slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2013/2014

"BIEDRONKI" I "KOTKI" Z WIZYTA W GOSPODARSTWIE

"BIEDRONKI" I "KOTKI" Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE

          Kończąc tematykę tygodniową "Gospodarstwo", grupa "Biedronki i Kotki" wybrała się z wizytą do gospodarstwa Państwa Kubiczek (rodziców Karolinki).

Rodzice Karolinki pokazali nam małe prosiaczki, kurczaczki i kotka.Podziwialiśmy całe obejście gospodarstwa, w którym widzieliśmy traktory i inne maszyny.

Bardzo dziękujemy rodzicom Karolinki Państwu Magdalenie i Tomaszowi Kubiczek za zorganizowanie spotkania i pobytu w ich gospodarstwie.

gospodarstwo

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

          23 kwietnia ? obchodziliśmy Światowy dzień książki. Nasze ,,Biedronki i Kotki ? bardzo lubią książki i dlatego postanowiliśmy ten dzień uczcić szczególnie.

Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki. Opowiadały, jaką książkę przyniosły i dlaczego właśnie tę książkę lubią najbardziej.

Był to dzień, w którym to w naszym kąciku zamieszkały książki inne niż zwykle. Były to książki walizki, książki torby, atlasy, książki olbrzymie i wiele innych dziwnych książek, które tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały książeczki, wymieniały się nimi i głośno opowiadały, co im się w nich podoba.

Przedszkolaki również chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki i rebusy na temat książek.

Ten dzień dla wszystkich przedszkolaków w był wyjątkowy i pełen atrakcji.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

DLA JULII KORNEK

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne w Prószkowiept. Projekt kartki wielkanocnej. Miło nam poinformować, że wyróżnienie w tym konkursie zajęłaJulia Kornek z naszego przedszkola.Serdecznie gratulujemy!!!

WYCIECZKA DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W OPOLU

WYCIECZKA DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W OPOLU
 
         7 maja 2014r. odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu . Dla wielu była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę i na jej podstawie zapoznała dzieci z zasadami obchodzenia się z książką. Wizyta w bibliotece była bardzo ciekawa i pouczająca. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do przedszkola.
Biblioteka

 

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          W dniu 21 marca przedszkolaki przywitały dzień wielkimi uśmiechami. Tego dnia wszystkie dzieci i panie wybrały się pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy szczególnie radośnie: tańcami, pląsami, piosenkami na boisku szkolnym. W tak wiosennej atmosferze pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.

Pierwszy_dzien_wiosny

WYCIECZKA DO ZOO W OPOLU

WYCIECZKA DO ZOO W OPOLU

          20 maja 2014r wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami wyruszyły na wycieczkę do ZOO w Opolu. Zwiedzając piękny ogród zoologiczny nasze przedszkolaki zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata.Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył małym zwiedzającym wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Wycieczka była kolejną ciekawą przygodą i miłym doświadczeniem dla przedszkolaków. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.

wycieczka_do_Zoo

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SŁOŃCA NA SPORTOWO

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SŁOŃCA NA SPORTOWO

          Dnia 19.03.2014r obchodziliśmy ?Światowy Dzień Słońca na sportowo?. Dzieci rozwiązywały zagadki o zjawiskach atmosferycznych, uczestniczyły w grach i zabawach na sali gimnastycznej wykorzystaniem sprzętu sportowego- ćwiczenia motoryki dużej, rozwijanie sprawności w zakresie sprawnego rzucania i chwytania piłki.

dzien_slonca

"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

?CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS? ? realizacja programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej

 

Nasze Przedszkole przyłączyło się do krajowego programu przedszkolnej edukacyjnego antytytoniowej. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Wykazały wysoki poziom wiedzy na temat palenia tytoniu i jego skutków.

Dzieci wzięły udział w pięciu zajęciach warsztatowych:

- Wycieczka Cel: Ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowiska

- Co i dlaczego dymi Cel: Zwiększenie wiedzy dziecka w zakresie: zlokalizowania różnych źródeł dymów,  określenia różnych rodzajów dymów, określenia przyczyn wydobywania się dymów.

- Jak się czuję, kiedy dymi papieros? - Cel: Zwiększenie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego.

- Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? - Cel: Zwiększenie wiedzy u dziecka na temat skutków palenia papierosów.

- Jak unikać dymu papierosowego? -  Cel: Wzrost kompetencji dzieci w zakresie: umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymionych pomieszczeniach; umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.

Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z maskotką programu dinozaurem Dinusiem, zwolennikiem czystego powietrza i przeciwnikiem dymu papierosowego. Dzieci wykonały jego portret i nauczyły się piosenki  o "Zielonym Dinku". Uczestniczyły w wycieczce po Boguszycach i Źlinicach szukając różnych rodzajów dymu. Podczas rozmów na temat palenia papierosów i jego skutków dzieci wykazały się wysokim poziomem wiedzy.             Proponowane zabawy ruchowe i tematyczne, ćwiczenia relaksacyjne zainspirowały ich wyobraźnie, czego efektem były różnorodne i bardzo ciekawe prace plastyczne.

 

 

 

UDZIAŁ DZIECI W I MIĘDZYPRZEDSZKOLNEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLNEJ

UDZIAŁ DZIECI W I MIĘDZYPRZEDSZKOLNEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLNEJ

          Dnia 11.03.2014r. odbyła się I Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Organizatorami Olimpiady było przedszkole Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach. W olimpiadzie wzięły udział przedszkola z terenu gminy Prószków: Górki, Boguszyce oraz gospodarze.

Otwarcie ceremonii rozpoczęło się przemarszem i prezentacją wszystkich drużyn. Natomiast uroczystego otwarcia Olimpiady dokonała Pani Burmistrz Róża Malik.

Po oficjalnym otwarciu olimpiady dzieci uczestniczyły w krótkiej rozgrzewce, po której przystąpiły do zawodów. Nasza przedszkolna drużyna w białych- strojach składająca się z dzieci 4,5,6 letnich została podzielone na dwie drużyny 4 latki i 5-6 latki. Nasi mali sportowcy dzielnie walczyli w poszczególnych konkurencjach.Dzieci podczas zawodów musiały wykazać się: szybkością, zwinnością i celnością.Pokazały, że potrafią współpracować w grupie i znają zasadę fair play.

Po rozegraniu różnych sportowych konkurencji sędziowie uznali, że wszystkie drużyny zajęły... pierwsze miejsce.

Podczas zakończenia uroczystości z rąk pani dyrektor wszystkie drużyny otrzymały puchary za zwycięstwo, a zawodnicy medale. Były też dyplomy dla przedszkoli za uczestnictwo w zawodach.Zawody przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, czego dowodem były uśmiechnięte i zadowolone buzie naszych dzieci.

WOJEWÓDZKI DZIEŃ PRZECIW OTYŁOŚCI

WOJEWÓDZKI DZIEŃ PRZECIW OTYŁOŚCI

         Opolski Kurator Oświaty ogłosił dzień 7 marca dniem walki z otyłością. Nasze przedszkolaki przyłączyły się do akcji w ramach programu ?Rok Szkoły w Ruchu"..

W tym dniu dzieci samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie oczywiście z wykorzystaniem zdrowych produktów takich jak:pełnoziarnisty chleb, twarożek, ser, jajko oraz kolorowe warzywa np. ogórek, pomidor, sałata, rzodkiewka. Wszystkie dzieci z radością zabrały się do przygotowania śniadania a następnie do zjedzenia pysznego jedzonka. Po śniadaniu dzieci poznawały między innymi zasady zdrowego żywienia i dbania o siebie. Dzięki takim zajęciom dzieci  wiedzą jak zdrowo się odżywiać. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej.

Śniadanie w przedszkolu może być smaczne i kolorowe a przede wszystkim zdrowe - wiedzą o tym ?Biedronki i Kotki?

DZIEŃ KOBIET- POKAZ MODY PRZEDSZKOLAKÓW

DZIEŃ KOBIET- POKAZ MODY PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 5.03.2014 r w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Były piękne modelki i przystojni modele. Dzieci zaprezentowały najnowsze trendy mody ? wiosna 2014.

Prezentacji towarzyszyły liczne zabawy i tańce przy muzyce.

?RUCH TO ZDROWIE KAŻDY MODEL I MODELKA CI TO POWIE?.

 

WYGRANA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

WYGRANA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Emily Wójcik serdecznie gratulujemy zdobycia wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim plastycznym?ŚNIEG WKOŁO, BAWIMY SIĘ WESOŁO" zorganizowanego przez Miejskie Przedszkole Nr 12 w Płocku.

Gratulujemy!!!

konkurs

AKTYWNY DZIEŃ WALENTYNKOWY

AKTYWNY DZIEŃ WALENTYNKOWY- WALENTYNKI NA SPORTOWO

Walentynki, Walentynki,
dla chłopczyka i dziewczynki.
Piękne walentynki mamy
zaraz je Wam damy.

          Dnia 14.02.2014 r dzień Świętego Walentego przedszkolaki spędziły na sportowo- w sali gimnastycznej!. Dzieci aktywnie uczestniczyły zorganizowanych ćwiczeniach i zabawach ruchowych. Podsumowaniem zajęć było ustawienie się dzieci w kształcie czerwonego serca- symbolu miłości. Po raz kolejny promowaliśmy aktywny styl życia ? ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO?.

 

WOJEWÓDZKI DZIEŃ PRAWIDŁOWEJ PODSTAWY CIAŁA

WOJEWÓDZKI DZIEŃ PRAWIDŁOWEJ PODSTAWY CIAŁA

          7 stycznia 2014r obchodziliśmy ?Wojewódzki dzień prawidłowej podstawy ciała? realizowanym w ramach programu ? Rok szkoły w ruchu?. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju grach i zabawach.. Współpracowały w grupie i w parach. Kształtowały prawidłową podstawę w trakcie chodzenia i siedzenia, ćwiczyły wyprosty z elementem równowagi.

 

UDZIAŁ DZIECI W KONKURSIE RODZINNYM PT. ?SPORTY ZIMOWE?

UDZIAŁ DZIECI W KONKURSIE RODZINNYM PT. ?SPORTY ZIMOWE? W RAMACH AKCJI ?PRZEDSZKOLE W RUCHU?

         W miesiącu styczniu w ramach akcji ? Przedszkole w Ruchu? nasze przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. ?Sporty zimowe?. W konkursie wzięło udział ośmioro dzieci. Prace były bardzo estetyczne, twórcze i pomysłowe.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W KONKURSIE.
 
KONKURS_PLASTYCZNY

 

SPOTKANIE Z PANEM ŁUKASZEM- TATĄ KRZYSIA

SPOTKANIE Z PANEM ŁUKASZEM- TATĄ KRZYSIA

           6 lutego 2014 roku odwiedził nas tato Krzysia bardzo ciekawie opowiedział dzieciom o dyscyplinach sportowych uprawianych zimą, pokazał sprzęt sportowy do hokeja, narciarstwa i snowbordu.

Celem spotkania było zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej, odkrywania pasji, zainteresowań i talentów.

Na zakończenie każdy mógł przymierzyć sprzęt sportowy: deskę do snowbordu, narty, ubranie hokeisty- dzieciom sprawiło to dużo radości.

Serdecznie dziękujemy PanuŁukaszowi za ciekawą formę prowadzonego spotkania, miłą i serdeczną atmosferę.

SPOTKANIE_Z_TATA_KRZYSIA1

PRZEDSZKOLNY TYDZIEŃ SPORTOWY

PRZEDSZKOLNY TYDZIEŃ SPORTOWY
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

         Dnia 06.02.2014r odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pt. ? Aktywny dzień z mamą i tatą? Głównym celem zajęć było zapoznanie z tańcami latynoskimi i prostymi figurami stosowanymi w fitnessie.  Dzieci i rodzice mieli okazję potrenować z profesjonalną instruktorką- Zumby panią Anię Krysztof. Wszyscy wspólnie bawiliśmy się na sali gimnastycznej.

Zabawa była wspaniała, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia w naszym albumie fotograficznym.

 

"KOLOROWY DZIEŃ SPORTOWY"

"KOLOROWY DZIEŃ SPORTOWY"

          Dnia 5.02.2014r obchodziliśmy w przedszkolu- na sali gimnastycznej ? Kolorowy dzień sportowy? w ramach akcji ? Ćwiczyć każdy może?- ? Przedszkole w ruchu?

Dzieci aktywnie uczestniczyły w pokonywaniu toru przeszkód składającego się z różnych ćwiczeń gimnastycznych.

Były również akcenty kolorowe ? wesoła zabawa z wykorzystaniem kolorowej chusty animacyjnej i pomponów oraz tańce z balonami.

KOLOROWY_DZIEN_SPORTOWY1

ROK SZKOŁY W RUCHU AKCJA "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"

ROK SZKOŁY W RUCHU

 

AKCJA

 

?ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE?

 

 

         W związku z tym, iż Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 ?Rokiem Szkoły w Ruchu? nasze przedszkole przystąpiło do akcji. ?Przedszkole w ruchu?.

Dnia 29.01.2014r zorganizowana została na Sali gimnastycznej ?ZIMOWA OLIMPIADA SPORTOWA? pod hasłem:

?ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO !?

Jej celem było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności ruchowej.

Na początku zajęć wszyscy zawodnicy złożyli przyrzeczenie sportowe:

 

My przedszkolacy przyrzekamy:

 

- Wykonywać wszystkie zadania sportowe do końca i dokładnie

- Nikogo nie popychać i nie oszukiwać

- Nie płakać, gdy przegramy

- Bawić się wspaniale i uśmiechać się stale

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zawodach, prawidłowo wykonywały postawione zadania, odczuwały radość ze swoich osiągnięć i umiejętności.

Oprócz zawodów dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z elementami aerobiku i zumby.

Końcowym punktem zajęć sportowych była joga przy muzyce relaksacyjnej.

Ponieważ karnawał trwa już za tydzień organizujemy ? Kolorowy dzień sportowy?

 

olimpiada

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Tradycyjnie, jak co roku w restauracji ?Antek? odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci przygotowały na tą okazję program artystyczny w postaci wierszy, piosenek i tańców. Wielką niespodzianką było przygotowane przez nasze przedszkolaki 5-6 latki przedstawienie teatralne na motywach baśni H.Ch Andersena pt. ?Królowa Śniegu? z wykorzystaniem muzyki klasycznej A. Vivaldiego i L. Beethovena. Na zakończenie imprezy dzieci obdarowały swoje ukochane babcie i dziadków upominkami wykonanymi w czasie zajęć plastycznych w przedszkolu.

dzien_babci_i_dziadka

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

          Dnia 21.01.2014 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy przebierańców. Imprezę przeprowadziła pani Marzena. Przy wesołych skocznych rytmach dyskotekowych dzieci bawiły się znakomicie. Wirowały kolorowe balony, serpentyny i deszcz konfetti.

W chwilach odpoczynku dzieci brały udział w atrakcyjnych konkursach karnawałowych.

 

DZIEŃ BIAŁY

DZIEŃ BIAŁY

          Dnia 20.12.2013 r. nasze przedszkolaki przywitały zimę. W białych strojach dzieci uczestniczyły w licznych konkursach, zabawach i grach dydaktycznych. Nie zabrakło również wesołych zimowych zabaw przy muzyce.

DzIEn_BIAlY

"WIGILIJNE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE" W RESTAURACJI "ANTEK"

"WIGILIJNE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE" W RESTAURACJI "ANTEK"

        

          Dnia 17.12.2013r odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne w Restauracji ? Antek?

w Źlinicach z udziałem rodziców oraz zaproszonych gości.

Nasze przedszkolaki zaprezentowały świąteczny program artystyczny pełen muzyki, tańca i śpiewu. Głównym punktem programu były Jasełka w wykonaniu dzieci 5-6 letnich.          Przedszkolaki wcieliły się w role jasełkowe jak prawdziwi profesjonalni aktorzy.
Odważnie i z wielkim zaangażowaniem przedstawili historię narodzin Jezusa, a wspólne kolędowanie sprawiło wszystkim obecnym wielką radość.

Dzieci również zaprezentowały program artystyczny w języku angielskim i niemieckim.
Mali aktorzy spisali się na medal. Występy dzieci dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Ich wysiłek i włożony trud w przygotowanie świątecznego programu został nagrodzony licznymi brawami.

Przy kawie i ciastku wszyscy spędzili czas w miłym i świątecznym nastroju.

Jaselka

ŚWIĄTECZNA WYPRAWA Z BOLKIEM I TOLĄ

ŚWIĄTECZNA WYPRAWA Z BOLKIEM I TOLĄ

         Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do Studenckiego Centrum Kultury w Opolu na przedstawienie teatralne pt. ?Świąteczna wyprawa z Bolkiem i Tolą?. Przedstawienie zostało przygotowane i wykonane przez studentów Kształcenia Wczesnoszkolnego z Wychowaniem Przedszkolnym Uniwersytetu Opolskiego. Przedszkolaki brały aktywny udział w przedstawieniu, śpiewały, tańczyły, uczyły się między innymi układu tanecznego do piosenki, (współtworzyły przedstawienie).

Ich uśmiechnięte buzie były najlepszym dowodem na to, że świetnie bawiły się podczas przedstawienia.

 

teatrzyk_2013

WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ BOŻONARODZENIOWEJ"

WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

?PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ BOŻONARODZENIOWEJ?


ZORGANIZOWANEGO PRZEZ

ZESPÓŁ SZKOLNO ? PRZEDSZKOLNY IM. JANA PAWŁA II W BOGUSZYCACH

Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Z całej gminy nadeszło 25 prac.

Dnia 16 grudnia 2013 roku Komisja Konkursowa w składzie:

Smarzlik Izabela, Barbara Jaworska wyłoniła zwycięzców konkursu.

Komisja konkursowa oceniając prace zwracała szczególną uwagę na: samodzielność, estetykę, zgodność z tematem, ogólne wrażenie artystyczne.

Przyznano następujące miejsca oraz wyróżnienia:

 

KATEGORIA WIEKOWA 3-4 LATKI

 

I MIEJSCE    ANGELIKA SMANDZIK - Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach, Nauczyciel: Aleksandra Domagała

II MIEJSCE  ZUZIA. L - Przedszkole Publiczne w Prószkowie Nauczyciel: Beata Szyszka

III MIEJSCE MALWINA - Przedszkole Publiczne w Górkach

 

WYRÓŻNIENIA

 

EMILIA SKRZYPCZYK - Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich, Nauczyciel: Ewelina Grund

FILIP AMBICKI - Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich, Nauczyciel: Ewelina Grund

AGNIESZKA PUDEŁKO - Przedszkole Publiczne w Zimnicach Małych, Nauczyciel: Helena Styra

MAJA GURBIERZ- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Małych, Nauczyciel: Helena Styra

JULIA - Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Zuzanna Pater

BARTOSZ - Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Zuzanna Pater

ANNAP- Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Beata Szyszka

SZYMON.K- Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Beata Szyszka

WIKTORIA- Przedszkole Publiczne w Górkach

MAJA KOBZIK- Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach, Nauczyciel: Aleksandra Domagała

 

 

 

 

KATEGORIA WIEKOWA 5-6 LATKI

 

I MIEJSCE OLIVER CUDA - Przedszkole Publiczne w Zimnicach Małych, Nauczyciel: Helena Styra

II MIEJSCE JULIA.D - Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Beata Szyszka

III JULIA GRZEGORZEWSKA- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich, Nauczyciel: Ewelina Grund

 

 

WYRÓŻNIENIA

 

FILIP WAWRZYŃSKI - Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich, Nauczyciel: Ewelina Grund

ANTONINA. G - Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Beata Szyszka

JULIA.W - Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Beata Szyszka

OLA.J - Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Beata Szyszka

SIMON- Przedszkole Publiczne w Górkach

KAMIL CHUDALA- Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach, Nauczyciel: Anna Zamojska- Nocoń

LAURA PIECHOTA-  Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach, Nauczyciel: Anna Zamojska- Nocoń

EWA WOLKIEWICZ- Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Karolina Widera 

KINGA ZAJA- Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel: Karolina Widera

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielkom za wkład pracy włożony

 

w przygotowanie dzieci do konkursu, gratulujemy dzieciom oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

 

KARTKA_SWIaTECZNA

NASZE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIAT

NASZE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIAT

 

BOŻEGO NARODZENIA

 

Przedszkolaki zamieniły się we wspaniałych cukierników, które stworzyły piękne, pachnące i pyszne pierniczki. Dzieci samodzielnie wałkowały, wycinały wybrane kształty. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, serduszka, choinki, księżyce, które pani Lucynka włożyła do piekarnika. Kiedy pierniczki były upieczone a w całym przedszkolu unosił się zapach przyprawy korzennej. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały.

 pierniczki1

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

           03.12.2013 r.oczekiwany przez wszystkich Gość w czerwonym ubranku zjawił się w naszym Przedszkolu w towarzystwie artystów teatrzyku Artma z Krakowa. Zanim dzieci otrzymały upragnione prezenty, obejrzały przedstawienie "Zaginiony renifer Świętego Mikołaja". Wesoła historia z morałem bardzo spodobała się dzieciom.

          Przedszkolaki pięknie podziękowały i zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

Spotkanie z Św. Mikołajem minęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

SPOTKANIE_Z_MIKOlAJEM

ANDRZEJKI BAL WRÓŻEK I CZARODZIEJÓW

ANDRZEJKI BAL WRÓŻEK I CZARODZIEJÓW

 

Dnia 27 października 2013r przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły Andrzejki ? Bal Wróżek i Czarodziejów. Na ten dzień sala przedszkolna stała się krainą czarów, natomiast przedszkolaki zamieniły się we wróżki i czarodziejów.Na początku spotkania zaproszona specjalnie na tą okazję wróżka wytłumaczyła dzieciom, na czym polega to święto oraz wyjaśniła charakterystyczne dla niego tradycje. By zabawa miała swój urok dzieci musiały nauczyć się odpowiedniego zaklęcia, dzięki któremu wszystkie wróżby będą miały szansę się spełnić.

?Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary."

 

Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Andrzejki były wspaniałą zabawą, wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

Dzień ten był wypełniony śmiechem, śpiewem i oczywiście wróżbami.

andrzejki

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

22.11.2013 r. obchodziliśmy w przedszkolu ?Dzień Życzliwości i Pozdrowień?

To niezwykle ciekawe święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Postanowiliśmy, więc uczcić ten dzień w naszym przedszkolu.

Na początku zajęć ustaliliśmy z dziećmi, co oznacza być dobrym kolegą oraz jakimi kolegami jesteśmy.

Z tej okazji dzieci wykonywały wspólny plakaty w kształcie serca ?Dekalog przyjaźni i życzliwości?, który zachęcał do częstego uśmiechu i używania elementarnych zwrotów grzecznościowych np. "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "uśmiechnij się" czy "życzę miłego dnia!".

W dniu życzliwości życzymy wszystkim uśmiechu i radości

dzien_zyczliwosci

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Proszę Państwa, o to miś

 

Miś jest bardzo grzeczny dziś

 

Chętnie państwu łapkę poda

 

Nie chce podać? A to szkoda.

 

20 listopada grupa Biedronki i grupa Kotki razem obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia.?. W tym dniu dzieci przyniosły z domów swoje ulubione maskotki. Brały udział w konkursach, słuchały opowieści o misiach a przede wszystkim bawiły się przy ulubionych piosenkach: ?Pokochaj pluszowego misia?, Jadą, jadą misie?, ?Dwa malutkie misie?.

 

"MAMO, TATO ,WOLĘ WODĘ!"

NASZE RZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

 

"MAMO, TATO ,WOLĘ WODĘ!"

 

Nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii ?Mamo, tato, wolę wodę!", której głównym celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród przedszkolaków.        Partnerami merytorycznymi ?Mamo, tato, wolę wodę!? są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. Głównym bohaterem kampanii jest wodna postać - sympatyczny Zdrojek, który wprowadza dzieci w świat wody. I to właśnie razem ze Zdrojkiem w listopadzie przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania, poszerzyły swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz poznały jej właściwości, zastosowania i sposoby oszczędzania.

Zadaniem Uczestnika Konkursu było przeprowadzenie w przedszkolu, co najmniej trzech zajęć edukacyjnych na temat wody na podstawie scenariuszy udostępnionych przez Organizatora: Wolę wodę, bo daje życie", "Wolę wodę, bo daje zdrowie i siłę", "Wolę wodę, bo jest bezcenna", "Wolę wodę, bo jest ważna".

Przez trzy dni dzieci przychodziły do przedszkola ubrane na niebiesko.Podczas zajęć, zabaw, doświadczeń dzieci poznały znaczenie wody w funkcjonowaniu istot żywych w środowisku.Przeprowadzone zostały eksperymenty z wodą, które okazały się świetną uczącą zabawą dydaktyczną.Podczas zajęć dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne dotyczące wody i ?Zdrojka?. Dzieci poznały Akademię Zdrojka, zapoznały się z interaktywnymi grami, słuchały bajki "Zdrojka" i jego przyjaciół. Dużo radości sprawiło dzieciom zadanie pt. "Ludziki", ułożenie z klocków postaci "Zdrojka" - ludzika symbolizującego wodę. Przedszkolaki bawiły się przy "Modelowym talerzu żywieniowym", układały produkty spożywcze wg zasad, gwarantujących dzieciom zdrowie.  Przedszkolaki uczestniczyły również w quizie na temat, ?Co wiem o wodzie?? oraz konkursie plastycznym ?Mój przyjaciel Zdrojek?

Zajęcia były bardzo ciekawe i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków. Realizacja programu edukacyjnego wpoiła dzieciom zasady zdrowego stylu życia. Przedszkolaki nasze wiedzą, że ?Każdy człowiek wie, że aby zdrowo żyć trzeba 5 posiłków dziennie jeść, ruszać się i wodę pić

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

"WITAMINKOWY DZIEŃ CHŁOPAKA"

          30 września,to święto wszystkich chłopaków. W grupie "Biedronek" i ?Kotków? ten dzień obchodzony był pod hasłem "Witaminowy Dzień Chłopaka". Dzieci wykonały zdrową, witaminową sałatkę owocową. Sprawnie pokroiły w kostkę,  z zachowaniem szczególnej ostrożności podczas posługiwaniem się nożem, owoce: jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi itp. Po przygotowaniu sałatki przedszkolaki zasiedli do wielkiej uczty witaminowej. Oczywiście nie zabrakło prezentów dla chłopców ?Krawat Super chłopaka? i dyplomy dla Super chłopaka?

 

WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

"WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI"

Jesień to pora przeziębień. Dzieci już wiedzą jak się przed nimi zabezpieczyć. Natura obdarowuje nas o tej porze roku wspaniałym bogactwem owoców i warzyw. Dzieci samodzielnie wykonały z owoców pyszny koktajl. Wszystkim, którzy go próbowali,   bardzo smakował ? mniam!

 

SPRZATANIE ŚWIATA

"SPRZATANIE ŚWIATA"- "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA"

          Dnia 20.09.2013r obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka połączony z ?Sprzątaniem Świata?. W sali grupy ,,Kotków? odbyły się zabawy integracyjne, zagadki, zabawy ruchowe ze śpiewem i konkursy. Podczas zabaw integracyjnych nasze dzieci utrwaliły wiadomości na temat segregacji śmieć i jak należy dbać o nasze środowisko. Po zabawach dzieci wybrały się na spacer uliczkami Boguszyc. Zaopatrzone w rękawice oraz  worki przystąpiły do sprzątania. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę i chronić ją, by korzystać z jej walorów. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasze przedszkolaki będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

sprzatanie_swiata

KOLOROWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

"KOLOROWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU"- POWITANIE JESIENI

 

         23.09.2013rpożegnaliśmy lato i powitaliśmy jesień. Dzieci brały udział w jesiennych zabawach, rozwiązywały zagadki związane z tą porą roku. Dzień ten zachęcał również dzieci do spożywania warzyw i owoców  jako darów natury. W tym celu zgromadziliśmy w sali pachnące i aromatyczne jabłka, gruszki, pomarańcze, kiwi, marchewki i wiele innych okazów. Próbowaliśmy rozpoznawać te okazy dotykiem, węchem, smakiem wzrokiem.

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały pomysłowe i oczywiście w kolorach jesieni prace o tematyce jesiennej, które wzbogaciły przedszkolną galerię.

 

przywitanie_jesieni

POLICJANCI Z PSAMI TROPIĄCYMI

"POLICJANCI Z PSAMI TROPIĄCYMI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKI"

 

          Policjanci razem z psami służbowymi odwiedzili dzieci w naszym przedszkolu. Tematem spotkania było między innymi bezpieczeństwo dzieci na drodze w domu oraz prawidłowe zachowanie wobec nieznanych osób. Największą atrakcją był jednak pokaz umiejętności psów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym, jaką rolę spełnia pies w pracy policjantów. Policjanci udzielali dzieciom wskazówek jak należy zachować się w spotkaniu z nieznanym psem, jaką przyjąć postawę, by pies nie wyrządził krzywdy. Przedszkolaki nauczyły się, co mogą zrobić w razie ataku psa. Funkcjonariusz policji pokazał dzieciom jak przyjmować postawę na tzw. ?żółwia? w celu zmniejszenia skutków pogryzienia.

Dzieciaki bardzo chętnie dyskutowały o tym, co wolno, a co jest zabronione i wykazały się przy tym bardzo dużą wiedzą.

 

Na zakończenie wszyscy pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia a policjanci obdarowali dzieci książeczkami? Bezpieczny przedszkolak? ? za które bardzo dziękujemy.

pies_policja

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

"PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA"

          Dnia 25.09.2013r w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu - śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Dla większości dzieci był to pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Po części artystycznej nastąpił moment kulminacyjny, czyli pasowanie na przedszkolaka, którego dokonała pani dyrektor Alina Wasilewska. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę "Dyplom Przedszkolaka" oraz pamiątkowy medal.

Po zakończeniu ceremonii wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

SERDECZNIE WITAMY

"SERDECZNIE WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2013/2014"

Serdecznie witamy Dzieci, Rodziców i wszystkich Przyjaciół Naszego Przedszkola    w nowym roku szkolnym.

Szczególnie ciepło Witamy wszystkie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły progi naszego przedszkola.

Życzymy, aby nowy rok szkolny upłynął Wam w radosnej atmosferze a na Waszych twarzach zawsze gościł uśmiech.