slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

niedziela, 16 grudzień 2018 22:01

Konkursy plastyczne w szkolnej bibliotece

Napisał

     Jak co roku w szkolna biblioteka zorganizowała zajęcia i konkursy  dla dzieci mające na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci i młodzieży, dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursach  tematycznych, kształtowanie poczucia estetyki, doskonalenie sprawności manualnych,współpraca biblioteki z wychowawcami klas, rozbudzenie świadomości poszanowania książek.

      1 . Konkurs plastyczny pt.: „By się czytać chciało zakładkę stwórz wspaniałą”.

     Konkurs skierowany był do uczniów klasy II.  Zadaniem uczestników było wykonanie zakładki do książki. Powinna była być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, wydzieranka, kolaż, techniki mieszane itp.),użyte dowolne płaskie materiały nie brudzące i nie niszczące książki,a  kształt pracy dowolny. Konkurs trwał od 24 IX do 12 X 2018r. Najładniejsze zakładki zostały wybrane i wręczone uczniom klasy I podczas uroczystego apelu z okazji Pasowania na Czytelnika biblioteki szkolnej.

 

  1. Konkursy plastyczne : Ilustracja do ulubionej książki i Okładka do ulubionej książki .

     Konkurs trwał od 21 IX do 31X 2018 .Na konkurs plastyczny,, Ilustracja do mojej ulubionej książki" ogłoszony przez opiekuna biblioteki p. Beatę Romaniszyn wpłynęło wiele prac.
     Uczniowie wykonali ilustracje i okładki  do przeczytanych niedawno lektur,a także do książek zakupionych do szklonej biblioteki w ramach NPRCz. : ,,Zaopiekuj się mną", ,,Akademia Pana Kleksa ", ,,Minecraft", ,,Plastusiowy pamiętnik"i do wielu innych książek.Technika prac dowolna. Prace biorące udział w konkursie były bardzo pomysłowe i w 100 % wykonane własnoręcznie przez dzieci. Przedszkolaki z przedszkola w Boguszycach chętnie przyłączyły się do rysowania swoich ulubionych postaci z bajek. 

                                                                            Beata Romaniszyn