slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

wtorek, 09 kwiecień 2019 17:01

Ogłoszenie o konkursie "Poznajemy kraje Unii Europejskiej"

Napisał 

Dzień Unii Europejskiej

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Z okazji tego święta Europy, jak co roku, organizujemy w naszej szkole szereg zabaw i konkursów, których celem jest propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, języka oraz historii krajów Unii Europejskiej.

„POZNAJEMY KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ”

Podobnie jak co roku, jednym z głównych akcentów celebrowania tego dnia będzie konkurs „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 10 maja 2019 r. (I etap) oraz 17 maja 2019 r. (II etap)

Wszystkich uczniów klas IV -VIII zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie !!!

Termin zapisów – do 12 kwietnia 2019 r. /Kartki z wybranymi osobami wchodzącymi w skład danej drużyny należy dostarczyć do pokoju nauczycielskiego do p. Jana Dziubałtowskiego)

Przydział państwa dla każdego zespołu odbędzie się w drodze losowania w dniu 12 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali nr 15 (losowanie spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej). 

Udział w konkursie
1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest utworzenie przez uczniów grupy oraz wybranie jednego państwa UE, które będzie następnie przez tę grupę prezentowane.
3. Każda grupa musi składać się z 3 osób (nie muszą być to osoby z tej samej klasy).

PRZEBIEG KONKURSU

 Konkurs obejmuje II etapy :

I Etap:

- przygotowanie przedstawienia (w dowolnej formie np. prezentacji, scenki, kabaretu itp.)  na temat wybranego przez siebie państwa Unii Europejskiej przekazując jednocześnie informację na temat tego kraju (ok. 10-12 minut).

Jak co roku, Komisja oceniająca występy naszych uczniów przewiduje również nagrodę za najlepsze tradycyjne danie danego kraju !

DO DRUGIEGO ETAPU PRZECHODZĄ  3 NAJLEPSZE ZESPOŁY

II etap

- test interaktywny na platformie quizziz w języku polskim z wiedzy o krajach Unii  Europejskiej z zakresu historii, kultury, literatury, polityki, muzyki oraz geografii. Czas trwania: ok. 40 minut.

Jak zawsze na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody!