slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

EUROPEJSKI BAL KRÓLEWSKI

 

10.02.2012r w naszym przedszkolu odbył się ?Europejski Bal Królewski?. Tego dnia przedszkole zmieniło się w magiczną krainę pełną księżniczek, królewiczów, wróżek, rycerzy i innych bajkowych postaci.

Wspólnie podróżowaliśmy po Europie zwiedzając wybrane pałace i zamki by tam zatańczyć charakterystyczne tańce narodowe m.in. Menuet, Taniec Torreadora, Walc Wiedeński, Irlandzki taniec dworski. Pary tańczyły znakomicie w pięknie zaaranżowanej sali balowej. Wielką atrakcją podczas balu była zabawa z chustą animacyjną i gotowanie ?spaghetti?.

W rytm Włoskiej poleczki ? Tarantella? dzieci rytmicznie podrzucały gazetowy makaron przygotowany poprzedniego dnia w ranku. Mali kucharze dodawali do wspólnego garnka- konfetti- włoską mieszankę przypraw. Radość i uciechy przy tym było, co niemiara.

Niewątpliwie Europejski Bal Królewski był dla wszystkich przedszkolaków bardzo ważnym i niezapomnianym wydarzeniem. Dzieci świetnie się bawiły przy dźwiękach muzyki, a najlepszym dowodem na to były ich zadowolone miny i szerokie uśmiechy na twarzach.

Bardzo dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków za przygotowanie wspaniałych strojów, w których wystąpiły dzieci oraz za przyniesienie dekoracji do przyozdobienia naszej sali na bal: balony, serpentyny, konfetti.

Zdjęcia w Galerii.

bal_krolewski