slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2015/2016 - Przedszkole

czwartek, 07 kwiecień 2016 21:29

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Napisał

     30.03.2016r. w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Wszystkie przedszkolaki przyszły tego dnia do przedszkola ubrane na niebiesko. Podczas obchodów dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego życia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w życiu człowieka. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach rytmicznych.

      Ponadto dzieci dowiedziały się, w jaki sposób woda krąży w przyrodzie, w jakich stanach skupienia występuje, do czego jest potrzebna.

      Na koniec tego dnia dzieci wykonały prace plastyczną „ Kropelka wody”. Ten „wodny” dzień był wyjątkowy i dostarczył nam wielu wrażeń.

      W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z dziećmi ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych jak; zajączki, kurczaczki, baranki i kartki świąteczne. Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień.

      Przedsmak świątecznej atmosfery mogliśmy poczuć podczas grupowego śniadanka wielkanocnego, które odbyło się 23 marca.

Wszyscy odświętnie ubrani, usiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów, na których znalazły się wszystkie niezbędne świąteczne smakołyki.

      Złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia, podzieliliśmy się jajeczkiem i z apetytem zjedliśmy śniadanko.

Po śniadaniu na dzieci czekała niespodzianka.

Teatrzyk dziś przyjechał i wszystkim jest weselej...

Bo do nas się uśmiecha. Kto?

Teatrzyk Kacperek!

       Do naszego przedszkola zawitał pan Łukasz Sałajczyk bardziej znany, jako „KACPEREK”. Zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem artysta w zabawny sposób ukazał nam Przygody Zajączka Wielkanocnego. Całe przedstawienie upłynęło w radosnym nastroju, pełnym humoresek i zabawnych scenek.

       Po przedstawieniu szybko ubraliśmy się i powędrowaliśmy do naszego ogródka przedszkolnego gdzie szukaliśmy prezentów, które zostawił nam zajączek.

       Po wielu przygodach dotarliśmy do celu gdzie czekały na nas smakołyki i zabawki od Zajączka dla każdej grupy.

czwartek, 07 kwiecień 2016 21:25

WITAJ WIOSNO - „DZIEŃ ZIELONY”

Napisał

     Dnia 21.03.2016r. obchodziliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny oraz Obchody Zielonego Dnia. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na zielono. Omawialiśmy pierwsze oznaki wiosny, nazywaliśmy rośliny, ptaki, zwierzęta, które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu.

     Dzieci śpiewały piosenki i wyczarowały łąkę pełną kolorowych kwiatów mającą przywołać jak najszybciej wiosnę. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci wyniosły z niego bardzo dużo radości.

                                                          

czwartek, 07 kwiecień 2016 21:22

ZAJĘCIA SPORTOWE NA SALI GIMNASTYCZNEJ

Napisał

     16.03.2016r.przedszkolaki spędziły ten dzień na sportowo- w sali gimnastycznej!

     Dzieci aktywnie uczestniczyły zorganizowanych ćwiczeniach i zabawach ruchowych, pokonywały tor przeszkód składający się z różnych ćwiczeń gimnastycznych.

      Przedszkolaki pierwszy raz ćwiczyły w dużej sali gimnastycznej. Zabawy dostarczyły dzieciom dużo wrażeń i radości.

czwartek, 07 kwiecień 2016 21:19

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

Napisał

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET
NIECH KAŻDY SIĘ DOWIE,
ŻE DZISIAJ ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK
UŚMIECHY SĄ DLA NICH, ZABAWA I TANIEC
PIOSENKA Z RADIA POPŁYNIE

       8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy z grupy „ Biedronki” i „Kotki” przygotowali dla swoich koleżanek i pań specjalny występ artystyczny.

      Na buziach wszystkich dziewczynek i pań gościł uśmiech, kiedy chłopcy składali życzenia, śpiewali piosenki, wśród których nie zabrakło też tych "z pazurem" – rockowych i tradycyjnego „Sto lat!”.

       Chłopcy życzyli koleżankom i paniom wszystkiego najlepszego, uśmiechu na twarzy

i spełnienia marzeń.

       Na koniec młodzi dżentelmeni wręczyli dziewczynkom i paniom własnoręcznie wykonane laurki. Dzień był pełen uśmiechu, radości.

czwartek, 07 kwiecień 2016 21:16

DZIEŃ KOTA

Napisał

     24 lutego 2016r. obchodziliśmy „Dzień Kota”. Już od rana do przedszkola schodziły się dzieci przebrane za kotki z pomalowanymi buziami prezentującymi czarne noski i wąsiki. To właśnie tego dnia nasze przedszkole zmieniło się w „ Kocią krainę”, pełną zabaw i kocich swawoli.

      Przedszkolaki dowiedziały się o wielu kocich ciekawostkach, oglądały albumy, książki, obrazki z kotami zarówno tymi, które możemy mieć w domach, jak i tych dzikich i niebezpiecznych. Naśladowały koty- miauczały, myły się jak kotki, pokonywały tor przeszkód, polowały na mysz, zwijały się w kłębuszek itp. Na koniec dzieci zostały podzielone na cztery grupy i wykonały plakaty o kotkach. To były fajne zajęcia:)

środa, 24 luty 2016 23:20

Walentynki - Dzień Czerwony

Napisał

     Dnia 19 lutego 2016r w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono a to za sprawą czerwonego dnia, który odbył się z okazji Walentynek - święta chłopców i dziewczynek.

Na początku imprezy dzieci dowiedziały się, kim był św. Walenty oraz czym jest miłości, przyjaźni, serdeczność i koleżeństwo.

Były konkursy, zabawy przy muzyce, zabawy integracyjne, zagadki, układanie puzzli, taniec z balonami.

Po skończonej zabawie dzieci wykonały serduszkową prace plastyczną.

     Dzięki tak zorganizowanej imprezie dzieci w miłej i radosnej atmosferze poznały zwyczaje walentynkowe, poszerzyły zasób słownictwa, współdziałały w grupie, cieszyły się sukcesami swoimi i kolegów, integrowały się i przeżywały radość ze wspólnej zabawy.

poniedziałek, 15 luty 2016 22:59

Bal Karnawałowy w przedszkolu

Napisał

      Czas karnawału to wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe!

    25 stycznia 2016 roku w Naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Zabawę taneczną poprowadził pani rytmiczka Marzena Świeszcz, która zapewnił znakomitą oprawę muzyczną. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność przedszkolaków.

      Pamiątkowe piękne zdjęcia utrwaliła mama Amelki i Kacperka, za które bardzo dziękujemy.

poniedziałek, 15 luty 2016 22:58

Dzień Babci i Dziadka

Napisał

      Tradycyjnie, jak co roku w restauracji „Antek” w Źlinicach odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      Dzieci przygotowały na tą okazję program artystyczny w postaci wierszy, piosenek i tańców. Na zakończenie imprezy dzieci obdarowały swoje ukochane babcie i dziadków upominkami wykonanymi w czasie zajęć plastycznych w przedszkolu.

      Zorganizowana uroczystość była okazją wyrażenia przez wnuków wdzięczności i miłości, ale największym podziękowaniem była radość i wzruszenie na twarzach Babć i Dziadków. Niejednym z pewnością zakręciła się łza w oku.

poniedziałek, 15 luty 2016 22:55

„Świąteczne spotkanie z rodzicami

Napisał

      22 grudnia 2015r odbyła się uroczystość świąteczna z udziałem rodziców. Nasze przedszkolaki zaprezentowały świąteczny program artystyczny pełen muzyki, tańca i śpiewu

      Głównym punktem programu były Jasełka w wykonaniu dzieci. Mali aktorzy spisali się na medal. Występy dzieci dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Ich wysiłek i włożony trud w przygotowanie świątecznego programu został nagrodzony licznymi brawami.

Dzieci również zaprezentowały program artystyczny w języku angielskim.

Mali aktorzy spisali się na medal. Występy dzieci dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Ich wysiłek i włożony trud w przygotowanie świątecznego programu został nagrodzony licznymi brawami.

poniedziałek, 15 luty 2016 22:53

WIGILIJNY OBIAD W PRZEDSZKOLU

Napisał

       Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Przedszkole to też jedna wielka rodzina.

Dlatego też 22 grudnia zorganizowaliśmy wspólną Wigilię dla dzieci i pracowników przedszkola.

       Złożyliśmy sobie życzenia, później było wspólne kolędowanie i czas na uroczysty obiad. Jak tradycja nakazuje, potrawy również były wigilijne, a nastrój prawdziwie ciepły i radosny.

czwartek, 24 grudzień 2015 19:30

Wesołych Świąt!

Napisał

Drodzy Rodzice


W imieniu wszystkich pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia,

wesołych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia
odzianych w rodzinne ciepełko
pachnących kapustą, grzybami, rybą i choinką
z życzeniami spełniającymi się
przy łamaniu opłatkiem, spędzanych w gronie bliskich i kochanych osób.
Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego na dalsze dni
a dzieciom bogatego dzieciątka.

życzy

Dyrekcja i cały personel ZSP Boguszyce

     30 listopada 2015r. odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu . Dla wielu była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę i na jej podstawie zapoznała dzieci z zasadami obchodzenia się z książką. Wizyta w bibliotece była bardzo ciekawa i pouczająca. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do przedszkola.

środa, 02 grudzień 2015 08:27

„Światowy dzień pluszowego misia”

Napisał

     25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu „Pluszowy Miś”.  

     Nasze przedszkole 27.11.2015r zamieniło się w Krainę Pluszowych Misiów. Każdy przedszkolak mały, czy duży przyniósł z domu swojego kochanego misia.

    Przedszkolaki brały udział w konkursach, słuchały opowieści o misiach a przede wszystkim bawiły się przy ulubionych piosenkach: „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”, „Dwa malutkie misie”.

     Było bardzo wesoło i uroczyście, jak przystało na urodzinowy dzień. Przedszkolaki bardzo szczęśliwe i zadowolone wracały do domów ze swoimi kolorowymi misiami.

czwartek, 26 listopad 2015 00:40

Podziękowania!!!

Napisał

                   

 

czwartek, 26 listopad 2015 00:33

Andrzejki - "Bal Piżamowy"

Napisał

            23 listopada 2015r dzieci z grupy "Biedronki" i „ Kotki” wzięły udział w ,, Andrzejkowym Balu Piżamowym".

            Dominującym elementem zabawy były oczywiście kolorowe, nocne ubranka- piżamki – taki niecodzienny strój zapewnił przedszkolakom fantastyczną zabawę.

             Po śniadaniu panie przygotowały dla dzieci prawdziwe Andrzejki. Przedszkolaki zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. By zabawa miała swój urok dzieci musiały nauczyć się odpowiedniego zaklęcia, dzięki któremu wszystkie wróżby będą miały szansę się spełnić.

Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary."

            Przedszkolaki dowiedziały się jak obchodzi się ten właśnie dzień. Były różne wróżby, w których wszyscy chętnie uczestniczyli.

           O oprawę muzyczną, wystrój i dobrą atmosferę zadbały panie nauczycielki. Dzieci wesoło pląsały w rytmie dziecięcych przebojów, uczestniczyły w konkursach sprawnościowych, a nieodłączną atrakcją paradowania w piżamie były zabawy z poduszkami tzw. "Jaśkami". Śmiechom i zabawom nie było końca, a radosny nastrój i dobre humory towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.

            Zabawa się udała, było wesoło, ciekawie i na pewno przedszkolaki z ogromną radością będą uczestniczyły w kolejnych imprezach, których będzie na pewno wiele.

czwartek, 29 październik 2015 19:28

Pasowanie na przedszkolaka

Napisał

     Dnia 23.10.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności - śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Dla większości dzieci był to pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

     Po części artystycznej nastąpił moment kulminacyjny, czyli pasowanie na przedszkolaka, którego dokonała pani dyrektor Alina Wasilewska. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę "Dyplom Przedszkolaka" .

     19 października 2015 r.   w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. „Jesienne inspiracje” prowadzona przez rytmiczkę panią Marzenkę. Podczas tego spotkania do dzieci przybyła Pani Jesień, która przygotowała dla przedszkolaków zestaw zabaw, pląsów i tańców o tematyce jesiennej.

czwartek, 29 październik 2015 19:17

Urodziny Kubusia Puchatka

Napisał

     W piątek 16.10.2015r. przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły urodziny książkowego bohatera Kubusia Puchatka. Dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, konkursach. W ramach akcji realizowanej w naszym przedszkolu „ Cała Polska czyta dzieciom” pani Iza i pani Basia czytały bajki, w których bohaterem był Kubuś Puchatek i jego przyjaciele z Stumilowego Lasu.

czwartek, 29 październik 2015 19:13

Dzień Chłopaka

Napisał

     30 września 2015r. chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu były życzenia od dziewczynek i wesoła zabawa przy muzyce. Oczywiście do serdecznych życzeń dołączone zostały również upominki. Na zakończenie świętowania koleżanki obdarowały swoich kolegów własnoręcznie zrobionymi medalami i koronami.

Cieszymy się, że mamy w przedszkolu takich wspaniałych chłopaków
 i życzymy im wszystkiego najlepszego!

Strona 1 z 2