slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

sw.patryk

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

 

 

?DZIEŃ ZIELONY?

 

 

16 marca 2012r obchodziliśmy w przedszkolu Dzień św. Patryka. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Tego dnia dzieci, a także ich panie ubrane były na zielono. Już od rana zabawom w zielonym klimacie nie było końca.

Przedszkolaki z grupy ?Pszczółki? dowiedziały się, kim był św. Patryk, poznały legendy np. legendę o skrzatach pilnujących zakopanego na końcu tęczy garnka ze złotem.

Poznały zwyczaje Irlandzkie, baśniowe postacie takie jak elf Leprikon oraz uczyły się tańca irlandzkiego oczywiście przy irlandzkiej muzyce.

Dzieci szukały również ukrytego w przedszkolu skarbu, który zostawił Leprikon.

Nie było to łatwe, gdyż musiały wykonać przeróżne zadania -zaśpiewać piosenkę, zbudować wieżę z zielonych klocków, wykonać ćwiczenia gimnastyczne itp.

Na koniec zajęć dzieci wykonały z zielonego papieru koniczynkę, która jest symbolem Irlandii.

Natomiast dzieci z grupy Zajączki bawiły się przy muzyce irlandzkiej metodą aktywnego słuchania wg Batii Strauss.
Aktywnie rozwiązywały zagadki obrazkowe i słuchowe o charakterystycznych instrumentach muzycznych grających muzykę irlandzką ( takich jak skrzypce, flet, akordeon, gitara, harfa, dudy).
Tańczyły skoczne tańce pochodzące z " Zielonej Wyspy "
Końcowym akcentem zajęć była wspólna instrumentacja irlandzkiego tańca dworskiego " Specknerin " z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych --trójkątów, marakasów, janczarów i klawesów. Orkiestra spisała się na medal!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dzień św. Patryka upłynął nam bardzo radośnie :)

Zdjęcia w Galerii.

 

dz_sw_patryka