slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Sebastian Żymła

Sebastian Żymła

wtorek, 19 listopad 2019 09:14

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

     W dniu 18 listopada reprezentacja chłopców naszej szkoły udała sie do Dąbrowy, gdzie rozgrywany był Finał Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięło udział 6 szkół z powiatu opolskiego. Miło nam poinformować, że nasi chłopcy spisali się w tych zawodach rewelacyjnie i zajęli I miejsce. GRATULACJE!

sobota, 09 listopad 2019 08:06

Ogólnopolskie Biegi Crossowe w Korfantowie

     8 listopada w Korfantowie odbyły się XXXII Ogólnopolskie Biegi Crossowe z okazji Święta Niepodległości. W zawodach wystąpiły dwie uczennice naszej szkoły - Oliwia Przywara oraz Kasia Roskosz. Dziewczyny spisały się znakomicie i w bardzo mocnej stawce zajęły opowiednia II i VI miejsce. Gratulujemy!

środa, 06 listopad 2019 21:28

Sałatka owocowa

      7 listopada uczniowie klasy pierwszej  przygotowali sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy, przypomniane zostały zasady zdrowego odżywiania oraz zasady higieny. Po nałożeniu fartuszków,  uczniowie przystąpili do obierania, krojenia produktów i łączenia ich ze sobą w miseczkach. Wychowawczyni czuwała nad bezpieczeństwem dzieci podczas używania noży.
Po przyrządzeniu sałatki dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do jej degustacji. Wszystkim bardzo smakowała - z pewnością dlatego, iż została zrobiona własnoręcznie przez dzieci.

         Uczniowie zwracali uwagę nie tylko na walory smakowe , ale również na estetykę podania sałatki. Na stolikach pojawiły się kolorowe serwetki i talerzyki .

         Nasi uczniowie wiedzą, że owoce są nie tylko smaczne, ale i zdrowe, ponieważ zawierają dużo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, a po sałatce zostało tylko wspomnienie.

                                                                                      Beata Romaniszyn

         30 października już kolejny raz uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami wybrali się do Domu Kultury w Krapkowicach  na spektakl „Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu” wystawiony przez Teatr Współczesny z Krakowa.

          Bohaterowie baśni to: Aladyn, Ali Baba, potężne duchy, królowie i czarnoksiężnicy, którzy  żyją obok siebie i zamieszkują krainę, w której nie ma rzeczy niemożliwych.

           Spektakl “Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu ” ukazał  dzieciom ten niezwykły świat i  przybliżył trochę  kulturę Dalekiego Wschodu, panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy.

         Piękne dekoracje, bogata scenografia, feeria świateł, ciekawi bohaterowie oraz zapierająca dech fabuła dostarczyły uczniom wielu pozytywnych wrażeń.

                                                                          Beata Romaniszyn

środa, 06 listopad 2019 21:23

VI Gminny Konkurs Recytatorski

         29 października 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich odbył się VI  Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów I etapu edukacyjnego. VI edycja odbyła się pod hasłem „Wiersze o jesieni”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Prószkowa.

        Celem konkursu jest uwrażliwienie na piękno słowa mówionego, popularyzacja literatury dziecięcej oraz pogłębianie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno przyrody.

        W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Emilia Gordzielik  kl.I, Kacper Szczotka kl.II oraz  Marlena Pantke  kl.III.

         Uczennica  Marlena Pantke recytowała wiersz pt.  „Jak nie kochać jesieni” i zajęła miejsce I , Kacper Szczotka uczeń kl.II recytował wiersz pt. „Jesień u fryzjera” i zajął miejsce  III, a uczennica kl.I za wiersz pt.”Jesień” otrzymała pamiątkowy dyplom za udział .

 Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy !

                                                                                             Beata Romaniszyn

środa, 30 październik 2019 21:28

Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej

     We wtorek 29 października w Prószkowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięły udział łącznie 4 drużyny z naszej szkoły - drużyna dziewcząt i chłopców w Igrzyskach Dzieci (klasy V-VI) oraz dziewczęta i chłopcy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII). Miło nam poinformować, iż wszystkie nasze drużyny spisały sie znakomicie i zdobyły I miejsca w swoich kategoriach. Gratulujemy!

środa, 30 październik 2019 21:11

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej

     W poniedziałek 28 października reprezentacja chłopców naszej szkoły udała się do Tułowic na finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej. W stojącym na wysokim poziomie turnieju, nasza drużyna zajęła II miejsce. Brawo!!!

niedziela, 27 październik 2019 20:26

Mistrzostwa Gminy w Szachach

     Ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Gminy w Szachach, które odbyły sie 25 października w Zimnicach Wielkich. Nasze dwie drużyny, startujące zarówno w kategorii dzieci jak i młodzieży szkolnej, zajęły II miejsca.

niedziela, 27 październik 2019 20:14

Dzień Patrona

     23 października obchodziliśmy Dzień Patrona w naszej szkole. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą święta w kościele. Kolejna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony najlepszemu nauczycielowi naszych czasów, a zarazem patronowi naszej szkoły - Janowi Pawłowi II.

niedziela, 20 październik 2019 10:33

"Bezpieczne lato - zdrowie na lata"

     Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Milena Roskosz z kl. 4, jest laureatką drugiego miejsca konkursu plastycznego  "Bezpieczne lato - zdrowie na lata" organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Opolu. Serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

czwartek, 17 październik 2019 22:36

Półfinał Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

     17 października reprezentacja chłopców z klas VII-VIII udała sie do Tułowic na Połfinał Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Po bardzo dobrej i ambitnej grze nasza drużyna w końcowej klasyfikacji zajęła I miejsce, tym samym awansując do Finału Powiatu. Gratulujemy!

     14 października to szczególny dzień dla pracowników szkoły z racji ich święta - Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy obsługi.

     Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali, grali na instrumentach muzycznych. Nie zabrakło również momentów z humorem, bo to co zawsze powoduje uśmiech na twarzy, to scenki z życia szkoły w wykonaniu uczniów, którzy wcielają się w rolę niesfornych dzieci i wymagających nauczycieli.

     Kolejnym punktem programu było pasowanie uczniów na Pierwszaków.

     W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Alina Wasilewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia za pomocą wielkiego ołówka.  Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz prezentacja samego siebie w żartobliwej, wesołej formie. Po zakończonej prezentacji nasi już pełnoprawni pierwszoklasiści  otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

     Również w tym dniu pierwszaki  zostały przyjęte do grona czytelników biblioteki szkolnej i pasowane na Czytelnika. Uczniowie klasy II  i III wręczyli im zakładki do książek, które wykonali własnoręcznie.

     Pasowanie  uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

                                                                               Beata Romaniszyn

czwartek, 17 październik 2019 22:10

Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej

     4 października na sali gimnastycznej w Prószkowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. Naszą szkołę rerezentowały łącznie 3 drużyny - drużyna dziewcząt i chłopców z klas VII-VIII oraz chłopcy z klas V-VI. W kategorii starszej nasze reprezentacje spisały się znakomicie zajmując w końcowej klasyfikacji I miejsca. Młodsi chłopcy w swojej kategorii spisali się niewiele gorzej i mimo bardzo dobrej i ofiarnej grze zajęli ostatecznie II miejsce.  Gratulujemy!

     2 października w malowniczym parku w Dąbrowie odbyły sie Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na zawodach nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy walczyli do upadłego na ciężkiej, crossowej trasie. Na szczególne słowa pochwały zasłuzyły dwie najmłodsze reprezentantki naszej szkoły - Oliwia i Kasia, które w swojej kategorii zajęły odpowiednio I i II miejsce. Dzięki takim wynikom uzyskały awans do przyszłorocznych finałów wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy!

czwartek, 17 październik 2019 22:37

Wyboru do SU

     25 września odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zanim odbyło się głosowanie kandydaci musieli zgłosić u opiekunów SU swoje kandydatury, a także przygotować kampanię wyborczą w postaci plakatów charakteryzujących ich sylwetki i plany, które chcieliby realizować na rzecz społeczności szkolnej. To ułatwiło społeczności szkolnej dokonanie właściwego wyboru.

Po podliczeniu głosów wyłonieni zostali następujący przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego:

Łukasz Kuc kl. VIII – Przewodniczący SU

Michał Olsok kl. VII – Zastępca Przewodniczącego SU

Julia Groehl kl. VIII – Sekretarz SU

Martyna Żelazny kl. VII – Członek SU

Podczas głosowania wybierano także nowego Opiekuna Samorządu oraz Rzecznika Praw dziecka, którymi zostali odpowiednio p. Jan Dziubałtowski oraz p. Kamila Adamska.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

czwartek, 17 październik 2019 21:53

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     2 września uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny. To namacalny znak, że wakacje się zakończyły i nastała pora powrotu do szkolnych ław. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Pani  dyrektor Alina Wasilewska powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, uczniów, a w sposób szczególny najmłodsze dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w naszej szkole. Każdy pierwszoklasista został obdarowany "tytą" wypełnioną po brzegi słodkościami, która symbolizuje moment przejścia z okresu beztroskiego dzieciństwa w etap szkolny.  Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas.

piątek, 30 sierpień 2019 10:13

Ubezpieczenie uczniów - PILNE!!!

 

Szanowni Rodzice!
W związku ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej odnośnie ubezpieczenia od NNW dzieci w placówkach oświatowych, informujemy, że począwszy od roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła nie będzie pośredniczyć w zawieraniu umowy odnośnie ubezpieczenia dzieci od NNW. Powyższe ubezpieczenie jest dobrowolne i tylko od rodziców zależy, czy dziecko będzie ubezpieczone i w jakiej agencji ubezpieczeniowej. Jeżeli Państwo podejmą decyzję o ubezpieczeniu dziecka od NNW, proszę to zrobić we własnym zakresie.
Polisa z mijającego roku szkolnego 2018/2019 jest aktualna tylko do 31 sierpnia 2019 r.
sobota, 31 sierpień 2019 14:50

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     Pragniemy poinformować, iż uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w naszej szkole odbędzię się w poniedziałek 2 września o godzinie 9.00.

Masz św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzię się w środę o godzinie 7.30.

piątek, 30 sierpień 2019 10:32

Raport z ewaluacji

     Szanowni Państwo, klikając poniższy link można się zapoznać z wynikami ewaluacji problemowej, która została przeprowadzona w naszej placówce przez wizytatorów opolskiego Kuratorium.

http://www.seo2.npseo.pl/reports/1000070581194_public.pdf

startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Strona 1 z 19