slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2014/2015 - Przedszkole

sobota, 20 czerwiec 2015 20:58

W gospodarstwie agroturystycznym w Przysieczy

Napisane przez

16 czerwca 2015 r. „Kotki” i „ Biedronki” wyjechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Lipińskich do Przysieczy. Na miejscu powitali nas przemili gospodarze Państwo Zenobia i Mieczysław Lipińscy.

Właściciele oprowadzili nas po gospodarstwie, pokazali zwierzęta: konie, osiołka, króliczki, pawia, szopa, dzika Emila oraz pieski. Dzieci miały możliwość pojeździć na kucyku oraz osiołku, przewieźć się wozem zaprzęgniętym w konia, pobawić się na placu zabaw. Na dzieci czekał też pyszny obiadek – kiełbaska z grilla. Mnóstwo zabawy sprawiło dzieciom przebieranie się za rycerzy z tarczami i mieczami oraz damy dworu.

Zabawa na świeżym powietrzu, obserwacja zwierząt żyjących w gospodarstwie i wspólna zabawawywołały mnóstwo radości u naszych przedszkolaków.

sobota, 20 czerwiec 2015 20:43

Gminny Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

Napisane przez

11 czerwca 2015 r. dzieci z grupy „Kotki” uczestniczyły w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Publiczne w Ligocie Prószkowskiej oraz OKiS w Prószkowie.

Pod opieką nauczycielek: Izabeli Kubis i Barbary Jaworskiej dzieci przygotowały i zaprezentowały przedstawienie pod tytułem „Znaki drogowe”. Za piękny występ dzieci otrzymały nagrody w postaci kolorowanek i pamiątkowych dyplomów. Występ sprawił dzieciom radość mogąc zaprezentować się przed szerszą publicznością. Naszym małym aktorom kibicowały również dzieci z grupy „Biedronki”.

sobota, 20 czerwiec 2015 20:39

Wycieczka do Krasiejowa

Napisane przez

8 czerwca 2015 r. grupy „Kotki” i „Biedronki” wyjechały autokarem do Krasiejowa. JuraPark Krasiejów to nie tylko park z dinozaurami, ale duże centrum rozrywki z rozmaitymi atrakcjami dla dzieci.

Po dojechaniu na miejsce dzieci otrzymały identyfikatory, aby nikt się nie zgubił. W planie zwiedzania był "Tunel czasu", wędrówka po śladach dinozaurów, plac zabaw. Z placu zabaw dzieci bezpośrednio przeszły do parku rozrywki, w którym czekały na nie rozmaite atrakcje: basen z kulkami, wielkie dmuchane zjeżdżalnie, karuzela, mała kolejka. Kolejnym punktem wycieczki był pyszny obiad oraz lody.

Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie przyniosła nam wiele wspaniałych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

sobota, 20 czerwiec 2015 20:33

Festyn rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty

Napisane przez

2 czerwca 2015 r. w naszym przedszkolu już od rana trwały przygotowania. Dzieci z niecierpliwością czekały na przyjście swoich rodziców. Był to szczególny dzień - Festyn rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty.

Przy pięknej słonecznej pogodzie przedszkolaki zaprezentowały imponujący występ: śpiewały, recytowały wiersze, tańczyły. Następnie wszystkie dzieci wraz z rodzicami brały udział w zabawach zorganizowanych przez Wodzireja. Uroczystość przebiegała w bardzo serdecznej atmosferze a nasze dzieci wraz z rodzicami bawiły się wspaniale.

wtorek, 26 maj 2015 20:03

Majowy piknik na placu zabaw

Napisane przez

Dnia 25 maja 2015 r. odbył się „Majowy piknik” na placu zabaw. Dzieci uczestniczyły w zajęciach rytmiczno-tanecznych przy muzyce oraz zabawach ruchowych na placu zabaw.

            Największą atrakcją i niespodzianką był zorganizowany na świeżym powietrzu poczęstunek. Wyśmienicie smakowały kiełbaski i sałatka jarzynowa. 

Ten dzień z pewnością należał do udanych.

Dnia 25 maja 2015 r. odbył się „Majowy piknik” na placu zabaw. Dzieci uczestniczyły w zajęciach rytmiczno-tanecznych przy muzyce oraz zabawach ruchowych na placu zabaw.

            Największą atrakcją i niespodzianką był zorganizowany na świeżym powietrzu poczęstunek. Wyśmienicie smakowały kiełbaski i sałatka jarzynowa. 

                                               Ten dzień z pewnością należał do udanych.

22 maja 2015 r. siedem przedszkoli z naszej gminy zaprezentowało się na XIII Festiwalu Przedszkolnej Piosenki Śląskiej i Ludowej, który odbył się w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Organizatorem "Przeglądu" było Przedszkole w Prószkowie i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie.

Przedszkole nasze reprezentowały dzieci z grupy „Kotki”: Maja, Oliwia, Ariana, Ania, Tomasz, Emilia, Wanessa i Milena. W kategorii zespół Maja, Oliwia, Ariana, Ania, Tomasz, Emilia, Wanessa, Milena zaprezentowały piosenkę pt. „Karolinka”. Natomiast w kategorii solista – nasza reprezentantka Wanessa zaśpiewała piosenkę pt. „Joł to smola”.

Wszystkie dzieci ładnie prezentowały się na scenie i mimo tremy pięknie śpiewały. Jury bardzo wysoko oceniło wykonawców. Nie było drugich ani trzecich miejsc. Wszystkich zakwalifikowano do nagrody "pierwszej". Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom za udział w konkursie i pamiątkowy upominek.

Na koniec festiwalu krótki występ dały panie z zespołu „Przysieczanki”. Wszyscy świetnie się bawili.

czwartek, 21 maj 2015 21:57

Kolorowy dzień sportowy

Napisane przez

Dnia 18 maja 2015 r.obchodziliśmy w przedszkolu - na boisku szkolnym „Kolorowy dzień sportowy”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pokonywaniu toru przeszkód składającego się z różnych ćwiczeń gimnastycznych, prawidłowo wykonywały postawione zadania, odczuwały radość ze swoich osiągnięć i umiejętności. Oprócz zawodów dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z elementami aerobiku.

czwartek, 21 maj 2015 21:54

Wiosenny piknik na placu zabaw

Napisane przez

           Dnia 12 maja 2015 r. w piękną słoneczną pogodę Pani Iza i Pani Basia zorganizowały dla dzieci „Wiosenny Piknik” - na placu zabaw. Rozpoczęto zabawą przy muzyce: zatańczono Kaczuszki, Macarenę i Lambadę, „Krasnoludka” itp. Nauczycielki wraz z dziećmi tworzyły korowody i pociągi w tańcu. Po zabawach na dzieci czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez panie z kuchni. Na koniec imprezy dzieci odpoczywały przy muzyce relaksacyjnej na kocykach. Uśmiech na twarzach przedszkolaków oznaczał, że zabawa była udana.

Dnia 23 kwietnia 2015 r. odbyła się II Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Organizatorami Olimpiady byłoprzedszkole Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach. W olimpiadzie wzięły udział przedszkola z terenu gminy Prószków: Górki, Boguszyce oraz gospodarze.

Otwarcie ceremonii rozpoczęło się przemarszem i prezentacją wszystkich drużyn. Natomiast uroczystego otwarcia Olimpiady dokonała Pani Burmistrz Róża Malik.

Po oficjalnym otwarciu olimpiady dzieci uczestniczyły w krótkiej rozgrzewce, po której przystąpiły do zawodów. Nasza przedszkolna drużyna w białych strojachskładająca się zdzieci 3, 4 i 5 letnich została podzielone na dwie drużyny 3-4 latki i 5 latki. Nasi mali sportowcy dzielnie walczyli w poszczególnych konkurencjach:

3-4 latki

  • ·„ Wyścigi na czworakach”
  • ·Wyścigi kretów
  • ·„Kręgle”
  • ·Sztafeta z pałeczką”

5 latki

  • ·„Wyścig rzędów”
  • ·Sadzenie ziemniaków”
  • ·Strzelamy gole”
  • ·„Wyścig tyłem”

3,4,5 latki

„ Przeciąganie liny”

Dzieci podczas zawodów musiały wykazać się: szybkością, zwinnością i celnością. Pokazały, że potrafią współpracować w grupie i znają zasadę fair play.

Po rozegraniu różnych sportowych konkurencji sędziowie uznali, że wszystkie drużyny zajęły... pierwsze miejsce.

Podczas zakończenia uroczystości z rąk pani dyrektor wszystkie drużyny otrzymały puchary za zwycięstwo, a zawodnicy medale. Były też dyplomy dla przedszkoli za uczestnictwo w zawodach. Zawody przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, czego dowodem były uśmiechnięte i zadowolone buzie naszych dzieci.

W piątek 17 kwietnia 2015 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa. Mieliśmy możliwość na żywo zobaczyć zwierzęta hodowlane takie jak np. świnie, kury, kaczki, kurczaczki. Po zwiedzaniu gospodarstwa czekała na nas słodka niespodzianka - pyszne ciasteczka przygotowane przez mamę i babcie Piotrusia i Pawła. Po zjedzeniu udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola.

Zajęcia w plenerze bardzo nam się podobały. Poznaliśmy zawód rolnika, który w dzisiejszych czasach wcale nie jest łatwym zawodem. Ale najważniejsze jest to, że widzieliśmy na żywo zarówno duże jak i malutkie zwierzątka wiejskie.

Serdecznie dziękujemy  Państwu Schimassek za zaproszenie nas i oprowadzenie po swoim gospodarstwie.

czwartek, 23 kwiecień 2015 17:44

22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

Napisane przez

Dnia 22 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, w związku z tym przeprowadzona została pogadanka na temat, „Co to jest środowisko i jak możemy o nie dbać”. Po zajęciach w przedszkolu wyruszyliśmy na spacer w czasie, którego zbieraliśmy śmieci ucząc dbania o czystość naszej planety. Takie zajęcie miało na celu propagowanie wśród przedszkolaków zachowań proekologicznych, które mamy nadzieję sprawią, że w przyszłości nasi podopieczni będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

czwartek, 23 kwiecień 2015 17:42

Śniadanie Wielkanocne

Napisane przez

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych.
Wspólnie z dziećmi ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych jak; zajączki, kurczaczki, baranki i kartki świąteczne. Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień.

Przedsmak świątecznej atmosfery mogliśmy poczuć podczas grupowego śniadanka wielkanocnego. Wszyscy odświętnie ubrani, usiedliśmy do stołów, na których znalazły się wszystkie niezbędne świąteczne smakołyki.
Złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia, podzieliliśmy się jajeczkiem i z apetytem zjedliśmy śniadanko.
Po śniadaniu na dzieci czekała słodka niespodzianka zostawiona przez zajączka.

            Dnia 31 marca 2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. „ Czekamy na Wielkanoc” prowadzona przez rytmiczkę panią Marzenkę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach rytmicznych przy muzyce. Zapoznały się z gitarą- instrumentem muzycznym strunowym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tego typu zajęciach.

czwartek, 23 kwiecień 2015 17:37

Spektakl teatralny dla dzieci pt. "Lech, Czech i Rus"

Napisane przez

              Dnia 20 marca 2015 r. aktorzy teatru Art-Re z Krakowa zaprezentowali przedstawienie teatralne o tematyce historycznej pt. "Lech, Czech i Rus". Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Poznały początki państwa polskiego oraz Legendę jak powstało godło Polski. Występ zakończył się patriotycznym akcentem, artyści przypomnieli dzieciom wiersz :"Kto Ty jesteś" po czym wszyscy wstali i wspólnie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

czwartek, 23 kwiecień 2015 17:35

Witaj Wiosno!

Napisane przez

Dnia 20 marca 2015 r.obchodziliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny oraz Obchody Zielonego Dnia. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na zielono. Omawialiśmy pierwsze oznaki wiosny, nazywaliśmy rośliny, ptaki, zwierzęta, które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu. Szukaliśmy w sali zabawek, przedmiotów oraz innych rzeczy w kolorze zielonym. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały programy artystyczne, były konkursy, piosenki, tańce i wspólne pląsy. Wszyscy bawili się wesoło. W tak wiosennej i zielonej atmosferze pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Takie dni jak ten zielony dają dzieciom dużo radości i uśmiechu.

poniedziałek, 23 luty 2015 05:59

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu

Napisane przez

18.02.2015 r. przedszkolaki  pojechały na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na przedstawienie pt. „Psiakość 2, czyli kostka została rzucona”.

To zabawna, pełna humoru i ciepła opowieść o perypetiach psio-wilczej rodzinki. Ukazane w niej zostały problemy zazdrości o młodszego członka rodziny, wartość rodziny i przyjaźni oraz zabawne i poruszające przygody leśnych bohaterów. Historia ta zakończyła się happy - endem, bogata scenografia, taniec i śpiew ogromnie spodobał się nie tylko dzieciom.

Po spektaklu pani reżyseria przedstawienia - Mariola Ordak-Świątkiewicz pokazałam dzieciom dużą scenę teatru, jego zaplecze a także lalki i kukły, które dzieciom bardzo się podobały.

Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal.

poniedziałek, 23 luty 2015 05:58

Walentynki - dzień czerwony

Napisane przez

13.02.2015 r. dzieci z grupy „Kotki” i „ Biedronki” świętowały Walentynki- święto chłopców i dziewczynek.

Na początku imprezy panie przybliżyły dzieciom postać św. Walentego oraz pojęcia miłości, szczęścia, przyjaźni, serdeczności i koleżeństwa.

Były konkursy, zabawy przy muzyce, zabawy integracyjne, zagadki.

Po skończonej zabawie na dzieci czekał pyszny poczęstunek – oczywiście w kolorze czerwonym „ Galaretka z czekoladowymi serduszkami”.

Uśmiech na twarzach przedszkolaków oznaczał, że zabawa była udana.

poniedziałek, 23 luty 2015 05:56

Światowy Dzień Kota

Napisane przez

4 lutego 2015 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Kota”. Już od rana do przedszkola schodziły się dzieci przebrane za kotki z pomalowanymi buziami prezentującymi czarne noski i wąsiki. Przedszkolaki w tym dniu przyniosły ze sobą rzeczy związane z kotkami np. książeczki, zdjęcia, maskotki.

To właśnie tego dnia nasze przedszkole zmieniło się w „Kocią krainę”, pełną zabaw

i kocich swawoli. Po krótkim przedstawieniu celu spotkania i odśpiewaniu znanych piosenek o „Kotkach” przyszedł czas na kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć: rozwiązywania zagadek o kotach, picia mleka z kubeczka, układania puzzli z kotkami, pokonywania trudnego toru przeszkód, tańczenia kocich tańców.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną o kotkach.

Tradycyjnie, jak co roku w Restauracji „Antek” w Źlinicach odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci przygotowały na tą okazję program artystyczny w postaci wierszy, piosenek i tańców. Wielką niespodzianką było przygotowane przez nasze przedszkolaki 5-6 latki przedstawienie Jasełkowe.

Na zakończenie imprezy dzieci obdarowały swoje ukochane babcie i dziadków upominkami wykonanymi w czasie zajęć plastycznych w przedszkolu.

poniedziałek, 23 luty 2015 05:53

Bal Karnawałowy

Napisane przez

16 stycznia 2015 r. w przedszkolu dla dzieci z grupy „Kotki” i : Biedronki” odbył się Bal Karnawałowy pt. „Na wyspach Bergamutach”. Na parkiecie królowały księżniczki, wróżki, rycerze i inne postacie z bajek. Dzieci wspaniale bawiły się przy dźwiękach muzyki. Korowody, kółeczka, zabawy z chusta animacyjną, konkursy zręcznościowe i zagadki prowadzone przez Studentki z Uniwersytetu Opolskiego i nie pozwalały nikomu na nudę. Na zakończenie balu na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Było radośnie, zabawnie i kolorowo!

Strona 1 z 2