slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

czwartek, 20 grudzień 2018 15:40

Śląsko-morawski dzień teatralny 2018

Napisał

W dniu 21 września gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z Pavlovic u Prerova. Wspólne spotkanie odbyło się w ramach projektu unijnego pod nazwą „Śląsko-morawski dzień teatralny 2018”.

Wizyta rozpoczęła się od powitania, przedstawienia celów i zadań projektu.  Następnie wszyscy uczestnicy zjedli posiłek, po którym wyruszyli w drogę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

W pierwszej części wizyty dzieci wraz z opiekunami obejrzały spektakl „Książę i prawda” autorstwa Jean-Claude Carrière cenionego francuskiego pisarza, dramaturga, autora znanych i nagradzanych w świecie scenariuszy filmowych.

Po spektaklu wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a następnie udali się na lekcje teatralne. Podczas lekcji aktorzy teatru w bardzo ciekawy i interesujący sposób przenieśli uczestników w magiczny świat teatru. Dzieci poznawały historię teatru, elementarne zadania aktorskie oraz poprawną dykcję.

Pobyt w teatrze zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem, po którym udaliśmy się w drogę powrotną do Boguszyc. Tam czekał na uczestników pyszny obiad przygotowany przez restaurację „Antek”. Po skonsumowaniu posiłku nadszedł czas na kolejną część programu – występy teatralne przygotowane przez polskie i czeskie dzieci. Mali aktorzy w bardzo ciekawy i zabawny sposób przedstawili Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Opowieść o Królu, a jeden z uczniów przedstawił swój własny spektakl kabaretowy.

Po zakończeniu występów przyszedł czas na podsumowanie wspólnego projektu przez polską i czeską stronę, po czym delegacja z Pavlovic udała się w podróż powrotną do Czech.

Zdjęcia z przebiegu imprezy znajdują się w Galerii.

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 grudzień 2018 15:40