slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Agnieszka Filipek

Agnieszka Filipek

Adres strony internetowej e-dziennika to:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminaproszkow

Obejrzyj film i dowiedz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:

https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg

Aby się zalogować możesz również skorzystać z poniższej instrukcji:

  1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminaproszkow

Wyświetli się powitalna strona systemu

  1. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy
  2. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość
  3. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło
  4. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło
  5. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
wtorek, 29 sierpień 2017 12:12

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23.06.2017

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 14:26

Zajęcia z TiK w kl. 4-6

      W drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017 od marca do czerwca nauczyciele p. A. Filipek i p. S. Żymła prowadzili zajęcia pozalekcyjne z technologii informacyjno-komunikacyjnej (TiK), w ramach realizacji projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki.  Zajecia w kl. 5 odbywały się z tygodnia na tydzień w czwartek po lekcjach, a dla kl. 4 i 6 w wybrane soboty. Klasa 5 i 6 pod okiem p. Agnieszki poznawały tajniki języka programowania zwanego Scratch. Zadania praktyczne na komputerach obejmowały rysownie, tworzenie animacji i historyjek oraz programowania prostych gier.

czwartek, 31 sierpień 2017 12:23

Akcja Czysty Aniołek 2017

    Z końcem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę artykułów higienicznych w szczytnym celu. Dzieci przyniosły m.in. mydła, szampony, pasty i szczoteczki do zęów, płyny do kąpieli. 

"Akcja ta ma na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Honorowy patronat nad akcją objął Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska."

    Więcej informacji znajdziemy na stronie http://www.piekne-anioly.org/czystya4.html

Paulina Krok kl . 5:
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu sztafetowym 4x100m
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu na 300m
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych 

Agnieszka Krok kl. 6:
I miejsce w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych
III miejsce w Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce w biegu na 600m
II miejsce w Międzynarodowych Igrzyskach  LZS  Szkół Wiejskich w Lekkoatletyce w skoku wzwyż 
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu sztafetowym 4x100m
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu na 600m
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełomowych

Wiktoria Wicher kl. 6:
III miejsce w Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce w skoku w dal 
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu sztafetowym 4x100m
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w skoku w dal 

Julia Kuszewicz kl. 6:
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce w biegu sztafetowym 4x100m

    12 czerwca br. odbyła się XI Pielgrzymka szkół im. Jana Pawła II na Górę św. Anny. Boguszycką szkołę reprezentowali niemalże wszyscy uczniowie z Panią Dyrektor na czele, z nauczycielami oraz kilkorgiem rodziców. Szkoły godnie reprezentowały poczty sztandarowe. Uroczystej homilli przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Paweł Stobrawa. Po Eucharystii uczestnicy spotkania przeszli pod pomnik swojego patrona, by pomodlić się i złożyć mu hołd.

    Pogoda troszkę nie rozpieszczała przybyłych do sanktuarium annogórskiego. Nie przeszkodziło to jednak uczestnikom, aby na zakończenie pielgrzymki wybrać się na lody lub kupić pamiątki w pobliskich kramikach.

sobota, 17 czerwiec 2017 20:45

Egzamin na kartę rowerową

    Dnia 8 czerwca uczniowie klasy czwartej pomyślnie zdali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Tydzień później odbył się egzamin teotetyczny, który okazał się nie być takim łatwym. Mimo jednostkowych poprawek ostatecznie wszystkim udało się zaliczyć egzamin na kartę rowerową. Gratulujemy!

czwartek, 08 czerwiec 2017 19:57

Dzień Dziecka

     Dzień Dziecka w naszej szkole minął uczniom bardzo przyjemnie. Po zaledwie dwóch godzinach normalnych lekcji rozpoczął się czas wolny od nauki i siedzenia w szkolnych ławkach. Najpierw wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na szkolnym korytarzu na wspólnym apelu. W tym czasie zostały wręczone nagrody w konkursach czytelniczych. Wyłoniono tegoroczną miss i mistera grzeczności. Głosami uczniów zwyciężyła Magda Krok z kl. 5 i Karol Włodarczyk z kl. 6.

     Potem udaliśmy się na boguszycki plac zabaw. Uczniowie w wybranych przez siebie grupkach rozłożyli swoje koce i plecaki na trawie. Tutaj miło spędzali czas rozmawiając, bawiąc się lub pałaszując przyniesione smakołyki. Kto chciał mógł spędzić czas bardziej aktywnie grając w różne dyscypliny sportowe: piłkę nożną, babinktona, koszykówkę. Dzieci korzystały również z atrakcji boguszyckiego placu zabaw. Niespodzianką przygotowaną przez  Rada Rodziców były pyszne lody dla każdego. I tak radośnie i swobodnie minął nam 1 czerwca 2017 roku

czwartek, 01 czerwiec 2017 22:00

Dzień Mamy

    Uroczysty apel dla Mam naszych uczniów z okazji ich matczynego święta odbył się 31 maja. Uczniowie klas 2 i 3 zaprezentowali spektakl pt. "Szewczyk Dratewka". Blisko miesiąc wcześniej rozpoczęły się intensywne przygotowania do tego wyjątkowego wystąpienia. Każdy młody aktor starał się jak najlepiej zaprezentować przed swoją Mamą. Niezaprzeczalnie każdemu to się udało. Mamom towarzyszyło wzruszenie, radość oraz duma.

    Starsze klasy również starały się dorównać młodszym. Tutaj była już różnorodność wystąpień. Pojawiły się scenki z życia rodzinnego z akcentem humorystycznym. Teleturniej "Milionerzy". Piosenki w wykonaniu chórku szkolnego oraz chłopców. Gra na instrumentach muzycznych. Szczególnie uroczo zaprezentowała się grupa mażoretek, która od kilku lat szlifuje swoje umiejętności w murach naszej szkoły.

    Ostatnim punktem uroczystości było zaśpiewanie przez dzieci "Sto lat" kochanym Mamom, wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków oraz smaczny poczęstunek. 

czwartek, 01 czerwiec 2017 21:57

"Zaczarowany Świat" w naszej szkole

    29 maja przybyli do naszej szkoły animatorzy z opolskiego RZPWE. Poprowadzili oni bardzo ciekawe zajecia z udzielani pierwszej pomocy, zajęcia muzyczne oaz zajęcia matematyczno-fizyczne. Uczniowie byli zachwyceni.

    Realizacj tychże zajęć, to jeden z punktów projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki".

    Dnia 11 maja 2017 r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie odbyły się eliminacje do XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“ (na szczeblu rejonowym – półfinały). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Laura Pawleta z kl. 6 i Josef Chudalla z kl. 4. Uczniom, mimo iż nie udało się zakwalifikować do finału, gratulujemy pięknego występu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

   Miło nam poinformować, iż wśród uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie Kangur Matematyczny, czworo zdobyło wyróżnienie. Są to następujący uczniowie:

Wanessa Ledwig Łukasz Thomas z kl. 2

Viktor Pawleta z kl. 3

Wiktoria Rozkosz z kl. 4

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników. 

Niebawem wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy uczestnictwa w konkursie. 

poniedziałek, 08 maj 2017 21:00

Spotkanie Ekumeniczne na cmentarzu w Folwarku

     Od 8 lat w miesiącu maju na byłym cmentarzu "ruskim" w Folwarku ma miejsce modlitwa o pokój dla świata. Miejsce to upamiętnia wydarzenia z 1945 roku, kiedy to w Folwarku i okolicznych miejscowościach poległo wielu żołnierzy niemieckich i radzieckich oraz wielu miejscowych cywilów.

W niedzielę 7 maja br. modlitwę ekumeniczną poprowadzili wspólnie proboszcz z Boguszyc ks. prof.Józef Mikołajec, proboszcz z Chrząszczyc ks. prof.Krystian Ziaja oraz ks.Eustachy Stanisław Strach, proboszcz prawosławnej parafii w Kędzierzynie-Koźlu. Muzycznie uroczystość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra z Boguszyc, poczty sztandarowe z okolicznych szkół (z ZSP Boguszyce Julia Kuszewicz, Wiktoria Wicher oraz Andreas Margos), ministranci z Boguszyc (Laura i Wiktor Pawleta, Paweł Panusz), poczty sztandarowe OSP, władze gminy Prószków na czele z panią burmistrz Różą Malik oraz mieszkańcy i przyjezdni. Naszą szkołę reprezentowała również pani dyrektor Alina Wasilewska i pani Róża Kiełbasa.

Dokładniej o tym wydarzeniu można przeczytać i zobaczyć transmisję na stronie miejscowości Folwark: http://folwark.org/2017/5/cmentarz/index.php

piątek, 05 maj 2017 06:53

Konkurs "Książka - mój przyjaciel"

     4 maja w Zespole Szkół im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej pt. "Książka - mój przyjaciel". W konkursie wzięło udział 12 uczniów z poszczególnych szkół w Gminie Prószków, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy trzeciej: Julia Pawleta i Zofia Goczoł. Dziewczynkom nie udało się stanąć na podjum, choć Zosia była bardzo blisko trzeciego miejsca.

    24 kwietnia wOśrodku Kultury i Sportu w Prószkowie odbył się gminny etap XXIII Konkursu Rcytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy czwartej: Wiktoria Roskosz i Józef Chudalla oraz uczennica klasy szóstej: Laura Pawleta. W przygotowanie uczniów zaangażowała się pani Teresa Blachucik, nauczyciel języka niemieckiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Laurze i Józiowi, którzy 11 maja będą reprezentować naszą szkołę w rejonowym etapie konkursu. Odbędzie się on również w OKiS Prószków. Ostatni etap tradycyjnie odbędzie się w Sali Koncewrtowo-Wystawowej Poewangelickiego Kościółka w Prószkowie. Życzymy naszym uczniom dotarcia do finału.

sobota, 22 kwiecień 2017 11:42

Klasa V i VI na Uniwersytecie Opolskim

    W dniu 20 kwietnia uczniowie klasy szóstej i częściowo piątej na parę godzin stali się studentami Uniwersytetu Opolskiego. Wyjazd na opolską uczelnię był możliwy dzięki projektowi "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki".

    Po uroczystym przywitaniu, ślubowaniu i odśpiewaniu po łacinie hymnu "Gaudeamus igitur", uczniowie wzięli udział w wykładach o następującej tematyce: "Technika zmienia świat", "Chemia od kuchni", "Fizyka na rowerze", "Woda w środowisku". Uczestnicy spotkania zostali również podzieleni na pięć grup, z których każda udała się na zajęcia w laboratorium. Tam boguszycka grupa dowiedziała się o tym  "Jak badać wodę?". 

   Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał certyfikat udziału w zajęciach edukacyjnych. Choć dzień na Uniwersytecie Opolskim był bardzo intensywny i długi, to jednak każdy mógł dowiedzieć się wielu ciekawych i wartościowych rzeczy.

czwartek, 23 marzec 2017 18:44

I Dzień Wiosny

    Z okazji I Dnia Wiosny dnia 21 marca uczniowie starszych klas wcielili się w rolę pani dyrektor, nauczycieli i pracowników obsługi. Trzy pierwsze lekcje poprowadzili uczniowie. Następnie odbył się wyjazd do kina w Opolu. Klasa 2 i 3 obejrzała film "Był sobie pies", a klasy 4-6 "Piękna i Bestia". Obie projekcje bardzo spodobały się dzieciom.

środa, 15 marzec 2017 06:57

Lekcja kulinarna w kl. VI

    W poniedziałek 13 marca na zajęciach technicznych uczniowie klasy VI przygotowywali w grupach danie obiadowe. Każda z trzech grup przygotowała coś innego. Szaszłyki z ryżem lub kluskami śląskimi i surówką, pierś z kurczaka w przyprawach, spaghetti i pancakei z owocami oraz bitą śmietaną, to tylko część z przygotowywanch dań. Szczegóły z kulinarnych zmagań będzie można wkrótce zobaczyć w Galerii.

    Przez tydzień do 10 marca uczniowie kl. 2-6 przynosili do szkoły artykuły higieniczne na rzecz opolskich domów dziecka. Akcja zainicjowana jest przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej na opolszczyźnie w ramach dwunastej edycji "Wielkiego Ślizgania". Więcej na ten temat znajdziemy na stronie http://www.bjdm.eu/start.

    Środki higieniczne zostały przekazane dalej. Klasa, która wagowo zebrała najwięcej artykułów na jednego ucznia zostanie nagrodzona. 

I miejsce - kl. III (45,9 kg / 17 uczniów)
II miejsce - kl. IV (29,5 kg / 14 uczniów)
III miejsce - kl. VI (22,2 kg / 12 uczniów)
IV miejsce - kl. II (17,5 kg / 20 uczniów)
V miejsce - kl. V (5,2 kg / 11 uczniów).

Zwycięzcom gratulujemy!

 

    10 lutego uczniowie klasy II i V udali się do pracowni doświadczalno-eksperymentalnych „Zaczarowany Świat” w Opolu w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki. Od samego rana przez około 5 godzin uczniowie ciekawie spędzali czas na różnego rodzaju zajęciach. Pod okiem animatorów poznawali tajniki różnych dziedzin wiedzy: mechaniki, robotyki, optyki, muzyki, techniki, przyrody i matematyki. Był czas na smaczne śniadanie, pyszny obiad, a na drogę wszyscy uczestnicy wyprawy otrzymali suchy prowiant i fajne książki „Pytania i odpowiedzi – Świat wokół nas”.

    Były to ciekawe zajęcia i niezapomniane wrażenia, a dzięki doświadczonym animatorom uczniowie mogli poznać fascynujący świat nauki i techniki.

Strona 1 z 3