slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

poniedziałek, 10 luty 2020 13:59

Tydzień Głośnego Czytania 3-7 II 2020

Napisane przez Beata Romaniszyn

     Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się  „Tydzień Głośnego Czytania”, mający na celu  propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Jest to czas, w którym przypomina się, że czytanie  jest najprostszym sposobem na wychowanie mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka i  pokazuje, że czytanie jest ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

       W naszej szkole  w „Tygodniu Głośnego Czytania” czytaliśmy na każdej lekcji przez 5 minut.  Czytali uczniowie i nauczyciele. Czytano książki wybrane przez dzieci , które przynieśli z domu albo wypożyczyli w bibliotece szkolnej. Były też lektury szkolne ,na które uczniowie nie mają czasu na czytanie w domu ( tak przynajmniej twierdzą uczniowie :) ).

       W tym roku „Tydzień Głośnego Czytania” przypadł na okres przed feriami i był on inspiracją i podpowiedzią dla dzieci co warto wypożyczyć i przeczytać. Biblioteka szkolna wyszła naprzeciw oczekiwaniom uczniów i można było wypożyczyć większą ilość książek .

                                                                                                              Miłej lektury

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 luty 2020 14:22