slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2012/2013

"W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA PO STU LATACH"

?W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA PO STU LATACH?

          23 maja 2013 roku dzieci wzięły udział w przedstawieniu pt. ?W 80 dni dookoła świata po stu latach? na motywach powieści przygodowej Juliusza Verne?a.

Spektakl odbył się w Amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Sztuka została przygotowana przez Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki (tekst i reżyseria: Jerzy Bielunas, muzyka: Mateusz Pospieszalski, scenografia: Andrzej Czyczyło, kostiumy: Elżbieta Terlikowska, choreografia: Maciej ?Gleba? Florekzwycięzca pierwszej edycji programu You Can Dance).

Było to niezwykle dynamiczne widowisko, stworzone z myślą o widzach w każdym wieku.

80dni

"GMINNY PRZEGLĄD UMIEJĘTNOŚCI TANECZNYCH"

?GMINNY PRZEGLĄD UMIEJĘTNOŚCI TANECZNYCH?

 

         W ramach realizowanej w naszym przedszkolu dwuletniej innowacji pedagogicznej

pt. ?Spotkania i zabawy z muzyką ? rozwijanie twórczej aktywności dzieci w wieku przedszkolnym??, przedszkole nasze było organizatorem ?Gminnego przeglądu umiejętności tanecznych?.

Przegląd odbył się 15.05.2013r o godz. 13.00 w sali gimnastycznej.

W przeglądzie wzięły udział trzy przedszkola- Przedszkole Publiczne z Prószkowa, Przedszkole Publiczne z Górek i nasze przedszkole.

Każde z przedszkoli przygotowało dowolny układ tańca dyskotekowego.

Nasze przedszkole reprezentowała grupa dziewczynek 5-6 letnich, który zatańczyły do przeboju grupyPsy - ?Gangnam Style? .

Po występach Pani Dyrektor wręczyła występującym przedszkolom dyplomy, pamiątkowe puchary i podziękowania.

Na zakończenie uroczystości na dzieci czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców, za który bardzo dziękujemy.

spotkanie_z_muzyka

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radością, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów składają Dyrekcja oraz pracownicy przedszkola.

 

wielkanoc1

ŚNIADANIE WIELKANOCNE ? SZUKANIE ZAJĄCZKA

 

ŚNIADANIE WIELKANOCNE ? SZUKANIE ZAJĄCZKA

 

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych.
Wspólnie z dziećmi ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych jak; zajączki, kurczaczki, baranki i kartki świąteczne.
Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień.

Przedsmak świątecznej atmosfery mogliśmy poczuć podczas grupowego śniadanka wielkanocnego, które odbyło się 26 marca.
Wszyscy odświętnie ubrani, usiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów, na których znalazły się wszystkie niezbędne świąteczne smakołyki.
Złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia, podzieliliśmy się jajeczkiem i z apetytem zjedliśmy śniadanko.
Po śniadaniu na dzieci czekała słodka niespodzianka zostawiona przez zajączka.
 
wielkanoc

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

?ŚWIATOWY DZIEŃ WODY?

?Woda do picia, woda do mycia bez niej na świecie nie byłoby życia?.

 

22 marca 2013 r na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

Także i w naszym Przedszkolu dzieci przygotowały się na tę niecodzienną imprezę. Dzieci wzięły udział w pogadance na temat znaczenia wody w przyrodzie, znaczenia wody dla życia i zdrowia człowieka. Przedszkolaki zapoznały się z jej właściwościami biorąc udział w doświadczeniach z wykorzystaniem wody, (co pływa, co tonie, co rozpuszcza się w wodzie, oczyszczanie wody itp.

Dzień Wody dał wiele radości naszym przedszkolakom, jest świetną okazją do poznawania przyrody i problemów otaczającego nas świata.

dzien_wody

WITAJ WIOSNO- "DZIEŃ ZIELONY"

WITAJ WIOSNO- ?DZIEŃ ZIELONY?

          Dnia 21.03.2013 r obchodziliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny oraz Obchody Zielonego Dnia. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na zielono. Omawialiśmy pierwsze oznaki wiosny, nazywaliśmy rośliny, ptaki, zwierzęta, które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu. Szukaliśmy w sali zabawek, przedmiotów oraz innych rzeczy w kolorze zielonym. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały programy artystyczne, były konkursy, piosenki, tańce i wspólne pląsy. Wszyscy bawili się wesoło. W tak wiosennej i zielonej atmosferze pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Takie dni jak ten zielony dają dzieciom dużo radości i uśmiechu.

dzien_zielony

Filharmonia

W zaczarowanym świecie muzyki, czyli wizyta ?Kotków? i ?Biedronek?

 

w Filharmonii Opolskiej w Opolu

 

          18 marca 2013r przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Filharmonii Opolskiej.

W przepięknym budynku Filharmonii dzieci nie tylko miały okazję zobaczyć wspaniałe wnętrza, ale także uczestniczyły w koncercie na instrumenty smyczkowe w wykonaniu kwartetu Con Amore pt. ? Ilustracja muzyczna odgłosów budzącej się przyrody?.

Dzieci aktywnie brały udział w koncercie, rozwiązywały zagadki muzyczne, rozpoznawały znane im utwory muzyczne itp.

Wycieczka okazała się niesamowitą przygodą wprowadzającą dzieci w wspaniały

i niezwykły świat muzyki klasycznej

filharmonia

"ZIELONY KĄCIK PRZYRODY"

"ZIELONY KĄCIK PRZYRODY"

 

        

Nie mogąc się doczekać nadejścia ?Pani Wiosny" postanowiłyśmy założyć wspólnie z dziećmi ?Zielony kącik przyrody?.

Dzieci wspólnie z nauczycielkami przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, watę, nasiona, wodę, doniczki itp. Następnie przedszkolaki poznały nasiona fasoli, grochu, dyni, słonecznika, ogórka, owsa i rzeżuchy. Porównywały ich kształt, wielkość, kolor. Oglądały kolorowe torebki, w których są sprzedawane nasiona w sklepie.

Dzieci zasiały w swoim kąciku przyrody rzeżuchę i owies, posadziły do ziemi cebulkę. Poznały dwa sposoby wysiewu nasion do ziemi i na watę.

Wszystkie dzieci dbają o swoje roślinki w kąciku przyrody poprzez codzienne podlewanie.

Wyhodowane nowalijki wykorzystamy do zrobienia wiosennych kanapek, które są źródłem witamin.

zielony_kacik

"DZIEŃ MORZA"

"DZIEŃ MORZA"

 

          14.03.2013r w naszym przedszkolu odchodziliśmy Dzień Morza- ?Dzień pasiasty?.

Dzień ten był okazją do zapoznania dzieci z tematem związanym z morzem: znaczeniem transportu morskiego, bezpieczeństwem na morzu, ochroną środowiska i problemami ludzi morza.

Przedszkolaki brały udział w różnych zabawach i konkursach związanymi z tematyką morską np. zabawa ?Statki na morzu? ? zabawa przy piosence ?Szanty?, zabawy z gazetami itp. Dzieci również śpiewały i brały udział w zabawach ruchowych m.in. ,,Odpływają łodzie z bananami w świetle gwiazd? aż strach pomyśleć ile tych łodzi odpłynęło, gdyż zabawa ta była bardzo żywa i dynamiczna. Cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci.

Morze było również przewodnim tematem wielu ciekawych prac plastycznych.

dzien_morza

DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET

           ?Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek?? Tak więc 8-go marca 2013r wszystkie dziewczynki miały okazję poczuć się wyjątkowo, jak prawdziwe choć jeszcze całkiem małe kobietki.

Chłopcy z grupy ? Biedronki? i ?Kotki? przygotowali dla swoich koleżanek i pań specjalny występ artystyczny. Nie zabrakło tańców, piosenek i tradycyjnego ?Sto lat!?.

Chłopcy życzyli swoim koleżankom wszystkiego najlepszego, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń.

Na koniec młodzi dżentelmeni wręczyli dziewczynkom własnoręcznie wykonane laurki i piękne żółte tulipany. Dzień był pełen uśmiechu, radości oraz słodkość.

 

dzien_kobiet

"ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA"

"ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA"

 

"Kotek"
Cztery łapki w nich pazurki
lubię zbiegać prosto z górki.
Tulić, łasić się, przymilać
po gałązkach też się wspinać.
Piję mleczko bardzo zdrowe
by wieść życie kolorowe.
Kto ja jestem? Bardzo proszę:
Kotek, takie imię noszę!

         18 lutego 2013r po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy ?Światowy Dzień Kota?. Już od rana do przedszkola schodziły się dzieci przebrane za kotki z pomalowanymi buziami prezentującymi czarne noski i wąsiki. Przedszkolaki w tym dniu przyniosły ze sobą rzeczy związane z kotkami np. książeczki, zdjęcia, maskotki.

To właśnie tego dnia nasze przedszkole zmieniło się w ? Kocią krainę?, pełną zabaw

i kocich swawoli. Po krótkim przedstawieniu celu spotkania i odśpiewaniu znanych piosenek o ?Kotkach? przyszedł czas na kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć: rozwiązywania zagadek o kotach, picia mleka z kubeczka, układania puzzli z kotkami, pokonywania trudnego toru przeszkód, tańczenia kocich tańców.

Po zabawach przyszedł czas na oglądanie prezentacji multimedialnej pt. "Koty kotki

i kociaki" i oglądania bajki pt. ?Przygody Kota Filemona?.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną o kotkach.

Dzień kota był niezwykłym dniem, który długo będziemy wspominać. To dzień, który sprawił, że wszyscy w naszym przedszkolu mogli poczuć się jak kotki

i zintegrować jeszcze bardziej we wspólnej zabawie. Z całą pewnością Dzień Kota wpisze się na dobre w nasz kalendarz imprez.

dzien_kota

WALENTYNKI "DZIEŃ CZERWONY"

WALENTYNKI ? DZIEŃ CZERWONY?

 

Dnia 14 lutego 2013r w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono a to za sprawą czerwonego dnia, który odbył się z okazji Walentynek - święta chłopców i dziewczynek.

Na początku imprezy panie przybliżyły dzieciom postać św. Walentego oraz pojęcia miłości, przyjaźni, serdeczności i koleżeństwa.

Były konkursy, zabawy przy muzyce, zabawy integracyjne, zagadki, układanie puzzli, taniec z balonami.

Po skończonej zabawie dzieci zasiadły do stolików zajadając pyszne rogaliki przygotowane przez mamę Piotrusia Berneker-, za które bardzo dziękujemy

 

Uśmiech na twarzach przedszkolaków oznaczał, że zabawa była udana.
 
walentynki

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

 

         Dnia 22.01.2013 r w naszym przedszkolu odbyła się ?Dyskoteka Karnawałowa?. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy dźwiękach muzyki disco. Wielką atrakcją podczas dyskoteki była zabawa z chustą animacyjną z podrzucaniem konfetti i serpentyn. Wspólna zabawa dała wszystkim wiele radości i dużo śmiechu.

 

dyskoteka_karnawal

życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,

 

Składamy Wszystkim serdeczne życzenia.

 

Niech Wam święta miłe będą,

 

Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.

 

Z wigilią tuż po zmroku,

 

I w radosnym Nowym Roku

 

Wesołych Świąt Życzy
 
 
zyczenia
 

Wigilijne Spotkanie Świąteczne

? Wigilijne Spotkanie Świąteczne? w Restauracji ? Antek?

 

         Dnia 18.12.2012r odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne w Restauracji ? Antek?

w Źlinicach z udziałem rodziców oraz zaproszonych gości.

Nasze przedszkolaki zaprezentowały świąteczny program artystyczny pełen muzyki, tańca i śpiewu. Głównym punktem programu były Jasełka w wykonaniu dzieci 6 letnich. Mali aktorzy spisali się na medal. Występy dzieci dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Ich wysiłek i włożony trud w przygotowanie świątecznego programu został nagrodzony licznymi brawami.

Dzieci specjalnie na tą okazję przygotowały w swoich grupach upominki świąteczne, którymi obdarowały swoich rodziców.

Przy kawie i ciastku wszyscy spędzili czas w miłym i świątecznym nastroju.

wigilia_antek

WIGILIJNY OBIAD W PRZEDSZKOLU

WIGILIJNY OBIAD W PRZEDSZKOLU

          Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Przedszkole to też jedna wielka rodzina.

Dlatego też 19 grudnia zorganizowaliśmy wspólną Wigilię dla dzieci i pracowników przedszkola.

Wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Potem było wspólne kolędowanie i czas na uroczysty obiad. Jak tradycja nakazuje, potrawy również były wigilijne,

a nastrój prawdziwie ciepły i radosny.

wigilijny_obiad

WYNIKI IV GMINNEGO KONKURSU

WYNIKI IV GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

?PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ BOŻONARODZENIOWEJ?


ZORGANIZOWANEGO PRZEZ

ZESPÓŁ SZKOLNO ? PRZEDSZKOLNY IM. JANA PAWŁA II W BOGUSZYCACH

Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Z całej gminy nadeszło 20 prac.

Dnia 20 grudnia 2012 roku Komisja Konkursowa w składzie:

Alina Wasilewska, Smarzlik Izabela, Barbara Jaworska wyłoniła zwycięzców konkursu.

Komisja konkursowa oceniając prace zwracała szczególną uwagę na: samodzielność, estetykę, zgodność z tematem, ogólne wrażenie artystyczne.

Przyznano następujące miejsca oraz wyróżnienia:

 

KATEGORIA WIEKOWA 3-4 LATKI

 

I MIEJSCE    KAMIL CHUDALA - Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach Nauczyciel: Aleksandra Domagała

II MIEJSCE MARIA BUBA - Przedszkole Publiczne w Prószkowie Nauczyciel: Beata Szyszka

III MIEJSCE AGNIESZKA PIECHACZEK - Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach Nauczyciel: Aleksandra Domagała

 

WYRÓŻNIENIA

 JULIA - Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich Nauczyciel: Joanna Olender

JONASZ - Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich Nauczyciel: Joanna Olender

DAWID GOLDMAN - Przedszkole Publiczne w Prószkowie: Nauczyciel: Beata Szyszka

OLA JUNG - Przedszkole Publiczne w Prószkowie: Nauczyciel: Beata Szyszka

MALWINA STĘPIEŃ - Przedszkole Publiczne w Prószkowie: Nauczyciel: Beata Szyszka

KINGA.Z - Przedszkole Publiczne w Prószkowie: Nauczyciel: Anna Lalik

 

KATEGORIA WIEKOWA 5-6 LATKI

 

I MIEJSCE KAROLINA KURPIERZ - Przedszkole Publiczne w Prószkowie Nauczyciel: Zuzanna Pater

II MIEJSCE JULIA ROGÓŻ - Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach Nauczyciel: Anna Zamojska Nocoń

III MIEJSCE LAURA- Przedszkole Publiczne w Górkach

 

WYRÓŻNIENIA

 

OLIWIA DYDUCH - Przedszkole Publiczne w Prószkowie: Nauczyciel: Zuzanna Pater

ZOSIA KMIOTEK - Przedszkole Publiczne w Prószkowie: Nauczyciel: Zuzanna Pater

TOMASZ WIECEK- Przedszkole Publiczne w Prószkowie: Nauczyciel: Zuzanna Pater

MATEUSZ.R- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich Nauczyciel: Joanna Olender

KAROLINA HRYNIÓW- Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach Nauczyciel: Anna Zamojska Nocoń

MILENA- Przedszkole Publiczne w Górkach

KRZYSIEK- Przedszkole Publiczne w Górkach

ANETA- Przedszkole Publiczne w Górkach

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielkom za wkład pracy włożony

 

w przygotowanie dzieci do konkursu, gratulujemy dzieciom oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

konk_plastyczny

POWITANIE ZIMY "DZIEŃ BIAŁY"

POWITANIE ZIMY ?DZIEŃ BIAŁY?

 

 

          Dnia 17.12.2012 r. obchodziliśmy w przedszkolu ?Biały Dzień? tego dnia w przedszkolu dominującym kolorem był ulubiony kolor Pani Zimy - biały.

Dzieci brały udział w zimowych zabawach, rozwiązywały zagadki związane z tą porą roku, rzucały śnieżkami, lepiły bałwana, jeździły na łyżwach, wykazały się także celnością podczas rzucania papierowymi śnieżkami do kosza. Podczas zabaw i pląsów przy muzyce wszystkim dopisywał dobry humor. Następne spotkanie będzie z kolorem czerwonym na ?Walentynki?.

powitanie_zimy

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

 

Ding dong ding dong spadł już śnieg

 

pierwsza gwiazdka z nami jest
jest ktoś taki ktoś, kto chce
właśnie dziś odwiedzić mnie
miły starszy siwy Pan
z wielkim workiem przyjdzie sam
i dostaniesz to, co chcesz
dzisiaj jest magiczny dzień...

 

7 grudnia 2012r w progach przedszkola zawitał Święty Mikołaj.

Na tą wizytę wszystkie przedszkolaki czekały z ogromną niecierpliwością. Dzieci powitały niezwykłego gości piosenką i wierszykami. Mikołaj odwdzięczył się wręczając każdemu przedszkolakowi wspaniały prezent. Dzieci otrzymały również prezenty w postaci nowych zabawek do swoich sal.

Przedszkolaki pięknie podziękowały i zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

Spotkanie z Św. Mikołajem minęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

 

mikolaj

"SMOCZA JAMA"

WYJAZD DZIECI DO SALI ZABAW

 

 

 

W OPOLU "SMOCZA JAMA"

 

         6 grudnia 2012r przedszkolaki pojechały na wycieczkę do sali zabaw w Opolu ?SMOCZA JAMA?

Jest to wymarzone miejsce dla małych amatorów wielkiego szaleństwa w basenach kulkowych, na zjeżdżalniach i w krętych tunelach.

W czasie zabaw uśmiech i zadowolenie nie znikało z twarzy naszych podopiecznych.
 
smocza_jama

ANDRZEJKI

ANDRZEJKI

 

?Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary."
 

W naszym przedszkolu nie brakuje okazji do wspólnej zabawy.

I tak 27.11.2012 r. każda z grup przedszkolnych obchodziła ? Andrzejki?.

Dzieci zapoznały się z tradycją wróżb andrzejkowych, które wprowadziły przedszkolaków w magiczną atmosferę. Dzieci wróżyły z zaczarowanych gwiazdek, bucików, wrzucały grosiki do ?studni?, sprawdzały, z kim połączy je los i kim będą w przyszłości,

a nawet ile prezentów czeka ich od Św. MikołajaJ

Dla dzieci była to świetna zabawa z przekazaniem naszej ludowej tradycji.

Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

Andrzejki były wspaniałą zabawą, wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

Dzień ten był wypełniony śmiechem, śpiewem i oczywiście wróżbami.
 
andrzejki

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

?Dzień Życzliwości i Pozdrowień? na stałe wpisał się do kalendarza imprez w naszym przedszkolu.

To niezwykle ciekawe święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Postanowiliśmy, więc uczcić ten dzień w naszym przedszkolu.

Na początku zajęć ustaliliśmy z dziećmi, co oznacza być dobrym kolegą oraz jakimi kolegami jesteśmy.

Z tej okazji dzieci wykonywały wspólne plakaty, które zachęcały ich do częstego uśmiechu i używania elementarnych zwrotów grzecznościowych np. "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "uśmiechnij się" czy "życzę miłego dnia!".

 

W dniu życzliwości życzymy wszystkim uśmiechu i radości

dzien_zyczliwosci

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

Proszę Państwa, o to miś

Miś jest bardzo grzeczny dziś

Chętnie państwu łapkę poda

Nie chce podać? A to szkoda.

 

 

Z okazji tego święta każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia a przedszkole zamieniło się w Krainę Pluszowych Misiów.

Podczas ?parady misiów? w rytmie muzyki dzieci kolejno prezentowały swoje misie przyniesione z domów. Wszystkie misie bawiły się tego dnia razem z dziećmi, podczas wspólnych zabaw i śpiewu wszystkich przedszkolaków. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły konkursy zręcznościowe: "Niedźwiedź wspina się" oraz "Wyjadanie miodku z talerzyka" czy pokonywanie toru przeszkód.

Zabawę zakończyliśmy wspólnymi tańcami przy ?miniowej? muzyce.

 

Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy ? misiowo? udany.

dzien_misia

"DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA"

?DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA?

 

          W dniu 11 listopada 2012 r. w jesienne słoneczne popołudnie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wiejskich obchodach dnia Świętego Marcina.

Przedszkolaki z pochodniami przygotowanymi przez Panią sołtys Lidię Piechaczek przemaszerowały od kościoła w Boguszycach do Straży Pożarnej w Źlinicach.

Przed strażą pożarną dzieci zaprezentowały program artystyczny, za który zostały obdarowane przez panią sołtys słodkimi niespodziankami.

W uroczystościach brali udział rodzice oraz mieszkańcy Boguszyc, Źlinic, Chrzowic oraz Folwarku.

Dziękujemy serdecznie dzieciom i rodzicom za udział w uroczystości.
sw_marcin

11 LISTOPADA ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 LISTOPADAŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

         9 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup przygotowywały się do Święta Niepodległości. Prowadzone były zajęcia dydaktyczne poświęcone symbolom narodowym. Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne i recytowały wiersze o Polsce. Zobaczyły prezentacje multimedialną pt. ? Mój kraj to Polska?

Dzieci wykonały piękne symbole przypominające o przynależności narodowej takie jak Flagę Polski, Orzełka, Mapę Polski .
Ten dzień na długo utkwi nam w pamięci, bo przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy.

 

11_listopada

WYJAZD DO TEATRU LALKI I AKTORA W OPOLU

WYJAZD DO TEATRU LALKI I AKTORA W OPOLU NA SPEKTAKL PT. "O PIESKU I KOTCE"

 

          W poniedziałek 29 października wyruszyliśmy autobusem na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na przedstawienie pt. ? O PIESKU I KOTCE?.

Spektakl kukiełkowy połączony z udziałem żywego aktora na scenie prawdziwego teatru dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Ruchome lalki, rekwizyty,

a nawet dekoracje wprowadziły nas ?widzów w zaczarowany świat baśni, w którym wszystko jest możliwe. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, sceny, kurtyny, aktorów, dźwięku

i świateł.

Pobyt w teatrze dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i zachęcił do częstszego obcowania z tego rodzaju sztuką. Po powrocie do przedszkola dzieci odzwierciedlały swoje wrażenia i przeżycia w rozmowach, zabawach i rysunkach.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za udział w wycieczce.

wyjazd_do_teatru

"PIŻAMOWY BAL JESIENNY"

"PIŻAMOWY BAL JESIENNY"

 

Dnia 28.10.2011r w naszym przedszkolu odbył się

PIŻAMOWY BAL JESIENNY?.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane nietypowy strój, bo w ?PIŻAMY?.

Na początku naszej imprezy wszystkie dzieci zaprezentowały w rytm muzyki swój wspaniały strój ? Piżamkę?. Nie zabrakło przy tym wspólnych konkursów i zabaw przy muzyce. Po szalonych tańcach i zabawach dzieci zasiadły do stołu gdzie czekał na nich smaczny poczęstunek.

Po powrocie nastąpił dalszy ciąg zabawy- ? Piżamowa dyskoteka?.

 

pizamowy_bal

"DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW"

"DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW"

 

           Dzień 9 października 2012 r był niecodziennym dniem w naszym przedszkolu.

Tego dnia po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Warzyw i Owoców. Dzień ten zachęcał dzieci do spożywania warzyw i owoców, jako darów natury. W tym celu zgromadziliśmy

w naszej sali pachnące i aromatyczne jabłka, gruszki, pomarańcze, kiwi, marchewki ...

i wiele innych okazów. Próbowaliśmy rozpoznawać te okazy dotykiem, węchem, smakiem

i wzrokiem.  Porównywaliśmy wskazując podobieństwa i różnice, przeliczaliśmy, smakowaliśmy z zamkniętymi oczami i badaliśmy ich fakturę. Warzywa i owoce okazały się niezwykle aromatyczne i smakowite. Zabawy przeplatały tańce, śpiewy i pląsy.

W tym dniu dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola swoje ulubione warzywa i owoce, z których zrobiły przeróżne ludziki.

Uśmiech na twarzach dzieci oznaczał, że zabawa była udana.

warzywa_i_owoce

ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI

ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI

 

Dnia 01.10.2012 dzieci z grupy ?Biedronki? i ? Kotki? obchodziły szczególne święto

?Światowy Dzień Muzyki?.

Od rana słuchały muzyki z różnych stron świata - muzyki klasycznej, ludowej i disco.

Jednym z najważniejszych punktów obchodów tego szczególnego święta były wspólne zabawy przy muzyce. Dzieci tańczyły przy muzyce, śpiewały i odgadywały muzyczne zagadki np. rozpoznawały instrumenty po ich brzmieniu i odgadywały ulubione piosenki po krótkich fragmentach. Przedszkolaki poznały różne rodzaje muzyki- pop, disco, hip-hop, muzyka klasyczna itp. Dużą atrakcja dla dzieci był pokaz filmu na DVD ? Dźwięki z otoczenia? oraz ?Klub Przyjaciół Myszki Miki- Muzyka?.

Obchody ?Światowego Dnia Muzyki? dzieci zakończyły muzykowaniem na ? byle, czym? i prezentacją swoich ulubionych piosenek.

To był wesoły i pełen muzyki dzień.

muzyka1

ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

?ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA-PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA?

 

"Każdy przedszkolak dobrze wie,

Że kiedy wrzesień już kończy się

Od najmłodszego aż po starszaka

Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!"

 

Dzień  29.09.2012r będzie niezapomnianym dniem w życiu przedszkolaków.

W obecności koleżanek, kolegów, nauczycieli oraz rodziców przedszkolaki zostały przyjęte w poczet przedszkolaków.

Uroczystość miała miejsce na boisku szkolnym. Pogoda dopisała. Dzieci wspólnie przedstawiły przygotowany program artystyczny w postaci wierszyków, piosenek i tańców.

Uwieńczeniem imprezy był Akt Pasowania dokonany przez panią Dyrektor. Dzieci, które po raz pierwszy w tym roku przyszły do przedszkola, były oficjalnie pasowane na przedszkolaków za pomocą "magicznego ołówka pani Dyrektor", następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Dziś jest nasze pasowanie

Są tu nasze drogie panie

Już od dzisiaj przyrzekamy

Że przedszkole pokochamy

Co dzień bawić się będziemy

I jedzonko ładnie zjemy

I uśmiechem przywitamy

Przychodzące po nas mamy.

 

Ten pierwszy tak ważny występ, był dla najmłodszych wielkim przeżyciem, a dla rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom, powodem do wzruszeń i dumy.

Po części oficjalnej dzieci z rodzicami przeszli na plac zabaw na słodki poczęstunek. Pogoda sprzyjała wspólnym zabawą.

 

dzienprzedszkolaka

DZIEŃ CHŁOPAKA

DZIEŃ CHŁOPAKA

Chociaż 8 marca jest wielkim świętem dziewczynek to my chłopcy też obchodziliśmy uroczyście 28 września Dzień Chłopaka. W tym dniu dostaliśmy życzenia od dziewczynek, śpiewano nam głośno ? Sto Lat? i wesoło bawiliśmy się przy muzyce. Oczywiście do serdecznych życzeń dołączone zostały również upominki dla każdego chłopaka. Dostaliśmy korony i laurki. Był również słodki poczęstunek dla wszystkich przedszkolaków.

 

dzienchlopaka1

SERDECZNIE WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2012/2013

SERDECZNIE WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Serdecznie witamy Dzieci, Rodziców i wszystkich Przyjaciół Naszego Przedszkola w nowym roku szkolnym.  Szczególnie ciepło Witamy wszystkie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły progi naszego przedszkola.

Życzymy, aby nowy rok szkolny upłynął Wam w radosnej atmosferze a na Waszych twarzach zawsze gościł uśmiech.