slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

środa, 13 maj 2020 15:50

Druga wirtualna wystawa prac klasy I - Dzień Ziemi 22 Kwietnia 2020

Napisane przez Beata Romaniszyn

     To wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. Ten dzień szczególnie obchodzony jest w szkołach. Organizowane są wtedy  konkursy z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klas wybierają się razem z nauczycielami na spacer po okolicy i zbierają  śmieci.  Jest to bardzo ładny gest, który z pewnością wiele pokazuje i daje do myślenia. W tym roku obchody przeniosły się do Internetu, a uczniowie klasy I wykonali w domu z tej okazji bardzo ciekawe i pomysłowe plakaty.

Zdjęcia prac znajdują się w galerii- zapraszamy do oglądania.