slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

poniedziałek, 01 październik 2018 21:05

Śląsko-morawski dzień teatralny 2018 - KOPCIUSZEK

Napisał

             W praktyce szkolnej naturalną rzeczą są inscenizacje i teatrzyki. Mają one swoją tradycję i gorących miłośników. Wnoszą w szkolne życie element odmiany, twórczego klimatu i poczucie przeżywania czegoś wyjątkowego. Biorąc pod uwagę naturalną predyspozycję dziecka w wieku wczesnoszkolnym, rozwijają jego ciekawość, chęć działania, poznawania i tworzenia. Ułatwiają dziecku wyrażanie przeżyć, emocji i doświadczeń.
          Realizując przedstawienia z uczniami wprowadzamy wiele nowych pojęć. Wiedza przekazywana jest w atrakcyjny sposób, a zabawa w teatr ma ogromne walory wychowawcze, kształcące, a czasami wręcz terapeutyczne. Korzystnie wpływa na rozwój emocjonalny dzieci. Przygotowuje dzieci do odbioru sztuki teatralnej. Ta forma pracy jest dzieciom bardzo bliska i przez nie lubiana.
           Znaczącym elementem całego przedsięwzięcia jest muzyka, scenografia i charakteryzacja. Stworzenie odpowiedniego tła daje wszystkim osobom uczestniczącym w przedstawieniu poczucie, że dzieje się coś wyjątkowego, że włożona w przygotowanie przedstawienia praca nie poszła na marne, a wszystko wspaniale współgra. Przedstawienie ma dla małych aktorów dużo większe znaczenie emocjonalne, jeśli zostanie wystawione przed widownią. Widzami powinni być przede wszystkim rodzice a także koledzy z innych klas, szkół i grono pedagogiczne.

           Z okazji realizacji projektu „Śląsko – morawskie dzień teatralny 2018” uczniowie klasy IV zaprezentowali przed swoimi kolegami z Czech z Pavlovic u Prerowa przedstawienie, które przygotowywali w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – pt.: „Kopciuszek”.

           Gra młodych aktorów, ciekawe rekwizyty, humor i dowcip  przyciągnęły uwagę wszystkich ,  którzy z dużym zainteresowaniem oglądali tą znaną bajkę w nowej, współczesnej odsłonie. Na twarzach widać było uśmiech i zadowolenie, a młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa.

                                                                                                         Beata Romaniszyn