slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

piątek, 29 maj 2020 07:38

Instrumenty muzyczne - czwarta wirtualna wystawa prac uczniów klasy I

Napisane przez Beata Romaniszyn

     Dźwięki to nieodłączny element naszego życia. Sama muzyka ma znaczący wpływ na rozwój dziecka, uwrażliwia go czy kształtuje jego charakter. Umysł dziecka jest niesamowicie chłonny. Dziecko jest ciekawskie, interesuje się otaczającym światem lubi wszystko sprawdzić, dotknąć i eksperymentować. Własnoręcznie zrobione instrumenty muzyczne to nie tylko spora dawka wiedzy, ale i cała masa dobrej zabawy.

     Uczniowie klasy I sami lub z pomocą swoich rodziców wykonali w domu instrumenty muzyczne wykorzystując materiały wtórne: pudełka po chusteczkach jednorazowych, rolki po ręcznikach papierowych, pudełka po mleku, kuchenne gąbki, zakrętki wykałaczki, plastikowe butelki, puszki, pudełka tekturowe, gumki  oraz materiały przyrodnicze : szyszki, gałęzie, konary, bambus itp.
      I tych materiałów zostały skonstruowane  niesamowite instrumenty, które wydają dźwięki i można na nich grać np.: fletnia, perkusja, flety, fujarki, zaklinacze deszczu, grzechotki, marakasy, bębenki, gitary, trąbki, tuby. Powstała naprawdę niezła orkiestra muzyczna- szkoda,że nie możemy się spotkać w szkole i dla Was zagrać!