slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

środa, 09 styczeń 2019 20:39

Realizacja projektu edukacyjnego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Drzewa na kartach książek i w naszym otoczeniu”

Napisał

            Projekt edukacyjny „Drzewa na kartach książek i w naszym otoczeniu” realizowany był od 20.09. 2018r. do 31.10.2018r. Koordynatorem projektu była pani  Teresa Blachucik - wychowawczyni klasy VII, a realizatorami - uczniowie klasy VII.

            Celem projektu była  promocja dziecięcej literatury, budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz plastycznych, rozwijanie umiejętności czytania z podziałem na rolę, wzbogacanie słownictwa dzieci, budzenie wyobraźni dziecka, umiejętność przelania wyobraźni na papier, tworzenie własnej okładki do książki z serii „ Magiczne drzewo”.

         W ramach projektu podejmowane były różnorodne działania : uczniowie samodzielnie czytali w domu wybraną przez siebie książkę, słuchali głośnego czytania w klasie, wykonali pracę plastyczną pt.: „ Drzewa w naszym otoczeniu”, w którym poprzez ilustrację oraz krótki opis wybranych pozycji zachęcali swoich kolegów i koleżanki do przeczytania polecanych książek. Mieli możliwość rozwijać swój talent pisarski oraz malarski, tworząc własne opowiadania i okładki swoich nowych książek, wykonali plakat „Najciekawszy fragment z książki „Magiczne drzewo”. Wszystkie dzieła zaprezentowane zostały na tablicy własnej twórczości. Bardzo miłym i oczekiwanym działaniem w projekcie był Wieczór z książką. Efekty prac dzieci  zaprezentowane zostały na korytarzu szkolnym oraz na gazetce klasowej.

          Podczas realizacji projektu uczniowie twórczo współpracowali ze sobą. Wykazywali się swoją pomysłowością i umiejętnościami. Nastąpił rozwój integracji zespołu klasowego. Projekt edukacyjny przyniósł założony efekt. Cele zostały zrealizowane.

                                                                              Wychowawca kl VII- Teresa Blachucik