slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

środa, 07 październik 2020 18:36

Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

Napisane przez Beata Romaniszyn

     30 października 2020r. bibliotekę szkolną odwiedzili pierwszoklasiści. Uczniowie poznali regulamin wypożyczania książek, zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz prawa i obowiązki czytelnika. Zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, a pani Beata Romaniszyn pokazała na których półkach można znaleźć książki  przeznaczone dla najmłodszych czytelników.

     Podsumowaniem zajęć było założenie uczniom kart czytelnika i złożenie uroczystego przyrzeczenia, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

     Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy znalazł dla siebie jakąś ciekawą książkę i po raz pierwszy,już jako pełnoprawny czytelnik,mógł ją sobie wypożyczyć.  Myślę, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.