slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

WYCIECZKA DO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

WYCIECZKA DO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

W ŹLINICACH

Dnia 16 maja nasi przedszkolacy udali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej Źlinice - Boguszyce. Jednym z celów naszej wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka.

Pan strażak Martin pokazał dzieciom remizę strażacką, wóz strażacki wraz z wyposażeniem. Dzieci mogły obejrzeć i przymierzyć hełmy strażackie oraz dowiedzieć się, jak przebiega akcja ratunkowa podczas pożaru.

Najciekawszym momentem był pokaz gaszenia ognia za pomocą węża strażackiego i możliwość osobistego udziału w czynnościach gaśniczych.

Wycieczka wszystkim się bardzo podobała a z ust niejednego chłopca padły słowa ; ?Jak dorosnę zostanę strażakiem!?.

straz

"POZNAJEMY RODZINĘ SKRZYPIEC"

?POZNAJEMY RODZINĘ SKRZYPIEC?

W miesiącu kwietniu w ramach realizowanego cyklu zajęć muzycznych "Poznajemy rodzinę skrzypiec "odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny w wykonaniu skrzypiec i wiolonczeli z udziałem pani Weroniki  Pawlety i Aleksandra Pawlety.

Dzieci poznały budowę instrumentów oraz sposób wydobywania dźwięków. Usłyszały " na żywo?, że struny mogą być szarpane palcami (pizzicato) lub smyczkowane.
Artyści przygotowali zagadki muzyczne, które zostały prawidłowo rozwiązane przez nasze przedszkolaki.
Dzieci zaśpiewały wybrane piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, na których grali zaproszeni goście.
Z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem dzieci brały udział w koncercie, który został nagrodzony gromkimi brawami.

skrzypce

KONCERT MUZYCZNY "MUZYKA LUDOWA"

 

KONCERT MUZYCZNY ? MUZYKA LUDOWA?

26.04.2012 w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny "Muzyka ludowa" z udziałem
pana Dariusza Kownackiego - nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu i jego gościa specjalnego pani Barbary Wysockiej.
Dzieci usłyszały zagrane i zaśpiewane najstarsze melodie ludowe. Brały udział w inscenizacji ruchowej i instrumentalnej wybranych utworów o tematyce weselnej.
Zostały pochwalone przez artystów za piękny udział i skupienie w czasie słuchania prezentowanych utworów muzycznych.

muzyka-ludowa

XIV FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

lalka

XIV FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

W PRÓSZKOWIE

 

 

25 kwietniasiedem przedszkoli z naszej gminy zaprezentowało się na

"FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ", który odbył się w Ośrodku Kultury

i Sportu w Prószkowie.

 

Dzieci z naszego przedszkola występowały w 3 kategoriach:

 

kat.I ? soliści 3-4 lat

kat.II ? zespoł 3-4 lat
kat.III ? zespoły 5-6 lat

 

Wszystkie dzieci ładnie prezentowały się na scenie i mimo tremy pięknie śpiewały.

Naszych uczestników dopingowały dzieci z całego przedszkola. Wszyscy świetnie się bawili a publiczność klaskała w rytm wesołej muzyki.

Na scenie nie brakowało pomysłowych, wspaniałych strojów i oczywiście dobrej piosenki.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom za udział w konkursie i pamiątkowy upominek.

festiwal_piosenki

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

?BIAŁY DZIEŃ?

 

W kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zdrowia, czyli ?Biały Dzień?. Tego dnia dzieci a także ich panie były ubrane na biało. Już od rana zabawom w białym klimacie nie było końca.

Po śniadaniu na dzieci czekała niespodzianka, odwiedziła ich pani pielęgniarka Joanna Pasternak, która opowiadała dzieciom o pracy pielęgniarki, prawidłowym odżywianiu i higienie osobistej. Nasz miły Gość bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie pytania przedszkolaków.

Po spotkaniu z panią pielęgniarką dzieci z radością wcieliły się w rolę lekarza, pielęgniarki oraz pacjentów. Dzieci wiedziały, jakie pytania trzeba zadać pacjentowi, aby dowiedzieć się, co mu dolega.

Wspólnej zabawie towarzyszyło wiele śmiechu i radości.

bialy_dzien

WITAJ WIOSNO !

wiosna

 

WITAJ WIOSNO !


Marzanno, Marzanno!
Ty zimowa panno,
Dziś Ciebie żegnamy
i Wiosnę witamy

 

 

Dnia 21.03.2012 r dzieci uroczyście przywitały Wiosnę.

Przedszkolaki wyruszyły na spacer uliczkami Boguszyc, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Niosły kolorowy gaik, machały kolorowymi wstążeczkami i przeganiały zimę grając na instrumentach i śpiewając piosenki. W trakcie spaceru dzieci obserwowały budzącą się do życia  przyrodę, szukały oznak nadchodzącej pory roku, rozpoznawały wiosenne kwiaty kwitnące w przydomowych ogródkach.

Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne  już tylko  w towarzystwie kolorowej Wiosny wróciły do przedszkola.

wiosna1

EUROPEJSKI BAL KRÓLEWSKI

EUROPEJSKI BAL KRÓLEWSKI

 

10.02.2012r w naszym przedszkolu odbył się ?Europejski Bal Królewski?. Tego dnia przedszkole zmieniło się w magiczną krainę pełną księżniczek, królewiczów, wróżek, rycerzy i innych bajkowych postaci.

Wspólnie podróżowaliśmy po Europie zwiedzając wybrane pałace i zamki by tam zatańczyć charakterystyczne tańce narodowe m.in. Menuet, Taniec Torreadora, Walc Wiedeński, Irlandzki taniec dworski. Pary tańczyły znakomicie w pięknie zaaranżowanej sali balowej. Wielką atrakcją podczas balu była zabawa z chustą animacyjną i gotowanie ?spaghetti?.

W rytm Włoskiej poleczki ? Tarantella? dzieci rytmicznie podrzucały gazetowy makaron przygotowany poprzedniego dnia w ranku. Mali kucharze dodawali do wspólnego garnka- konfetti- włoską mieszankę przypraw. Radość i uciechy przy tym było, co niemiara.

Niewątpliwie Europejski Bal Królewski był dla wszystkich przedszkolaków bardzo ważnym i niezapomnianym wydarzeniem. Dzieci świetnie się bawiły przy dźwiękach muzyki, a najlepszym dowodem na to były ich zadowolone miny i szerokie uśmiechy na twarzach.

Bardzo dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków za przygotowanie wspaniałych strojów, w których wystąpiły dzieci oraz za przyniesienie dekoracji do przyozdobienia naszej sali na bal: balony, serpentyny, konfetti.

Zdjęcia w Galerii.

bal_krolewski

PODROŻ PO EUROPIE

PODROŻ PO EUROPIE

 

W dniach od 6.02.2012 r do 10.02.2012r realizowana była w naszym przedszkolu tematyka europejska. Dzieci poznały wybrane kraje Unii Europejskiej- flagi państwowe, charakterystyczne zabytki, potrawy i tańce narodowe.

Dnia 07.02.2012r odbyła się wspólna ? Podróż po Europie? z udziałem dzieci

z obydwóch grup. Z zaciekawieniem ? Pszczółki? i ?Zajączki? obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną na temat Unii Europejskiej.

Następnie wzięły udział w zabawach muzycznych, konkursach. Rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe. Degustowały przysmaki pochodzące z Hiszpanii, Holandii

i Francji: pyszne winogrona i sery. A na obiad dzieci zajadały się smakowitą pizzą.

Zdjęcia w Galerii.

 

podroze_po_europie

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

sw.patryk

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

 

 

?DZIEŃ ZIELONY?

 

 

16 marca 2012r obchodziliśmy w przedszkolu Dzień św. Patryka. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Tego dnia dzieci, a także ich panie ubrane były na zielono. Już od rana zabawom w zielonym klimacie nie było końca.

Przedszkolaki z grupy ?Pszczółki? dowiedziały się, kim był św. Patryk, poznały legendy np. legendę o skrzatach pilnujących zakopanego na końcu tęczy garnka ze złotem.

Poznały zwyczaje Irlandzkie, baśniowe postacie takie jak elf Leprikon oraz uczyły się tańca irlandzkiego oczywiście przy irlandzkiej muzyce.

Dzieci szukały również ukrytego w przedszkolu skarbu, który zostawił Leprikon.

Nie było to łatwe, gdyż musiały wykonać przeróżne zadania -zaśpiewać piosenkę, zbudować wieżę z zielonych klocków, wykonać ćwiczenia gimnastyczne itp.

Na koniec zajęć dzieci wykonały z zielonego papieru koniczynkę, która jest symbolem Irlandii.

Natomiast dzieci z grupy Zajączki bawiły się przy muzyce irlandzkiej metodą aktywnego słuchania wg Batii Strauss.
Aktywnie rozwiązywały zagadki obrazkowe i słuchowe o charakterystycznych instrumentach muzycznych grających muzykę irlandzką ( takich jak skrzypce, flet, akordeon, gitara, harfa, dudy).
Tańczyły skoczne tańce pochodzące z " Zielonej Wyspy "
Końcowym akcentem zajęć była wspólna instrumentacja irlandzkiego tańca dworskiego " Specknerin " z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych --trójkątów, marakasów, janczarów i klawesów. Orkiestra spisała się na medal!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dzień św. Patryka upłynął nam bardzo radośnie :)

Zdjęcia w Galerii.

 

dz_sw_patryka

WALENTYNKI

WALENTYNKI

serce

 

Dzisiaj przedszkole czerwienią płonie,
same się w serca składają dłonie.
Same całuski z ust wypływają,
i same buzie się uśmiechają.
Cieszą się panie, chłopcy, dziewczynki,
bo dziś w przedszkolu są Walentynki.

 

11.02.2012 r odbył się w naszym przedszkolu ?Dzień Czerwony, czyli Walentynki?. W strojach wszystkich dzieci dominował kolor czerwony. Na początku imprezy panie przybliżyły dzieciom postać św. Walentego oraz pojęcia miłości, przyjaźni, serdeczności
i koleżeństwa. Wspólnie przypomnieliśmy zasady dobrego zachowania zawarte w naszym Kodeksie Przedszkolaka. Kolejnym etapem był udział dzieci w zajęciach plastycznych. Przedszkolaki wykonywały walentynkowe obrazki, w których dominowały ? Gorące czerwone serduszka?. Dzieci miały możliwość wybrania dowolnej techniki plastycznej. Po wykonaniu prac dzieci zasiadły do stolików zajadając pyszne ciasto przygotowane przez mamę Piotrusia Berneker-, za które bardzo dziękujemy.

 

walentynki

WIOSENNY KĄCIK

 

kwiatekkwiatekWIOSENNY KĄCIK

 

W związku z nadchodzącą wiosną dzieci wraz z Paniami założyły własny mini ogródek; zasiały w nim marchewkę, pietruszkę, rzeżuchę, zboże, rzodkiewkę, koperek i sałatę, a także kwiatki: maciejkę i pachnący groszek oraz zasadziły fasolę ziemniaki i cebulę. Dowiedziały się jak należy pielęgnować rośliny, by pięknie rosły oraz jak wyglądają nasionka poszczególnych gatunków i jak się je sieje. Teraz dzieci każdego dnia sprawdzają, co się zmieniło w naszym małym ogrodzie - które rośliny wykiełkowały, jak bardzo urosły od poprzedniego dnia. Najwięcej radości sprawia dzieciom dbanie o rośliny, podlewanie ich.

wiosenny_kacik

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET
NIECH KAŻDY SIĘ DOWIE,
ŻE DZISIAJ ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK
UŚMIECHY SĄ DLA NICH, ZABAWA I TANIEC
PIOSENKA Z RADIA POPŁYNIE

Z okazji tego święta chłopcy przygotowali miły poranek z wierszem i piosenką dla swoich koleżanek.
 
dzien_kobiet

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

dz_babci
DZIEŃ BABCI I DZIADKA POŁĄCZONY
Z BALEM KARNAWAŁOWYM

 

 

Tradycyjnie, jak co roku hucznie świętowaliśmy ?Dzień Babci i Dziadka? połączony z Balem Karnawałowym dla dzieci w Restauracji ?Antek? w Źlinicach. Spotkanie odbyło się 20.01.2011r.
Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Alina Wasilewska, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Dla kochanych solenizantów przygotowano poczęstunek a wspaniały program artystyczny przedstawiły dzieci z przedszkola oraz klasa I i II. Po zakończeniu przedstawienia wnuczęta wręczyły samodzielnie wykonane upominki. Po występach dalszą zabawę poprowadził wodzirej- pan Zbigniew Żaba
z agencji artystycznej ? Bacha?- który zabrał nas w ? Podróż w Kosmos?. Wodzirej zaprosił dzieci, babcie i dziadków do wspólnej zabawy. Był pokaz mody, prezentacja strojów, tańce, konkursy i zgadywanki. Radość i uśmiechy na twarzach gości i dzieci świadczyły o tym, że uroczystość była bardzo udana.
Mimo padającego na zewnątrz śniegu u nas było ciepło, przyjemnie i wyjątkowo. Zorganizowana impreza była okazją wyrażenia przez wnuków wdzięczności i miłości, ale największym podziękowaniem była radość i wzruszenie na twarzach Babć i Dziadków. Niejednym z pewnością zakręciła się łza w oku.

Zdjęcia w Galerii.

 

dz_babci1

ZABAWY NA ŚNIEGU

balwan
ZABAWY NA ŚNIEGU
 


?Ulepimy bałwana, śniegowego bałwana, czekaliśmy tu na niego cały rok [?] ??


Tak śpiewały dzieci w sali przed wyjściem na podwórko.
Na prawdziwą zimę czekaliśmy baaardzo długo.  W czasie ferii doczekaliśmy się !!! Szaleństwom na śniegu nie było końca. Wiele radości dzieciom sprawił lepiący się śnieg.
Turlanie wielkich śniegowych kul, niebyło łatwe. Uwieńczyliśmy je ulepieniem dużego i małego bałwana i bitwą na śnieżki. Radość dzieci była tak wielka, że postanowiliśmy udokumentować to wydarzenie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

balwan1

Życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,

 

Składamy Wszystkim serdeczne życzenia.

 

Niech Wam święta miłe będą,

 

Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.

 

Z wigilią tuż po zmroku,

 

I w radosnym Nowym Roku

 

 

 

Wesołych Świąt Życzą

 

Przedszkolaki, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

 

Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Boguszycach

 

zyczenia

"Wigilijne Spotkanie Świąteczne" w Restauracji "Antek"

? Wigilijne Spotkanie Świąteczne? w Restauracji ? Antek?

          Dnia 19.12.2011r odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne w Restauracji ? Antek? w Źlinicach z udziałem rodziców oraz zaproszonych gości.

Nasze przedszkolaki zaprezentowały świąteczny program artystyczny pełen muzyki i tańca. Głównym punktem programu były Jasełka w wykonaniu dzieci 5-6 letnich. Dziewczynki, jako piękne aniołki zatańczyły taniec z białymi poduszkami, który dostarczył wiele pozytywnych emocji.

Pełen ekspresji był występ wszystkich przedszkolaków, które akompaniowały na różnorodnych instrumentach perkusyjnych do utworów o tematyce świątecznej.

Dzieci specjalnie na tą okazję przygotowały w swoich grupach upominki świąteczne, którymi obdarowały swoich rodziców.

Przy kawie i ciastku wszyscy spędzili czas w miłym i świątecznym nastroju.

Zdjęcia w Galerii.

wigilia2

WIGILIJNY OBIAD W PRZEDSZKOLU

WIGILIJNY OBIAD W PRZEDSZKOLU

    Każdego roku w naszym przedszkolu spożywamy niezwykły obiad, nazywany ?WIGILIJNYM OBIADEM?. Zgodnie ze staropolską tradycją przed obiadem wszystkie przedszkolaki i pracownicy naszego przedszkola spotkali się w jednej z sal, by przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Po zaśpiewaniu kolędy zasiedliśmy do stołów, na których czekał już obiad. Jak tradycja każe, potrawy również były wigilijne, a nastrój prawdziwie ciepły i radosny.

Serdecznie dziękujemy Pani Anicie Berneker za upieczenie pysznych ciast piernikowych w kształcie choinek i serc.

Zdjęcia w Galerii.

wigilia

ROZTRZYGNIĘCIE III GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

ROZTRZYGNIĘCIE III GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 
?PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ BOŻONARODZENIOWEJ?


ZORGANIZOWANEGO PRZEZ

ZESPÓŁ SZKOLNO ? PRZEDSZKOLNY IM. JANA PAWŁA II W BOGUSZYCACH

Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Nadeszło z całej gminy 19 prac.

Dnia 20 grudnia 2011 roku Komisja Konkursowa w składzie:

Smarzlik Izabela, Barbara Jaworska, Beata Romaniszyn wyłoniła zwycięzców konkursu.

Komisja konkursowa oceniając prace zwracała szczególną uwagę na: samodzielność, estetykę, zgodność z tematem, ogólne wrażenie artystyczne.

Przyznano następujące miejsca oraz wyróżnienia:

 

KATEGORIA WIEKOWA 3-4 LATKI

I MIEJSCE    ALEKSANDRA RYSKA - Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnik Nauczyciel: Aleksandra Domagała 

II MIEJSCE  DAWID BARWITZKI- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich Nauczyciel: Ewelina Grund

III MIEJSCE KINGA ZAJA- Przedszkole Publiczne w Prószkowie Nauczyciel: Beata Szyszka

 

 

WYRÓŻNIENIA

 

ZOSIA KMIOTEK- Przedszkole Publiczne w Prószków Nauczyciel: Beata Szyszka

DARIA KWINTA- Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach Nauczyciel: Aleksandra Domagała

AGATA GAJDA- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Małych Nauczyciel Barbara Krawczyk 

FILIP WAWRZINSKI- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich Nauczyciel Ewelina Grund

ZUZANNA MALEJKI- Przedszkole Publiczne w Prószków Nauczyciel: Beata Szyszka

 

 

 

KATEGORIA WIEKOWA 5-6 LATKI

I MIEJSCE OLIWIA DYDUCH- Przedszkole Publiczne w Prószkowie, Nauczyciel Zuzanna Pater

II MIEJSCE IZABELA PUDEŁKO- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Małych Nauczyciel Barbara Krawczyk

III MIEJSCE AGATA LINKOWSKA- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich Nauczyciel: Ewelina Grund

 

WYRÓŻNIENIA

 

MARTA KALETA - Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach Nauczyciel: Anna Zamojska Nocoń

JUSTYNA STĘPIEŃ- Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach Nauczyciel: Anna Zamojska Nocoń

ANNA LISEK- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Małych Nauczyciel Barbara Krawczyk

JULIA ŻUREK- Przedszkole Publiczne w Zimnicach Wielkich Nauczyciel Ewelina Grund

MARCIN KOŁODZIEJ- Przedszkole Publiczne w GórkachNauczyciel Krystyna Rokita

BARBARA NEUWALD- Przedszkole Publiczne w GórkachNauczyciel Krystyna Rokita

MILENA KUCZAJ - Przedszkole Publiczne w Prószkowie Nauczyciel Hanna Steinfeld

AMELIA ZYLLA - Przedszkole Publiczne w Prószkowie Nauczyciel Hanna Steinfeld

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielkom za wkład pracy włożony w przygotowanie dzieci do konkursu, gratulujemy dzieciom oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

konkurs

ROZTRZYGNIĘTY KONKURS PRZEDSZKOLNY

Nuty2ROZTRZYGNIĘTY KONKURS PRZEDSZKOLNY

 

?INSTRUMENTY Z RÓŻNYCH

 

STRON ŚWIATA?

Wzięły w nim udział wszystkie chętne rodziny.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i dorosłych na piękno dźwięków muzycznych wydobywających się z instrumentów wykonanych z materiałów ekologicznych oraz kształtowanie wyobraźni dzieci i ich rodziców jak również wprowadzenie elementów współpracy w rodzinie.

Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Konkurs przeznaczony jest dla rodzin dzieci uczęszczających do przedszkola
2. Technika wykonania pracy obejmuje wykonanie instrumentu muzycznego z materiału ekologicznego typu papier, drewno, nasiona itp., prostego w swej budowie, a jednocześnie dającego niepowtarzalne dźwięki muzyczne
3. Praca powinna być obrazem współpracy dziecka z rodzicami, dziadkami, podkreślająca zainspirowanie ekologią i muzyką
4. Każda rodzina chętna do wzięcia udziału w konkursie jest zobowiązana do wykonania tylko   jednego instrumentu
Spośród wszystkich złożonych prac Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Jaworska, Izabela Smarzlik, Beata Romaniszyn wybrała najlepsze, które zostaną nagrodzone nagrodami i dyplomami. Nagrody i dyplomy otrzymają dzieci w dniu 20.01.2012r w czasie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w Restauracji ? Antek?

Grupa pszczółki

I Miejsce Paulinka, Daniel Żołnowscy, Szymon, Kuba, Cygan z rodzicami 

II Miejsce Paulinka Budny z rodzicami 

II Miejsce Viktor Pawleta z rodzicami

III Miejsce Krzysiu Centkowski z rodzicami

Grupa zajączki

I Miejsce Maciek Marek z rodzicami

II Miejsce Marta Radaczyńska z rodzicami

III miejsce Josef Chudalla z rodziacami

III miejsce Martynka Lempka z rodzicami

Wyróżnienia

Paweł Panusz z rodzicami

Magda Krok z rodzicami

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy 11 rodzinom za udział w konkursie,

 

pomysły i zaangażowanie.

Nasze przedszkolaki pieką świąteczne pierniki

Nasze przedszkolaki pieką świąteczne piernik

 

 

Piękny, piernikowy zapach roztaczał się  po całym przedszkolu.

Przedszkolaki, przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, piekły pyszne pierniczki. Dzieci poznały składniki ciasta, które po wyrobieniu wałkowały i wycinały foremkami.             Cieszyły się, gdy po upieczeniu mogły samodzielnie ozdobić pierniczki polewą, drażetkami, posypką.

Przygotowanie tych łakoci sprawiło dzieciom dużo radości i wprowadziło w radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia

Zdjęcia w Galerii.

pierniki

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

Miesiąc grudzień jest niewątpliwe jednym z najbardziej lubianych miesięcy w ciągu całego roku w przedszkolu.
Jak co roku, dzieci od rana z niecierpliwością wypatrywały niezwykłego Gościa, na którego przybycie przystroiły salę dekoracjami świątecznymi i ubrały choinkę.
O godzinie 9.30 przybył do nas Mikołaj wraz z Aniołkiem wspaniałym pojazdem prowadzonym przez renifery.  Dzieci powitały niezwykłego gościa śpiewając piosenki i recytując wiersze. Wzięły także udział w zgadywankach muzycznych przygotowanych przez Aniołka, który pięknie zagrał dzieciom na keyboardzie.

Wreszcie nadeszła najbardziej oczekiwana chwila, czyli wręczanie prezentów
i wspólne zdjęcie z Mikołajem. Niektóre z dzieci pierwszy raz siedziały u Mikołaja na kolanach.

To było bardzo duże przeżycie i myślę, że na długo pozostanie ono w pamięci dzieci,
a zrobione zdjęcia, będą im jeszcze o tym magicznym wydarzeniu przypominać.

Zdjęcia w Galerii.

mik1

WYJAZD DZIECI DO SALI ZABAW W OPOLU "SMOCZA JAMA"

WYJAZD DZIECI DO SALI ZABAW

 

W OPOLU "SMOCZA JAMA"

 

          5 grudnia 2011r przedszkolaki pojechały na wycieczkę do sali zabaw o nazwie: "SMOCZA JAMA" w Opolu.

Jest to wymarzone miejsce dla małych amatorów wielkiego szaleństwa w basenach kulkowych, na zjeżdżalniach i w krętych tunelach.

W czasie zabaw uśmiech i zadowolenie nie znikało z twarzy naszych podopiecznych.

Dzieci miały okazję dać upust swoim nieograniczonym możliwościom ruchowym, głosowym i pomysłowym.

Po zabawie, zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły autokarem do przedszkola.

Zdjęcia w Galerii.

 

smocza

ŚWIATOWY DZIEŃ

mis2

ŚWIATOWY DZIEŃ

 

 

PLUSZOWEGO MISIA

 

 

Kto to?  Miękki, puchaty i taki z łatką?

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu ? Pluszowy Miś.  W tym dniu przedszkole nasze zamieniło się w Krainę Pluszowych Misiów. Każdy przedszkolak mały, czy duży przyniósł z domu swojego kochanego misia.

Przedszkolaki siedziały na dywanie razem z swoimi misiami i śpiewały piosenkę o pluszowym misiu. Następnie w grupach  dzieci wykonywały portrety swoich ulubieńców, śpiewały kołysanki, a także recytowały wiersze dla swoich ulubionych maskotek.

Przez cały dzień wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych przy muzyce o misiach. Było bardzo wesoło i uroczyście, jak przystało na urodzinowy dzień. Przedszkolaki bardzo szczęśliwe i zadowolone wracały do domów ze swoimi kolorowymi misiami.

Zdjęcia w Galerii.

 

 

mis1

MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

I I GMINNY KONKURS

PLASTYCZNY

?MÓJ PRZYJACIEL MIŚ?

 

 

 

Nasze przedszkole było organizatorem II Gminnego Konkursu Plastycznego

pt. ?Mój Przyjaciel Miś?- w związku z ?Światowym Dniem Pluszowego Misia?

 

Cele konkursu było:

- propagowanie wśród dzieci idei obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.

- doskonalenie  umiejętności wykorzystywania różnorodnych materiałów plastycznych.

- rozwijanie kreatywności i dziecięcych talentów

 

Nadesłano łącznie 12 prac z Przedszkoli:

 

- Przedszkole Publiczne w Górkach

- Przedszkole Publiczne w Prószkowie

- Przedszkole Publiczne w Ligocie Prószkowskiej

- Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach

 

W każdej grupie wiekowej przyznano miejsca ( I, II, III) oraz wyróżnienia

            Dzieci otrzymają dyplomy i nagrody a nauczycielki podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Przy ocenie najwyżej punktowana była:

- samodzielność wykonania

- pomysłowość

- stopień trudności techniki

- staranność wykonania

 

Przyznano następujące miejsca oraz wyróżnienia:

 

KATEGORIA WIEKOWA 5-6 LATKI

 

I MIEJSCE               ALICJA SZINDZIELORZ lat 5, Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach, Nauczyciel: Anna Zamojska Nocoń

II MIEJSCE              MIKOŁAJ SIEDLIKOWSKI lat 5, Przedszkole Publiczne PrószkówNauczyciel: Zuzanna Pater 

III MIEJSCE            KAROLINA HRYNIÓW lat 5, Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach, Nauczyciel: Anna Zamojska Nocoń

 

 

WYRÓŻNIENIA:

 

WIKTORIA MAREK lat 5 Przedszkole Publiczne Prószków, Nauczyciel: Hanna Steinfeld

 

KINGA FUCHS lat 6                       Przedszkole Publiczne w Ligocie Prószkowskiej, Nauczyciel: Zuzanna Schauder

 

JAKUB ŚWIERC lat 6                     Przedszkole Publiczne Prószków, Nauczyciel: Hanna Steinfeld

 

NATALI KIWUS lat 6                     Przedszkole Publiczne w Górkach, Nauczyciel: Krystyna Rokita

 

JĘDRZEJ MICHNIEWICZ            Przedszkole Publiczne w Górkach, Nauczyciel: Krystyna Rokita

 

ADAM MAY lat 6                            Przedszkole Publiczne w Górkach, Nauczyciel: Krystyna Rokita

 

KAMIL GROHLICH lat 6       Przedszkole Publiczne w Ligocie Prószkowskiej, Nauczyciel: Zuzanna Schauder

 

 

KATEGORIA WIEKOWA 3-4 LATKI

 

I MIEJSCE                 EMILIA BISZER lat 4,  Przedszkole Publiczne PrószkówNauczyciel: Zuzanna Pater

II MIEJSCE              HANNA CZERWIŃSKA lat 4,  Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach, Nauczyciel: Aleksandra Domagała

III MIEJSCE             ANNA MATUSZEK lat 3,  Zespół Szkolno ? Przedszkolny w Złotnikach, Nauczyciel: Aleksandra Domagała

 

Gratulujemy zwycięzcom!!!

 

Wszystkim uczestnikom, nauczycielom i przedszkolom dziękujemy za zaangażowanie i udział w naszym konkursie.

 

Prace konkursowe można zobaczyćwnaszejgalerii 

Andrzejki

W środę 23 listopada 2011r w przedszkolu zorganizowano andrzejki.

?Czary mary, wosku lanie, co ma się stać, niech się stanie?.

Od rana dzieci z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z ?Czarodziejem Kacperkiem?. Stosowna dekoracja, wywołała nastrój sprzyjający przepowiedniom. Wróżb było wiele  i wszystkie odbywały się w tajemniczej atmosferze. Największym powodzeniem cieszyły się takie  jak: tajemnicze koperty z wróżbami, czary z kapelusza, przekłuwanie serca z imionami, aby poznać imię przyszłego męża/żony oraz wiele innych atrakcji.
W przerwie między wróżbami dzieci tańczyły i bawiły się z Czarodziejem Kacperkiem przy muzyce.
Andrzejki są doskonałą okazją do integracji środowiska przedszkolnego jak też do poznawania tradycji ludowych. Po zabawie z wróżbami, jak na wieczór andrzejkowy przystało był też czas na smaczny zdrowy poczęstunek.

 

Andrzejki1

21 LISTOPAD DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 LISTOPAD DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI i pozdrowień

?Dzień Życzliwości i Pozdrowień? na stałe wpisał się do kalendarza imprez w naszym przedszkolu.

Dzień rozpoczęliśmy od przyczepienia medali ??Uśmiechniętych słoneczek?. Ponadto, wnętrze sali ozdobiliśmy napisem ? Dzień Życzliwości? oraz planszami przypominającymi do częstego uśmiechu i używania elementarnych zwrotów grzecznościowych np. proszę, dziękuję, przepraszam, jak się masz, uśmiechnij się czy życzę miłego dnia!.

Ustaliliśmy także z dziećmi, co oznacza być dobrym kolegą, oraz jakimi kolegami jesteśmy. Na koniec zajęć każde dziecko wykonało wesołe słoneczko z wydzieranki, które zaprezentowano w szatni przedszkola. Było one promocją życzliwości, przyjaźni i koleżeństwa.

W dniu życzliwości życzymy wszystkim uśmiechu i radości

 

zyczliwosc

11 LISTOPADA

11 LISTOPADA

 ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Z tej okazji Prezydent Polski Bronisław Komorowski skierował list do nauczycieli, w którym wyraził pragnienie, by dzieci aktywnie włączyły się w obchody Święta Niepodległości.

?Chciałbym ponownie zaprosić uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce, aby

w przededniu Święta Niepodległości w dniu 10 listopada ? włączyli się w przygotowanie biało czerwonych kotylionów, które będą znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty?.

 W naszym przedszkolu bardzo radośnie obchodziliśmy to święto. Dzieci wspólnie z nauczycielkami wykonały kotyliony, flagi i orzełki w barwach narodowych. Ten dzień na długo utkwi nam w pamięci, bo przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy.

11listopad

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.
 

 ?krasnoludki i nie tylko.

Czarownica, wilk, król, królowa, lis, Jaś i Małgosia

oraz inni nasi fikcyjni przyjaciele.

Tak, tak wszyscy oni istnieją w naszej wyobraźni i nie tylko.

A ich prawdziwym domem jest bajka,

baśń, legenda i inne utwory literatury pięknej.

 

            Bajkowo dziś było w naszym przedszkolu, a to, dlatego, że obchodziliśmy?DZIEŃ POSTACI Z BAJEK".

            Przedszkolaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, bawiły się w teatr pantomimy naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. Na zakończenie każde dziecko kolorowało obrazek z postacią Czerwonego Kapturka.

            Takie święto sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe.

Zdjęcia w Galerii.

postaciebajki

PIŻAMOWY BAL JESIENNY

pizama

?PIŻAMOWY BAL JESIENNY? 

 

 

         Dnia 28.10.2011r w naszym przedszkolu odbył się ? PIŻAMOWY BAL JESIENNY?

Na czerwonym dywanie miała miejsce ?Piżamowa Rewia Mody?. Dzieci w rytmie muzyki prezentowały się wspaniale. Następnie uczestniczyły w zabawach rytmicznych z wykorzystaniem metody Batii Strauss ( metoda aktywnego słuchania muzyki) wykonanymi własnoręcznie duszkami i czarownicami.

            Chusta Klanzowa wirowała nad głowami dzieci tak jak grała muzyka klasyczna, raz szybko i żywiołowo a raz wolno i spokojnie.

            Dużym przeżyciem dla dzieci były zabawy ze światłem i latarkami. Dzieci wyruszały wspólnie w ? Podróż na Marsa?. Bawiły się światłem przy muzyce elektronicznej J.M Jarre- autor Oxygene.

            Kolejnym punktem imprezy była wycieczka do szkoły. Dzieci odwiedziły gabinet

 p. dyrektor i p. sekretarki oraz uczniów klasy I przekazując im ważną informację.

 

My jesteśmy małe duszki

Małe duszki- łakomczuszki

Jeśli nie chcesz się nas bać

Musisz nam cukierka dać

Cukierek albo figielek?

 

Po powrocie nastąpił dalszy ciąg zabawy- ? Piżamowa dyskoteka?

 

            Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do balu ( stroje, latarki, pięknie wykonane lampiony dyniowe).

Zdjęcia w Galerii.

 

pizama1

MYDLANE SEKRETY

MYDLANE SEKRETY

Dzieci z grupy ?Pszczółki? i ?Zajączki? uczestniczyły w zabawie badawczej pt. ?Mydlane Sekrety?. Celem zabawy badawczej było poznanie zjawiska rozpuszczalności mydła w zależności od temperatury wody. Dzieci samodzielnie przygotowały asortymenty potrzebne do zabawy: mydło, naczynia z wodą ciepłą i zimną, słomki do napojów. Przedszkolaki umieściły przekrojone części mydła w ciepłej i zimnej wodzie. Każde dziecko zaobserwowało, ze mydło w ciepłej wodzie rozpuściło się znacznie szybciej niż w zimnej. Na koniec każde dziecko mogło puszczać bańki mydlane w wodzie.

            W sali małych odkrywców zrobiło się pachnąco i biało! Zabawy z dużą ilością piany sprawiły dzieciom dużo radości!

Zdjęcia w Galerii.

 

mydlane

URODZINY MARCHEWKI

marchewka2

URODZINY MARCHEWKI

 

Na marchewki urodziny  
Wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta,
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.

 

      Dzień 20 października 2011 r.  był niecodziennym dniem w naszym przedszkolu.

Tego dnia po raz drugi obchodziliśmy Urodziny Marchewki.

            Wszyscy przyszliśmy do przedszkola ubrani na pomarańczowo. Urodziny marchewki rozpoczął wspólny taniec wokół jubilatki przy piosence ?Na marchewki urodziny?

i posadzeniu jej na honorowym miejscu.

            Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają warzywa w diecie człowieka ? a także jak ważna dla zdrowia jest marchewka. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące różnych warzyw.

            Nie małą atrakcją były marchewkowe konkursy np. picie na czas soczku marchewkowego przez słomkę albo wyścig marchewek na sznurku.

Zabawy przeplatały tańce, śpiewy i pląsy dzieci .
            Dla marchewki dzieci przygotowały specjalny urodzinowy tort, przy którym śpiewały ?sto lat?.

            W dalszej części dzieci udały się do jadalni na zdrowy poczęstunek urodzinowy, czyli sałatkę marchewkowo ? owocową. Była pyszna!

            Oprócz tego dzieci przyniosły do przedszkola marchewki, z których wykonywały według własnych pomysłów przeróżne ludziki.

             Dzieci, dzięki swoim rodzicom, którzy ubrali je w barwy marchewkowe, wspaniale się bawiły w naszym Przedszkolu. Uśmiech na twarzach dzieci oznaczał, że zabawa była udana.

Zdjęcia w Galerii.

 

urodziny_marchewki

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

 

Hejże ha ? hejże ha

Kubuś Puchatek urodziny ma

Niech nam Kubuś długo żyje

Słodki miodek często pije

W poniedziałek czy we wtorek

Niech miodowy ma humorek

 

 

            Dnia 14 października 2011 r. grupa ? Pszczółki? i ? Zajączki? wzięła udział w międzynarodowych Urodzinach Kubusia Puchatka.

            W tym dniu do przedszkola dzieci przyszły ubrane na żółto, czyli na kolor ukochanego misia wszystkich dzieci. Na środku sali siedział jubilat w obecności swoich przyjaciół i witał się z każdym ze swoich gości.

            Dzieci przygotowały specjalnie na ten dzień krótki występ artystyczny. Ponadto dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą z zakresu znajomości książeczek o Kubusiu Puchatku.

            Dzieci nie tylko tańczyły i bawiły się z Kubusiem, lecz również pomogły mu rozwiązać zagadki.

            Największą jednak atrakcją urodzinową był konkurs na najszybciej zjedzony miód z talerzyka - ?Kto pierwszy potrafi wylizać miodek z talerzyka, gdy Kubusiowi przygrywa muzyka?. Okazało się, że nie tylko misie lubią miód, lecz również wszystkie nasze przedszkolaki. 

            Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego przyjęcia, na które zaproszone zostały wszystkie dzieci.

            Były bardzo pyszne mniam...mniam....!

Po małym, co nieco nastąpił dalszy ciąg zabawy przy muzyce dyskotekowej i tańce z Kubusiem Puchatkiem.

Zdjęcia w Galerii.

 

urodziny_kubusia

Dzień Chłopaka

 

          Dnia 30 września chłopcy obchodzili swoje święto.W tym dniu były życzenia od dziewczynek i wesoła zabawa przy muzyce. Oczywiście do serdecznych życzeń dołączone zostały również upominki. Na zakończenie świętowania koleżanki obdarowały swoich kolegów własnoręcznie zrobionymi laurkami.

Zdjęcia w Galerii.

WITAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2011/2012!

 

WITAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE W NOWYM

 

ROKU SZKOLNYM 2011/2012!

 

Szczególnie gorąco witamy nowo przyjęte dzieci oraz ich rodziców.
            Po wakacyjnej przerwie przyszedł czas na podjęcie wspólnego wyzwania, jakim jest praca opiekuńczo ? wychowawczo ? dydaktyczna w przedszkolu. Dzięki wzajemnej współpracy możemy stworzyć naszym podopiecznym drugi dom ? przyjazny, pełen ciepła

i życzliwości, obfitujący w nowe doświadczenia.

            Drodzy rodzice, kochane dzieci życzymy, aby nowy rok szkolny upływał w radosnej atmosferze, a na Waszych twarzach zawsze gościł uśmiech.