slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

poniedziałek, 17 grudzień 2018 20:17

Konkurs plastyczny "Lapbooki - Giganci Mocy"

Napisał

     Lapbooki - Giganci Mocy to konkurs plastyczny zorganizowany przez panią Beatę Romaniszyn i panią Izabelę Gajos.

     Od  X do XI  2018 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Szkolny Konkurs na Lapbook. Był on przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów.

     Zadaniem uczestników było wykonanie lapbooka samodzielnie lub w parach. 

     Tematem prac konkursowych były lektury szkolne : „Akademia Pana Kleksa”, „Ten obcy”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, „Mały Książę”.

     Lapbook to nowa forma projektów, podsumowująca prace nad jakaś partią materiału czy zagadnieniem. Lapbook to zawarta w specjalnej teczce mapa myśli, na której umieszcza się informacje na dany temat. Wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów, „składanek”, „kieszonek”. Kolorowe elementy sprawiają, że nauka staje się ciekawsza i pełna niespodzianek. Każdy uczeń przed wykonaniem pracy uzyskał informacje – zasady pracy oraz co powinien zawierać jego Lapbook czyli tzw. „Nacobezu”. W Lapbooku można było umieszczać też własnoręczne rysunki, gry, krzyżówki, komiksy, listy, ogłoszenia itp.

     Dzięki Lapbookom uczniowie rozwijają różne umiejętności: pisanie, czytanie, logiczne myślenie, kreatywność. Uczą się także organizacji pracy, wykorzystania zdobytej już wcześniej wiedzy, segregowania uzyskanych informacji. Podstawową zasadą jest własnoręczne wpisywanie informacji.

     Wpłynęło bardzo dużo prac. Wszystkie były niezwykle ciekawe i pomysłowe. Wykonywano je podczas lekcji języka polskiego, plastyki ,zajęć bibliotecznych ,a także w domu.  Zorganizowano w bibliotece wystawę prac ,a na najciekawsze głosowali wszyscy odwiedzający bibliotekę włącznie z przedszkolakami z przedszkola w Boguszycach.

   Zdobywcy nagród:

 I m   Tomek Kessler

         Ariana Roskosz

 II m   Milena Roskosz

          Martyna Żelazny

          Josef Chudalla

          Wiktoria Roskosz

III m   Michał Wotzka

          Ania Kuc

          Wiktoria Steinhof

          Wiktoria Sprancel

          Patrycja Niespor

          Maja Sprancel

          Wanessa Ledwig

          Agata Balzasch

          Michał Olsok

          Tomek Nikolajczyk

          Julia Kuszewicz

          Julia Datko

Wyróżnienie :

        Oliver Pawleta

        Łukasz Gordzielik

        Łukasz Thomys

                      Wszystkim serdecznie gratulujemy.

                                                                               Beata Romaniszyn

      

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 grudzień 2018 20:17