slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

MYDLANE SEKRETY

Dzieci z grupy ?Pszczółki? i ?Zajączki? uczestniczyły w zabawie badawczej pt. ?Mydlane Sekrety?. Celem zabawy badawczej było poznanie zjawiska rozpuszczalności mydła w zależności od temperatury wody. Dzieci samodzielnie przygotowały asortymenty potrzebne do zabawy: mydło, naczynia z wodą ciepłą i zimną, słomki do napojów. Przedszkolaki umieściły przekrojone części mydła w ciepłej i zimnej wodzie. Każde dziecko zaobserwowało, ze mydło w ciepłej wodzie rozpuściło się znacznie szybciej niż w zimnej. Na koniec każde dziecko mogło puszczać bańki mydlane w wodzie.

            W sali małych odkrywców zrobiło się pachnąco i biało! Zabawy z dużą ilością piany sprawiły dzieciom dużo radości!

Zdjęcia w Galerii.

 

mydlane