slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

niedziela, 01 październik 2017 19:58

Śląsko-morwskie dni sportowe 2017

Napisał 

     W dniu 22 września gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z Pavlovic u Prerova. Wspólne spotkanie odbyło się w ramach projektu unijnego pod nazwą „Śląsko-morawskie dni sportowe 2017”.

     Swój pobyt w naszym kraju goście z Czech rozpoczęli od wizyty w naszej szkole. Na sali gimnastycznej odbyło się oficjalnie powitanie gości przez Panią Dyrektor oraz przedstawienie celów i zadań do zrealizowania w czasie trwania projektu. Następnie uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki oraz poczęstowali się pysznymi kanapkami.

     Kolejnym punktem programu były zajęcia grupowe. Grupa młodsza odbyła treningi piłkarskie pod okiem wykwalifikowanego trenera, grupa starsza w tym czasie wzięła udział w zajęciach multimedialnych o historii polskiej i czeskiej piłki nożnej. Po mniej więcej 1,5 godziny grupy zamieniły się zajęciami. Po wyczerpujących treningach wszyscy uczestnicy projektu udali się do restauracji „Antek” oby uzupełnić zapasy energii przed zbliżającym się turniejem.

     Popołudniowe, „międzynarodowe” rozgrywki rozpoczęły się od podziału dzieci na zespoły i przydzieleniu im nazw. W grupie młodszej wystąpiły drużyny Slavii i Sparty Praga, Zagłębia Lubin i Legii Warszawa. W grupie starszej zagrały ekipy Banika Ostrawa, Sigmy Ołomuniec, Cracovii i Wisły Kraków. Drużyna grały między sobą w systemie „każdy z każdym”. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, każdy z uczestników był zwycięzcą.

     Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy udali się do sali gimnastycznej ZSP Boguszyce gdzie podsumowano turniej oraz wręczono medale, puchary oraz statuetki dla wyróżniających się zawodników. Następnie podsumowano wspólny projekt przez przedstawicieli polskiej i czeskiej strony, po czym delegacja z Pavlovic udała się w podróż powrotną do Czech.

     Zdjęcia z przebiegu imprezy znajdują się w Galerii.

Ostatnio zmieniany niedziela, 01 październik 2017 19:58