slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2016/2017 - Przedszkole

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 19:25

m

Napisał
piątek, 16 czerwiec 2017 12:51

Wycieczka do Kina Helios w Opolu

Napisał

     27 kwietnia 2017r dzieci pojechały na wycieczkę do Kina Helios w Opolu.

     „Biedronki” i „ Kotki” ogromnie przeżywały to wydarzenie, dla niejednego przedszkolaka była to pierwsza wizyta w kinie. Ciemna sala, wygodne fotele i ogromny ekran wzbudziły ogólne zainteresowanie.     Zaciekawione dzieci zasiadły wygodnie w fotelach i dały się wciągnąć magii kina. Film „ Zając MAX ratuje Wielkanoc”. Film okazał się świetny, pełen śmiesznych zaskakujących scen o przyjaźni, współpracy i bezinteresowności.

     Po seansie filmowym odbyły się krótkie quizy i zabawy, dostosowane do etapu rozwoju przedszkolaków. Zarówno sama wycieczka, jak i seans filmowy połączony z zabawą były dla dzieci dużą atrakcją, ale również pedagogicznym i edukacyjnym programem skierowany do przedszkolaków. 

     Dzieci z ogromną uwagą i zainteresowaniem oglądały bajkę, a do przedszkola wróciły bardzo zadowolone

piątek, 16 czerwiec 2017 12:50

Cyrk Obimbolando

Napisał

    26.04.2017r w naszym przedszkolu gościł Cyrk Obimbolando. Grupę cyrkową tworzą artyści z Ukrainy. Występ rozpoczął się od pokazu klauna, który rozbawił publiczność żartami pokazem różnych akrobacje.

     Dzieci mogły zobaczyć ciekawe sztuczki, żonglerkę i wiele innych konkurencji. Wszystkie pokazy artyści wykonywali z wielką precyzją i skupieniem, a barwne stroje i rekwizyty wprowadziły w jeszcze cieplejszy klimat. Podczas występów cyrkowych artystów nie zabrakło pokazów z udziałem dzieci. Dreszczyk emocji ogarnął widownię, gdy na scenie pojawił się wąż. Wąż był olbrzymi i był jak najbardziej prawdziwy! Przez cały występ była wspaniała zabawa i dużo śmiechu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

piątek, 16 czerwiec 2017 12:49

Światowy Dzień Książki

Napisał

     Nasze przedszkolaki bardzo lubią książki i dlatego postanowiliśmy ten dzień uczcić szczególnie.

      Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki. Opowiadały, jaką książkę przyniosły i dlaczego właśnie tę książkę lubią najbardziej.

      Był to dzień, w którym to w naszym kąciku zamieszkały książki inne niż zwykle. Były to książki walizki, książki torby, atlasy, książki olbrzymie i wiele innych dziwnych książek, które tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola.

       Dzieci z zainteresowaniem oglądały książeczki, wymieniały się nimi i głośno opowiadały, co im się w nich podoba.

       Podczas zajęć wszystkie dzieci miały okazję zobaczyć prezentację multimedialną

pt. „ Czy znasz te baśnie”.

      Dzieci również chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach z wykorzystaniem tekstu i plansz, zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki i rebusy na temat książek.

piątek, 16 czerwiec 2017 12:48

Dzień ziemi

Napisał

     Co roku - 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi

     Nasze przedszkolaki obchodziły to święto 20.04.2017r dzieci uczyły się, jak żyć ekologicznie. Zastanawiały się, jak chronić nasz naszą ziemię – jak pomóc naszej planecie, aby stała się czysty, zdrowa i piękna. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Uczyły się, jak segregować śmieci, śpiewały piosnki o tej tematyce. Było też dużo zadań i zagadek z zakresu ekologii, ale nie zabrakło również wesołych zabaw ruchowych.

     Na koniec dzieci złożyły przysięgę "Miłośnika przyrody".

     Dnia 6  kwietnia 2017r w ramach realizacji tematyki prozdrowotnej w Naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z   pielęgniarką - panią Teresą Chudala (mamą Piotrusia). Dzieci z radością przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwagą słuchały, jak pani Tereska opowiadała o swojej pracy. 

    Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże, i wyjaśniła, do czego służą. Zachęcała dzieci do zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę osobistą. Przedszkolaki otrzymały również drobne rekwizyty, tj. bandaże, maseczki, którymi uzupełniły przedszkolne zestawy do zabaw w lekarza i pielęgniarkę.

     Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i podziękowały  za ciekawe spotkanie w przedszkolu. 

      Bardzo dziękujemy  Pani Teresce za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas i ciekawe  spotkanie z przedszkolakami.

       Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli przyjemność Panią gościć.

            16 marca 2017r. przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę i na jej podstawie zapoznała dzieci z zasadami obchodzenia się z książką. Wizyta w bibliotece była bardzo ciekawa i pouczająca. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do przedszkola.

     Przedsmak świątecznej atmosfery mogliśmy poczuć podczas grupowego śniadanka wielkanocnego, które odbyło się 11 kwietnia 2017r

     Wszyscy odświętnie ubrani, usiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów, na których znalazły się wszystkie niezbędne świąteczne smakołyki.

        Złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia, podzieliliśmy się jajeczkiem i z apetytem zjedliśmy śniadanko.

       Po śniadaniu na dzieci czekała niespodzianka.

Teatrzyk dziś przyjechał i wszystkim jest weselej...

Bo do nas się uśmiecha. Kto?

Teatrzyk Kacperek!

           Do naszego przedszkola zawitał pan Łukasz Sałajczyk bardziej znany, jako „KACPEREK”. Zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem artysta w zabawny sposób ukazał nam Przygody Zajączka Wielkanocnego. Całe przedstawienie upłynęło w radosnym nastroju, pełnym humoresek i zabawnych scenek.

            Po przedstawieniu dzieci szukały prezentów, które zostawił nam zajączek. Po wielu przygodach dotarliśmy do celu gdzie czekały na nas smakołyki

     W naszym przedszkolu dzieci i rodzice wzięli udział w zajęciach z "Zumby".

     Zajęcia z Zumby  przeprowadziła zaproszona instruktorka Zumby z klubu fitness Formini.

     Przedszkolaki i rodzice bardzo chętnie wykonywały polecenia instruktorki, bawiąc się przy wspaniałej muzyce. Zumba to dobry sposób na promowanie zdrowego trybu życia u dzieci. Podczas takich zajęć uczymy się nie tylko kroków tanecznych, ale również koordynacji, równowagi i pamięci.

            Bardzo dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie na nasze taneczne zajęcia 

    14 marca w 2017r w przedszkolu odbył się Dzień Wody. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki oraz panie ubrane były na niebiesko, a nauczycielki przygotowały wiele ciekawych zabaw edukacyjnych.

     Dzieci poznały sposoby wykorzystania wody przez ludzi, zwierzęta oraz rośliny. Rozwiązywały ciekawe zagadki słuchowe, dowiedziały się, w jaki sposób człowiek może wykorzystać wodę w codziennym życiu. Odnalazły także „źródła wody” w sali przedszkolnej i dowiedziały się, jak należy oszczędzać wodę. Stworzyły burzliwe morze w zabawie ruchowej. Nie zabrakło także licznych konkursów, takich jak wyścigi z kostkami lodu na łyżkach. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Na sam koniec każdy przedszkolak skosztował tego życiodajnego płynu.

piątek, 16 czerwiec 2017 12:34

Witaj Wiosno - "DZIEŃ ZIELONY"

Napisał

     Dnia 21.03.2017 r obchodziliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny oraz Obchody Zielonego Dnia. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na zielono. Omawialiśmy pierwsze oznaki wiosny, nazywaliśmy rośliny, ptaki, zwierzęta, które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu. Szukaliśmy w sali zabawek, przedmiotów oraz innych rzeczy w kolorze zielonym. Dzieci zaprezentowały programy artystyczne, były konkursy, piosenki, tańce i wspólne pląsy. Wszyscy bawili się wesoło. W tak wiosennej i zielonej atmosferze pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Takie dni jak ten zielony dają dzieciom dużo radości i uśmiechu.

     Myślimy, że dzięki tak wspaniałemu powitaniu Pani Wiosny, Zima prędko do nas nie wróci..... Do zobaczenia znów za rok....

piątek, 16 czerwiec 2017 12:33

Dzień Kota

Napisał

     W dniu święta kotów, od samego rana panowała w przedszkolu radosna atmosfera, bowiem przedszkolaki przychodziły do przedszkola przebrane za koty. Na ich twarzach wymalowane były piękne czarne noski i wąsiki.        

      Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej zabawy przy piosence „Kotek Kłopotek”. Nie zabrakło również wesołych kocich zabaw i konkursów, takich jak: toczenie kłębka wełny, polowanie na myszy, rzut kłębkiem wełny do celu, przejście na czworakach po torze przeszkód. Wielką radość sprawił przedszkolakom konkurs „Łakome kotki”, podczas którego przedstawiciele każdej grupy musieli wypić ulubiony przysmak kotów, czyli mleko.

środa, 14 czerwiec 2017 08:33

Dzień kobiet

Napisał

     8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy z grupy „ Biedronki” i „Kotki” przygotowali dla swoich koleżanek i pań specjalny występ artystyczny.

     Na buziach wszystkich dziewczynek i pań gościł uśmiech, kiedy chłopcy składali życzenia, śpiewali piosenki, wśród których nie zabrakło też tych "z pazurem" – rockowych i tradycyjnego „Sto lat!”.

     Chłopcy życzyli koleżankom i paniom wszystkiego najlepszego, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń.

       Na koniec młodzi dżentelmeni wręczyli dziewczynkom i paniom własnoręcznie wykonane laurki. Dzień był pełen uśmiechu, radości.

     W dniu 2.03.2017r. gościem w naszym przedszkolu był tato Paulinki i Ksawerego Ratownik Medyczny. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z  „Biedronki” i „ Kotki”

     Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

     Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje, na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

     Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

środa, 14 czerwiec 2017 08:29

Walentynki – dzień czerwony

Napisał

Dzisiaj przedszkole czerwienią płonie,
same się w serca składają dłonie.
Same całuski z ust wypływają,
i same buzie się uśmiechają.
Cieszą się panie, chłopcy, dziewczynki,
bo dziś w przedszkolu są Walentynki.

28.02.2017 r odbył się w naszym przedszkolu Dzień Czerwony, czyli Walentynki .

W strojach wszystkich dzieci dominował kolor czerwony. Na początku imprezy panie przybliżyły dzieciom postać św. Walentego oraz pojęcia miłości, przyjaźni, serdeczności. Były konkursy, zabawy przy muzyce, zabawy integracyjne, zagadki, układanie puzzli, taniec z serduszkami. Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego.Był to dzień miłych wrażeń.

     Miło nam poinformować, że przedszkole nasze brało udział na portalu społecznościowym Facebook w konkursie organizowanym przez firmę „MYDLINKA” z Opola.

    Drogą losowania nasze przedszkole wygrało zajęcia warsztatowe dla dzieci, – które odbyły się w naszym przedszkolu w miesiącu luty.

     Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały mydełka z gliceryny w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Zatapiały w nich różne składniki: muszelki, brokat, suszone kwoty oraz inne drobiazgi. W czasie, gdy gotowe mydełka tężały dzieci zamieniały się w aktorów i stworzyły inscenizację „Jak to się dzieje, że mydło myje?”, dzięki której w obrazowy sposób poznały historię powstania pierwszego mydełka.

    Tego wyjątkowego dnia każdy przedszkolak wrócił do domu z pięknym, pachnącym mydełkiem, które wykonał własnoręcznie na warsztatach mydlarskich

     Podczas zajęć przedszkolaki miały wspaniałą zabawę twórczą, niezwykle rozwijającą kreatywność oraz zdolności manualne. Było wiele zabawy i śmiechu.

środa, 14 czerwiec 2017 08:19

Poznajemy zaród krawcowej

Napisał

     Dzieci z grupy „Biedronki” i Kotki” poznały pracę Krawcowej.

     Pani Sylwia mama Amelki i Kacperka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat tego, kim jest krawcowa oraz czym się zajmuje.

     Nasz gość od razu wzbudził zainteresowanie dzieci przyniesioną ze sobą maszyną do szycia. Mama Amelki i Kacpra wyjaśniła przedszkolakom, jakie są podstawowe przybory potrzebne do pracy krawcowej oraz jak przygotować maszynę do pracy. Dzieci poznały jak wyglądają szwy proste i szwy zygzakiem. Podczas gdy dzieci bawiły się w krawców i tworzyły swoje oryginalne projekty nasz gość uszył wspólnie z dziećmi pamiątkowe ubranko dla naszego misia „ Olafa”

    Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, wzbogaciły je o nowe doświadczenia i wiadomości.

Bardzo dziękujemy za wizytę 

środa, 14 czerwiec 2017 08:17

Bal Karnawałowy w Przedszkolu

Napisał

Jest karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara. Strojów pięknych, co nie miara.

     Karnawał to wspaniały czas do zabaw nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, które uwielbiają się wcielać w różne postacie z bajek. W naszym przedszkolu bal karnawałowy odbył się 26 stycznia. Już od rana w salach przedszkolnych pojawiały się wróżki , księżniczki, rycerze, krasnoludki i inne bajkowe postacie. Wśród dziewczynek królowało zimowe przebranie Elzy.

     Przy wesołych skocznych rytmach dyskotekowych dzieci bawiły się znakomicie. Wirowały kolorowe balony, serpentyny i deszcz konfetti.

Było radośnie, zabawnie i kolorowo!

      Tradycyjnie, jak co roku w restauracji „Antek” Źlinicach odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka.

         Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Alina Wasilewska, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Dla kochanych solenizantów przygotowano poczęstunek a wspaniały program artystyczny przedstawiły dzieci. Przedszkolaki przygotowały na tą okazję program artystyczny w postaci wierszy, piosenek i tańców.

         Po występach dalszą zabawę dla dzieci i dziadków poprowadził wodzirej „ Kacperek”. Zorganizowana impreza była okazją wyrażenia przez wnuków wdzięczności i miłości, ale największym podziękowaniem była radość i wzruszenie na twarzach Babć i Dziadków. Niejednym z pewnością zakręciła się łza w oku.

środa, 14 czerwiec 2017 08:13

Lekcja skrzypcowa w naszym przedszkolu

Napisał

     13.01.2017r odbyła się w naszym przedszkolu „ Lekcja skrzypcowa” w ramach których zostały przeprowadzone zajęcia muzyczne przez muzyków Filharmonii Opolskiej z wykorzystaniem skrzypiec. Dzieci miały możliwość poznania skrzypiec różnej wielkości- ich budowy i sposobu gry. Dodatkową atrakcja był mini koncert w wykonaniu Hani, która uczęszcza na lekcję skrzypiec do szkoły „ Mini Paganini”. Hania przy akompaniamencie pianina zagrała wszystkim utwór pt. „ Kaczki”.

Strona 1 z 3