesamowitym zapałem tworzyły swoje kwiatowe dzieła, ćwicząc przy tym paluszki, utrwalając nazwy kolorów i poznając różne gatunki kwiatów. Było u nas w tym dniu kolorowo i pachnąco. Praca twórcza sprawiła najmłodszym wiele radości, a efektem były piękne i wyjątkowe dekoracje, które dzieci mogły zabrać do domu

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie, Ali, Sylwii i Soni za zorganizowanie zajęć oraz poświęcony nam czas.

Izabela Kubis

     Wszystkie mamy są kochane!!! Życzenia z okazji Dnia Matki od przedszkolaków - ukazane w sobotnim wydaniu gazety NTO. Dziękujemy mamie Tamary za przekazanie naszych życzeń redakcji NTO.

Izabela Kubis

     4 maja 2018r przedszkolaki z całym personelem przedszkola pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego GIPROL w Staniszczach Małych. Po godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Na miejscu dzieci brały udział w atrakcyjnych zajęciach: dojenie sztucznej krowy, pieczenie ciasteczek, robienie ekologicznych farb, kosztowanie miodu, oglądanie pasiek. Przedszkolaki poznały również zwyczaje pszczół oraz niesamowitą drogę od kwiatka do miodu.
W wolnych chwilach korzystały z atrakcji na placu zabaw: skoki na trampolinach, jazda na gokartach, zabawa na zjeżdżalniach, huśtawkach i piaskownicy.
Na koniec był poczęstunek: swojski chleb, kiełbaska z grilla i soczek. Dzieci bardzo zadowolone i zmęczone wróciły do przedszkola.

Izabela Kubis

      Kolejne wyróżnienie dla naszego przedszkola - otrzymanie certyfikatu "SPRINTEM DO MARATONU" za udział w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu" organizowanym przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola.

Izabela Kubis

środa, 06 czerwiec 2018 21:24

Dzień pasiasty w przedszkolu

Napisał

     W środę 16 maja 2018r paski, paseczki pojawiły się na naszych ubraniach. Z tej okazji wzięliśmy udział w zabawach „Ułóż, co pokazuję”, „Paskowy tor przeszkód”, „Kolorowe paski”. Układaliśmy paskowe rytmy oraz wysłuchaliśmy wiersza H. Niewiadomskiej pt: „Zebra”. Następnie obejrzeliśmy na tablicy multimedialnej teatrzyk sylwet pt: „Myszka w paski i dobre maniery”. Nie zabrakło zabaw ruchowych przy skocznej muzyce . Na zakończenie wykonaliśmy w grupach piękne pracę plastyczną z użyciem pasków wyciętych z kolorowych kartek. Zabawa była udana!

Izabela Kubis

środa, 06 czerwiec 2018 21:22

„Sprintem do maratonu”

Napisał

     V OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu” ”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Izabela Kubis

środa, 06 czerwiec 2018 21:21

Światowy Dzień Książki

Napisał

     Nasze Kotki” i „Biedronki” bardzo lubią książki i dlatego postanowiliśmy ten dzień uczcić szczególnie.
Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki. Opowiadały, jaką książkę przyniosły i dlaczego właśnie tę książkę lubią najbardziej.
Był to dzień, w którym to w naszym kąciku zamieszkały książki inne niż zwykle. Były to książki walizki, atlasy, książki olbrzymie i wiele innych dziwnych książek, które tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały książeczki, wymieniały się nimi i głośno opowiadały, co im się w nich podoba.
Podczas zajęć wszystkie dzieci miały okazję zobaczyć prezentację multimedialną pt. Drogę jaką przebywa książka nim trafi do czytelnika" i poznały jej budowę oraz dowiedziały się jak troszczyć się o książki.
Dzieci również chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki na temat książek.
Następnie dzieci wykonywały swoją własną zakładkę do książki.
Mamy nadzieję, że zainteresowanie dzieci książką pozostanie na dłużej.

Izabela Kubis

środa, 06 czerwiec 2018 21:19

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Napisał

     Międzynarodowy Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania dla dzieci różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Dzisiaj przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach proekologicznych. Wysłuchały i aktywnie uczestniczyły w inscenizacji wiersza L.Szołdry „Sznurek Jurka”, na podstawie, którego miały możliwość dokonania segregacji śmieci. Zastanawiały się, jak chronić naszą ziemię – jak pomóc naszej planecie, aby stała się czysty, zdrowa i piękna. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Uczyły się, jak segregować śmieci, śpiewały piosnki o tej tematyce. Było też dużo zadań i zagadek z zakresu ekologii, ale nie zabrakło również wesołych zabaw ruchowych. Na końcu zajęć dzieci zobaczyły film edukacyjny „ Rady na odpady oraz
złożyły przysięgę "Miłośnika przyrody":


„Obiecuję, że:
nie będę łamać gałęzi,
nie będę zrywać roślin chronionych,
nie będę hałasować w lesie,
nie będę śmiecić,
nie będę niszczyć ptasich gniazd, a zimą będę dokarmiać ptaki.
Obiecuję!"

                                                            Izabela Kubis

środa, 06 czerwiec 2018 21:17

Spotkanie z pilotem panem Filipem

Napisał

     W  przedszkolu pojawił się człowiek z pasją, najprawdziwszy w świecie pilot  niemieckich linii lotniczych - pan Filip. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści pana Filipa o szkołach, które musiał skończyć, aby zostać pilotem, o zadaniach, które czekają go w swojej pracy jako pilota. Gość przygotował dla dzieci nie lada atrakcję – krótką prezentację multimedialną, którą wyświetliliśmy na naszej tablicy multimedialnej, dzięki której przedszkolaki zostały wprowadzone do wnętrza samolotu, mogły obejrzeć Ziemię z „lotu ptaka” itp. Dzieci zadawały pilotowi pytania, na które udzielał szczegółowych odpowiedzi. Dzieci bardzo się ucieszyły z wizyty tak interesującego gościa, w tym dniu prawie każdy chciał zostać pilotem. Na rysunkach dzieci głównym tematem były samoloty, tak, więc wizyta gościa pozwoliła po raz kolejny rozbudzić zainteresowania nowym ciekawym zawodem.
      Pan Filip mówił w języku niemieckim - również to była dużą atrakcja dla dzieci.
Bardzo dziękujemy mamie Lenki za tłumaczenie z języka niemieckiego na polski. A mamie Amelki i Kacpra za zorganizowanie spotkania.

Izabela Kubis

     Kontakt z muzyką od najmłodszych lat, stymuluje prawidłowy rozwój dziecka, „otwiera uszy” na dźwięki wokół nas, wzmaga zdolność koncentracji. Dlatego też 9.05.2018r dzieci 5-6 letnie odwiedziły kolejny raz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Gościem specjalnym warsztatów muzycznych była znana roześmiana wokalistka pani Katarzyna Pakosińska. Gwiazda śpiewała z dziećmi i opowiadała o swojej pracy, zdradziła jak radzi sobie z tremą i co mobilizuje ją do pracy. Przedszkolaki dostały też wiele zadań od artystki oraz Igora Przebindowskiego, kompozytora i multiinstrumentalisty, który współprowadził warsztaty.
Były m.in. ćwiczenia wokalne, wspólny śpiew, ćwiczenia dykcji, zabawy dźwiękonaśladowcze, zagadki muzyczne a także rozmowy o przesłaniu piosenek, rodzajach muzyki. Pani Katarzyna również dała mini koncert, zaśpiewała znaną piosenkę z repertuaru Ireny Kwiatkowskiej. „Nogi, nogi roztańczone” oraz piosenkę o hipopotamie, który zjadł autobus. Wszystkim bardzo się podobało, dzieci otrzymały specjalne Certyfikaty Uczestnictwa oraz mogły zapozować do pamiątkowego zdjęcia z tak wspaniałym gościem.
Korzystając z okazji ze dzieci były w Opolu udaliśmy się na wiosenny spacer i obserwację przyrody.

Izabela Kubis

     5.04.2018r dzieci z grupy „ Kotki” i „ Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Opola. Naszym głównym celem był Teatr Lalki i Aktora i przedstawienie teatralne pod tytułem „Szewczyk Dratewka” Marii Konopnickiej.
      Baśniowa scenografia i wyraziste postaci lalek a także muzyka i śpiew uczyniły z Szewczyka Dratewki uroczym magicznym przedstawieniem. Wyjazd do teatru był wyjątkową i bardzo pouczającą wycieczką.

Izabela Kubis

     Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Publiczne Przedszkole w Prószkowie. Tym bardziej jest nam miło, że prace zostały zauważone przez jury konkursu i zostało przyznane wyróżnienia dla Hani oraz Ali .

SERDECZNIE GRATULUJEMY WYGRANEJ I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

Izabela Kubis

     Certyfikat PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE DZIECIOM
      Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Poszukiwacze przygód" zainicjowanym przez miesięcznik Bliżej Przedszkola. Miesięcznik opracowywany przez największe autorytety wychowania przedszkolnego (prof. Edyta Gruszczyk - Kolczyńska, Ewa Zielińska, Dorota Kamińska, Anna Jankowska, Bożena Forma itd), uwzględniający najnowsze trendy w edukacji przedszkolnej w Polsce i na świecie. Bliżej przedszkolny projekt edukacyjny POSZUKIWACZE PRZYGÓD to wspólna nazwa dla dziesięciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacyjno-wychowawczych realizowanych w przedszkolu. Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało kolejny certyfikat "W KRAINIE SZTUKI" podczas realizacji tego projektu przedszkolaki odkrywały techniki zdobienia pisanek i piękno tradycji świąt Wielkiejnocy.

Izabela Kubis

środa, 06 czerwiec 2018 21:08

Śniadanie Wielkanocne

Napisał

     Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, szynkę, kiełbasę, chleb i herbatę itp.
      O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych- dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Przed rozpoczęciem posiłku każdą grupę odwiedziła pani dyrektor, składając wszystkim ciepłe życzenia. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci.

Izabela Kubis

     Do naszego przedszkola zawitał 27.03.2018r  pan Łukasz Sałajczyk bardziej znany, jako „KACPEREK”. Zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem artysta w zabawny sposób ukazał nam Przygody Zajączka Wielkanocnego. Całe przedstawienie upłynęło w radosnym nastroju, pełnym humoresek i zabawnych scenek.
Po przedstawieniu na dzieci czekała słodka niespodzianka zostawiona przez zajączka.
Dzieci z zapartym tchem oglądały przedstawienie, jak i czynnie brały udział w zabawie.

Izabela Kubis

środa, 06 czerwiec 2018 21:06

Warsztaty cukiernicze

Napisał

     28.03.2018r dzieci zostały zaproszone przez DFK Źlinice- Boguszyce na warsztaty cukiernicze. Panie przygotowały dla dzieci miejsca pracy, w każdym stoliku można było cos innego robić.
Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem dzieci zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. i odkładaliśmy je na blachę. Już po chwili w całej sali unosił się kuszący zapach pieczonych ciasteczek. Gotowe ciasteczka dzieci dekorowały lukrem i kolorowymi posypkami, owocami. To zadanie sprawiło najwięcej radości, a jeszcze bardziej przedszkolaki cieszyły się, gdy spróbowały własnych wypieków!
Spotkanie było wspaniałe a ciasteczka pyszne. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie i przygotowanie wspaniałej zabawy kulinarnej dla dzieci.

Izabela Kubis

środa, 06 czerwiec 2018 21:05

Przedszkolaki poznają kosmos

Napisał

     Cały tydzień upłynął przedszkolakom pod hasłem „Poznajemy kosmos”. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały planety układu słonecznego. Rozmawialiśmy o gwiazdach, planetach, kosmonautach, statkach kosmicznych i … ufoludkach. Przedszkolaki wykonały różne prace plastyczne związane z tą tematyką.
Już gotowa jest rakieta, zaraz w kosmos polecimy, to wyprawa niebezpieczna, ale my się nie boimy….

Izabela Kubis

     15.02.2018r przedszkolaki z grupy „Kotki” i „ Biedronki” zostały zaproszone na zwiedzanie pobliskiego Hotelu „Arkas” w Prószkowie. Początek naszej wycieczki rozpoczęliśmy od uporządkowania sobie najważniejszych informacji, a mianowicie, kto przyjeżdża do hotelu, w jakim celu, a także od zapoznania się z osobami, które pracują w hotelu. Mieliśmy okazję podpatrzyć pracę Pani Recepcjonistki oraz Pani Pokojowej. Dokładnie i szczegółowo „wcisnęliśmy” się w każdy kąt hotelu, aby go obejrzeć, niesamowitą frajdą była możliwość przejazdu windą. Staraliśmy się po cichu i bezszelestnie przedostawać po korytarzach do kolejnych części hotelowych pomieszczeń. Dotarliśmy do sali konferencyjnej-, na której odbywają się duże imprezy. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia kuchni oraz kucharzy. Po tak ekscytującym zwiedzaniu czekała na nas kolejna niespodzianka – słodziutkie, zdrowe owocowe szaszłyki. Które dzieci same mogły wykonać.
Oczywiście nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia. Przedszkolaki odkryli kolejne miejsce. Bardzo dziękujemy za tak cenne doświadczenia Hotelowi „Arkas” a szczególności Pani Gabrysi.

Izabela Kubis

     5.02.2018r odwiedziliśmy Miejska Bibliotekę Publiczną w Prószkowie. Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom, na czym polega praca w bibliotece. Dzieci miały również okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach bibliotecznych. Panie bibliotekarki przygotowały dzieciom niespodziankę i przedstawiły bajkę braci Grimm pt. O wilku i siedmiu koźlątkach” w papierowym teatrzyku Kamishibai. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały treści bajki. Następnie wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Izabela Kubis

Strona 1 z 3