slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

poniedziałek, 01 październik 2018 20:57

Spotkanie z rodzicami - prelekcja

Napisał

            W maju  nasza szkoła przystąpiła do realizacji ,,NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA”. Głównym celem podjętych przez nauczycieli działań jest podniesienie poziomu aktywności czytelniczej uczniów naszej szkoły oraz  rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Specjaliści zajmujący się rozwojem dziecka w sposób szczególny podkreślają znaczący wpływ czytania na wspieranie tego procesu. Zadaniem szkoły jest wytworzenie silnej motywacji do lektury, uczynienie lektury książki zajęciem atrakcyjnym i przyciągającym w taki sposób, aby książka zaspokajała różnorodne potrzeby i pragnienia dziecka, zarówno intelektualne jak i emocjonalne. Trzeba tu wyraźnie podkreślić, że wychowanie do lektury nie należy wyłącznie do zadań szkoły. Wymaga ono powszechnego zainteresowania. Musi się odwoływać również do zaangażowania rodziców i różnych pozaszkolnych instytucji oświatowych. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!

               W dniu 13 września 2018 roku odbyło się spotkanie dla rodziców w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA na temat: „Wspólnie czytamy książki”. Prelekcja na powyższym spotkaniu miała na celu przypomnienie rodzicom jak ważne jest wspólne czytanie dla ich dzieci i jakie są pozytywne skutki takiego działania. Ponadto zostało rodzicom przekazane, że w naszej szkole nadal znajduje się kącik czytelnictwa, gdzie mogą zapoznać się z różnymi poradami dotyczącymi „dlaczego warto czytać książki” oraz poznać listę polecanych książek przez bibliotekę dziecięcą.

Pedagog szkolny

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 październik 2018 20:57