slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

czwartek, 07 listopad 2019 14:19

Dzień Edukacji Narodowej, Pasowanie na Pierwszoklasistów i Czytelników Biblioteki Szkolnej

Napisał

     14 października to szczególny dzień dla pracowników szkoły z racji ich święta - Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy obsługi.

     Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali, grali na instrumentach muzycznych. Nie zabrakło również momentów z humorem, bo to co zawsze powoduje uśmiech na twarzy, to scenki z życia szkoły w wykonaniu uczniów, którzy wcielają się w rolę niesfornych dzieci i wymagających nauczycieli.

     Kolejnym punktem programu było pasowanie uczniów na Pierwszaków.

     W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Alina Wasilewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia za pomocą wielkiego ołówka.  Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz prezentacja samego siebie w żartobliwej, wesołej formie. Po zakończonej prezentacji nasi już pełnoprawni pierwszoklasiści  otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

     Również w tym dniu pierwszaki  zostały przyjęte do grona czytelników biblioteki szkolnej i pasowane na Czytelnika. Uczniowie klasy II  i III wręczyli im zakładki do książek, które wykonali własnoręcznie.

     Pasowanie  uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

                                                                               Beata Romaniszyn

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 listopad 2019 14:19