slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności z roku szkolnego 2009/2010

I Gminny Konkurs Kartki Bożonarodzeniowej

W grudniu 2009 roku Zespół Szkolno ? Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boguszycach był inicjatorem zorganizowania I Konkursu Gminnego ? Kartki Świątecznej Bożonarodzeniowej? w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki i 5-6 latki.

            Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Nadeszło z całej gminy 23 prace.

Dzieci wykazały się bardzo dużą pomysłowością, inicjatywą twórczą i estetyką wykonania. Zastosowano różnorodne techniki i materiały plastyczne.

            Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Natomiast wyróżnione dyplomy i upominki

Dziękujemy serdecznie za przygotowanie dzieci do konkursu. A dzieciom życzymy dalszego rozwoju artystycznego.

Czytaj więcej: I Gminny Konkurs Kartki Bożonarodzeniowej

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

4 grudnia 2009 roku  na  całym  Śląsku  obchodzone  jest  święto  górników, tzw. barbórka. Przedszkolaki  miały  również  okazję  spotkać  się  z  górnikiem, poznać  jego  pracę, strój odświętny  oraz  przydatność  węgla  w  życiu  człowieka.

Spotkanie  było  bardzo  udane. Górnik  na  zakończenie  poczęstował  dzieci  cukierkami .

 • DSCN6498
 • DSCN6504

Wigilijne Spotkanie Świąteczne" w Restauracji Antek

21grudnia 2009 roku odbyła się w Restauracji ?Antek? w Źlinicach przedszkolna uroczystość ? Wigilijne Spotkanie Świąteczne?

            Wzięły w nim udział: dzieci z grupy młodszej ? Pszczółki?, dzieci z grupy starszej
? Zajączki?, pani dyrektor Alina Wasilewska, pani Barbara Dziubałtowska z BOOS oraz nauczycielki i rodzice.

            Dzieci zaprezentowały program artystyczny o tematyce świątecznej.

 • IMG_5666
 • IMG_5698

Czytaj więcej: Wigilijne Spotkanie Świąteczne" w Restauracji Antek

ANDRZEJKI

27 listopada 2009 roku w przedszkolu świętowano Andrzejki.

Chłopcy, dziewczęta dalej spieszmy się,
wróżba na nas czeka, wzywa nas z daleka,
Starsi już poszli a młodsi jeszcze nie,
Hej, hopsasa, wróżba toczy się,
Hej, dalej dalej do zabawy śpieszmy się.

 

Andrzejkowe wróżby przetrwały, aż do dziś i nadal cieszą się niesłabnąca popularnością. W Andrzejki próbujemy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka tajemnicy naszej przyszłości. I w naszym przedszkolu był to udany dzień, przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji. Celem naszym było stworzenie okazji do poznawania zwyczajów
i obrzędów ludowych regionalnych oraz staropolskich. Jak również dostarczanie przeżyć
i treści do wspólnych zabaw wzmacniających własną wartość oraz więzi emocjonalnej
z kolegami.

 

Po śniadaniu panie przygotowały dla dzieci prawdziwe andrzejki. Przedszkolaki zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Dowiedziały się jak obchodzi się ten właśnie dzień. Były różne wróżby, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Odpowiednio stworzony nastrój pełen tajemniczości zachęcał wszystkich do zabawy. W przyciemnionych salach,
w blasku świec dzieci odkrywały, co je czeka w przyszłości. Po zabawie z wróżbami, jak
na wieczór andrzejkowy przystało był też czas na smaczny poczęstunek. Wspaniała okazja
do wspólnego ucztowania.

Po chwili wytchnienia wszyscy udaliśmy się do sali gdzie wspólnie tańczyliśmy przy dźwiękach wesołej muzyki.. Bawiły się wszyscy od maluchów, dla których była to pierwsza taka przedszkolna impreza, do starszaków i personelu przedszkola. Zabawa się udała, było wesoło ciekawie i na pewno przedszkolaki z ogromna radością będą uczestniczyły
w kolejnych imprezach, których będzie na pewno wiele.

 • DSCN6291
 • DSCN6301
 • DSCN6467
 • DSCN6474
 • DSCN6487
 • DSCN6489

HELLOWEEN - "BAL PIŻAMOWY"

Ostatnie dwa dni października przebiegały w naszym przedszkolu pod hasłem ?Halloween?. W czwartek ? 29.10.09r. ? dzieci z grupy ? Zajączki? przeprowadziły zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy ?na oko?, dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można
z niej zrobić?

Propozycji było dużo, po dyskusji wybraliśmy, że zrobimy z nich lampiony. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta ? elementy, które należy wyciąć. Potem dzieci wybierały miąższ z dyni i wtedy okazało się, co dynia ma w środku. Następnie wycinaliśmy oczy, usta, nos.

 

             Ale najwięcej frajdy sprawiło dzieciom oddzielanie pestek od miąższu. Było to wspaniałe ćwiczenie manualne. Pestki odłożyliśmy do wysuszenia, które potem zjemy. Gotowe dynie posłużyły do dekoracji naszej sali i szatni.

            Natomiast w piątek ? 30.10.09r. ? dzieci przyszły do przedszkola przebrane nietypowy strój, bo w ?PIŻAMY?. Po śniadaniu rozpoczął się halloweenowy korowód. Próbowaliśmy przestraszyć nasze panie  z przedszkola, dzieci ze szkoły i panie nauczycielki oraz oczywiście panią Dyrektor które wykupywały się cukierkami ? w myśl powiedzenia ?Cukierek albo psikus?.

Potem bawiliśmy się przy muzyce. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości
i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.

 • DSCN6294
 • DSCN6295
 • DSCN6297
 • DSCN6352
 • DSCN6355
 • DSCN6357
 • DSCN6360
 • DSCN6404
 • DSCN6411
 • DSCN6417
 • DSCN6420

Urodziny Kubusia Puchatka

15 października 2009 roku wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział
w Ogólnopolskiej uroczystości ? Wspólne świętowanie Urodzin Kubusia Puchatka?. Grupa młodsza ?Pszczółki? zaprosiła grupę starszą ?Zajączki? do wspólnego świętowania. Dzień wcześniej specjalnie na tą uroczystość dzieci wykonywały emblematy z podobizną Kubusia Puchatka i nazwą swojej miejscowości-, czyli Boguszyce.

Już wystrój szatni, sali sugerował świąteczny nastrój ( balony, serpentyny). Każde dziecko w tym dniu przyniosło do przedszkola swojego, pluszaka, czyli misia.

Czytaj więcej: Urodziny Kubusia Puchatka