slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

poniedziałek, 10 luty 2020 14:22

Warsztaty kroszonkarskie w naszej szkole

Napisane przez Beata Romaniszyn

     6 lutego w naszej szkole odbyły  się warsztaty kroszonkarskie, podczas których uczniowie klas I-VIII poznali  tradycyjne  techniki zdobienia wielkanocnych jajek.

     Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o zwyczajach związanych z okresem Wielkiego Postu oraz Wielkanocy. Pani, która przyjechała do nas z Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach opowiedziała skąd wzięła się tradycja malowania jajek. Okazało się, że najstarsza znaleziona pisanka liczy sobie aż 10 tys. lat i pochodzi z terenów Mezopotamii. Następnie zademonstrowała w jaki sposób tworzy swoje kroszonki oraz jak wykonuje się wzory na skorupce techniką wytrawiania.

      Uczniowie pracowali z ogromnym zapałem i pięknie ozdobili przyniesione jajka.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 luty 2020 14:25